Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

forum użytkowników modelu ProCeed
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: randri »

geegles pisze: 09 lut 2021, 23:53 Zadam pytanie z innej beczki, czy ktoś porównywał audio JBL z Harman Kardon w Stingerze? Mam słabe wspomnienia z JBL w Sportage, za to w Stingerze HK grał wyśmienicie, więc proszę o opinię.
I pytanie drugie, jak latem na tych skórach bez wentylowanych foteli? Idzie wytrzymać?
Może nie do końca odpowiedź na temat - w wielu samochodach, które miałem - suzuki Grand Vitara, BMW e60 520D, Skoda Superb - modyfikowałem nagłośnienie i wygłuszałem wszystkie drzwi - w 2 ostatnich zakładałem głośniki Gladena - te z wyższej półki - różnica w jakości dźwięku bardzo duża - jak kupiłem procka porównywałem dźwięk w skodzie na gladenach - bo jeszcze skoda się nie sprzedała - do JBL w proceedzie - na tych samych utworach i mniej więcej ustawieniach i gladeny lepiej grają - postanowiłem więc przynajmniej dać do wygłuszenia wszystkie drzwi i zobaczę wtedy. Jak gra harman?? - pewnie podobnie do JBL.
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Daniel_76 »

W sumie temat jak dla mnie na czasie, gdyż jutro odbieram auto - dałem do wygłuszenia/wyciszenia. Z tego co mi powiedziała osoba, która mi to ogarnia (a zna się na robocie - ponad 20 lat doświadczenia włącznie z uczestniczeniem w zawodach car-audio, itp) - różnica w odbiorze samego audio będzie diametralna. Do tego auto samo w sobie nie będzie już tylko metalową puszką.
Zdecydowałem się na ten zabieg właśnie m.in ze względu na audio - miałem dwie opcje: albo zmiana na "coś" lepszego niż JBL lub wygłuszenie.
Wydaje mi się, że ten zabieg da zadowalający efekt:) - na pewno dam wam znać - a jak nie będzie kolejny stare - zmiana audio :lol: :lol:
mors certa hora incerta
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: randri »

Tylko drzwi czy cos więcej?
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Daniel_76 »

poleciałem po bandzie i "ocieplam" całego (drzwi: przód/tył, bagażnik, komora, podłoga, nadkola, i jakieś tam specjalne zabiegi na sub'a w bagażniku żeby tylko poprawić akustykę, doznania muzyczne, i jeszcze inne pierdy, których już nie pamiętam) - nie uznaje "półśrodków" :twisted: :twisted: (żart oczywiście) a tak na serio, stwierdziłem, że autem i tak będę jeździł kilka następnych aut, to dlaczego nie. Wcześniejsze tez miałem i spodziewam się podobnego jak nie lepszego odczucia.

"Ocieplają" we Wrocku (jutro odbiór) ale mieszkam w Ostrowie Wlkp. więc gdyby ktoś chciał przekonać się osobiście zapraszam;);)
mors certa hora incerta
Jano
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:28
model samochodu: KIA PROCEED1,4 GT LINE

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Jano »

Dejmieno co konkretnie zrobili w bagażniku że nie stuka
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

Wyregulowali ten zatrzask na dole, ponoć fabrycznie jest zbyt wysoko, po domknięciu zostają luzy i klapa hałasuje. W sumie 5 minut roboty i cisza. Drugie 5 minut na wyjęcie brzęczyka, nawet nie zdążyłem kawy wypić.... ;).
Ostatnio zmieniony 12 lut 2021, 21:22 przez dejmieno, łącznie zmieniany 1 raz.
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Daniel_76 »

U mnie nie regulowali zatrzasku ale podkładali podkładki - nawet facet z obsługi serwisu przyszedł specjalnie mi pokazać "oryginalną część" a nie made in home podkładki z Ikeii

Cisza jest - jedynie co jakiś czas jakiś tam odgłos dochodzi ale już bardziej zaczyna to u mnie podchodzić pod paranoje :twisted: :twisted: niż kolejną wizytę w ASO;)

Nie mniej akcja serwisowa na to jest, tak samo jak na podłokietnik - info z ASO
mors certa hora incerta
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

Nie mniej akcja serwisowa na to jest, tak samo jak na podłokietnik - info z ASO
Podłokietnik mam obserwować, ale podczas jazdy po drogach trzeciego świata zaczynam coś tam słyszeć, więc pewnie też się zjawie na regulacje. Tzn. gdyby mi facet nie powiedział w serwisie to bym nie słyszał, jak z klapą.....
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Daniel_76 »

Wracam w temacie "wygłuszenia" - po wczorajszym odbiorze, trasa powrotna ok. 120 km plus z 10 km po mieście i powiem jedno - MEGA różnica! :shock: :shock:

Wiedziałem czego mogę się spodziewać ale finalnie końcowy efekt zdecydowanie przerósł moje oczekiwania - na plus!

A samo audio w obecnej chwili gra znakomicie - nawet słuchając tylko audycji radiowej. Podpinając Spotify to już wisienka!:):) rogal z buzi mi nie schodzi :twisted: :twisted:

Nie chce się bawić w marketingowa tej firmy ani nie zostać posądzony o sztuczną reklamę dlatego z wiadomych względów nie podaje nazwy firmy ;)
mors certa hora incerta
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Phaust »

Tak na serio nie rozumiem o co wam chodzi z tym wygłuszeniem.
Mam audio JBL, jest ok, jedynie chciałbym bym mieć equalizer na poziomie tego tabletu. Bo to co to jest ( bass, middle , high) to nie nadaje się do użytkowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”