Pierwsza wymiana oleju

forum użytkowników Kia Stonic
Rosewod17
Posty: 10
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:16
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 7DCT 120 KM

Pierwsza wymiana oleju

Post autor: Rosewod17 »

Witam
Serwis KIA zadzwonił do mnie z pytaniem czy przejechałem pierwsze 2,5-3 tyś km, bo zalecają wtedy wymianę oleju ze względu na opiłki po dotarciu się silnika, jednakże zastanawiam się czy jest to rzeczywiście potrzebne, dodam, że i tak mam już 5 tyś km przejechanych i do normalnej wymiany oleju brakuje 10 tyś km , internety mówią, że dzisiejsze silniki są dobrze spasowane, a filtry na tyle dobre, że nie ma takiej potrzeby, mówią, iż jest to bardziej pedantyzm właściciela lub naciąganie na koszty właściciela przez serwis. Jak było w Waszym przypadku - dzwonili/nie dzwonili/wymienialiście/ nie wymienialiście ?
Pitoniusz
Posty: 19
Rejestracja: 26 maja 2019, 22:15
model samochodu: Stonic

Re: Pierwsza wymiana oleju

Post autor: Pitoniusz »

Do mnie nie dzwonili. Sam się umówiłem na wymianę oleju przy przebiegu 2000 km. Koszt 308 zł.
Rosewod17
Posty: 10
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:16
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 7DCT 120 KM

Re: Pierwsza wymiana oleju

Post autor: Rosewod17 »

U mnie 380 zł - Szczecin
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Pierwsza wymiana oleju

Post autor: jotes1911 »

Do mnie nikt nie dzwonił, ani też przy zakupie nie informował o takim zaleceniu. Pierwszą wymianę oleju miałem na przeglądzie okresowym po roku.
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Pierwsza wymiana oleju

Post autor: Iżu »

Ja wymieniłem olej po przebiegu 1'000 km, kolejną wymianę zrobię przy przeglądzie po roku jazdy w październiku, pewnie będzie około 10'000 km. przebiegu może mniej.
Myślę że warto wymienić olej wcześniej, bo mimo wszystko trochę drobinek może się znaleźć w silniku, szkoda by ten syf krążył w obiegu tak długo.
Tu jest ciekawy filmik w tym temacie:

https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo

Pozdrówko 8-)
andrzej0214
Posty: 107
Rejestracja: 24 sie 2019, 07:09
model samochodu: stonic

Re: Pierwsza wymiana oleju

Post autor: andrzej0214 »

Dzwonili, trąbili. Wymiana przy 2100 km - Szczecin. Lejta selektol jak chceta zaoszczędzić na oleju :shock:
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Pierwsza wymiana oleju

Post autor: Piotrek »

andrzej0214 pisze: 02 sie 2020, 19:00 Dzwonili, trąbili. Wymiana przy 2100 km - Szczecin. Lejta selektol jak chceta zaoszczędzić na oleju :shock:
Superol bracie, Superol. Selektol to klasa premium :twisted:

A tak na poważnie - jeśli chcesz jeździć samochodem dłużej niż obowiązuje gwarancja to zmień olej dla spokojności sumiena.
Jeśli jednak samochód to dla Ciebie przygoda na 3-4 lata słuchaj producenta, później najwyżej kolejny właściciel będzię Cię "wychwalał" pod niebiosa :D
Ważna sprawa - jak nie masz pakietu serwisowego to przy jakiejkolwiek wymianie zmień olej z Lotosu/Orlenu na coś lepszego.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
andrzej0214
Posty: 107
Rejestracja: 24 sie 2019, 07:09
model samochodu: stonic

Re: Pierwsza wymiana oleju

Post autor: andrzej0214 »

Piotrek pisze: 03 sie 2020, 07:11
andrzej0214 pisze: 02 sie 2020, 19:00 Dzwonili, trąbili. Wymiana przy 2100 km - Szczecin. Lejta selektol jak chceta zaoszczędzić na oleju :shock:
Superol bracie, Superol. Selektol to klasa premium :twisted:

A tak na poważnie - jeśli chcesz jeździć samochodem dłużej niż obowiązuje gwarancja to zmień olej dla spokojności sumiena.
Jeśli jednak samochód to dla Ciebie przygoda na 3-4 lata słuchaj producenta, później najwyżej kolejny właściciel będzię Cię "wychwalał" pod niebiosa :D
Ważna sprawa - jak nie masz pakietu serwisowego to przy jakiejkolwiek wymianie zmień olej z Lotosu/Orlenu na coś lepszego.
Zalali Platinum Orlenu... oby ich poskręcało. :!: W październiku pierwszy serwis, wleją co mnie się marzy, czy sru z beki?
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Pierwsza wymiana oleju

Post autor: jacek1 »

Kup jakiś dobry olej , zaoszczędzisz około 100pln . W Aso nie robią problemu jeśli będziesz miał swój.
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Pierwsza wymiana oleju

Post autor: jotes1911 »

Piotrek pisze: 03 sie 2020, 07:11
andrzej0214 pisze: 02 sie 2020, 19:00 Dzwonili, trąbili. Wymiana przy 2100 km - Szczecin. Lejta selektol jak chceta zaoszczędzić na oleju :shock:
Superol bracie, Superol. Selektol to klasa premium :twisted:

A tak na poważnie - jeśli chcesz jeździć samochodem dłużej niż obowiązuje gwarancja to zmień olej dla spokojności sumiena.
Jeśli jednak samochód to dla Ciebie przygoda na 3-4 lata słuchaj producenta, później najwyżej kolejny właściciel będzię Cię "wychwalał" pod niebiosa :D
Ważna sprawa - jak nie masz pakietu serwisowego to przy jakiejkolwiek wymianie zmień olej z Lotosu/Orlenu na coś lepszego.
Optymalnym okresem po którym należy wymienić kijankę to 6 lat. To wystarczająco długo czas aby uzbierać na nową (kijankę oczywiście :lol: ) Gdy ktoś wygra w totolotka może rozważyć wcześniejsze wykonanie tego zabiegu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”