CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

forum użytkowników modelu Ceed
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: Tichy »

Mnie interesuje co z gwarancją antykorozyjną po tym wszystkim, wiadomo jakie są blachy w Kia...
piho
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2023, 15:24
model samochodu: Kia Ceed 3 SW '19

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: piho »

Witam,

Troche odgrzeje kotleta.

Moze ktos kto wymienial oryginalne letnie Michelin Premacy opony na nowe moglby polecic model?
Ja musze kupic nowy komplet letnich, bo oryginalne Michelin byly strasznie glosne z tylu i zniszczone do tego duzo bardziej niz z przodu.
Udalo mi sie dwie sprzedac.

Wulkanizer powiedzial ze widocznie te opony nie pasuja do tego modelu auta.

Pozdrawiam,
Piho
lukobw
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: lukobw »

Wymieniałem na Dunlop Sport Maxx RT - nie polecam.
Pomimo, że mam wyciszony bagażnik to hałasują bardziej niż Micheliny - huczą już od niskich prędkości.
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: Volver »

Ok, to pomogę. Polecam do Ceed Fulda Sportcontrol 2. Genialnie ciche, bardzo komfortowe i doskonale się trzymające nawierzchni, także na deszczu. Michelin sprzedałem po 500 km, nie nadają się do jazdy. Dębica
UHP 2 też są bardzo fajne, choć tu mogą być rozrzuty jakościowe i kłopot z wyrażeniem. Obie miałem i Fulda jest super. To rozwiązanie do Ceed, u mnie tył super wygłuszyłem i jest bardzo fajnie, ale co się nameczyłem tym hałasem. Kolejny kolega prosi mnie już o pomoc z wyciszenia tego modelu...
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: PowerMario1978 »

Ja założyłem Michelin CrossClimate 2 i też jestem zadowolony tyle że to wielosezonowe.
Jestem jeszcze przed wygłuszeniem a po zmianie samych opon już halas w uszy nie kuje.
No chyba że to nie opony tylko się przyzwycziłem :lol:
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: Tojaartek »

Caloroczne bridgestone 005 evo. Mało komfortowe , głośne. Czasami nieprzyjemnie buczące. Unikać.
piho
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2023, 15:24
model samochodu: Kia Ceed 3 SW '19

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: piho »

Dzieki wszystkim. Na razie wygrywa Fulda.

Czy ktos ma doswiaczenie z oponami Continental?
DARIUS
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2023, 23:47
model samochodu: CEED 1.5 DCT BL HB

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: DARIUS »

Conti znikają w oczach, miałem w rozm 205/60/16 V w Cruzie. Zmiana na Falken Z914 i te sa zarąbiste, ciche i wytrzymałe. Teraz trzeci sezon zaliczą.
Micheliny Primancy 3 w rozmiarze 225/50/17 V w Oplu Zafira C szybko się wyząbkowały i huczały niemiłosiernie, zamiana na Dębicę UHT 2 w tym samym rozmiarze, to tak jakbym założył słuchawki, cisza, ale też znikły szybko. Następnie przyszła kolej na Hankooka Prime K125 , niestety bardzo nierówno się ścierają.
Dla mnie osobiście Falken jest na +4, reszta na 3, a klasa opon prenium (conti) na 2.
A tak dla informacji to Continental są robione w Rosji!!
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: dam9an »

DARIUS pisze: 08 mar 2023, 19:06 Conti znikają w oczach, miałem w rozm 205/60/16 V w Cruzie. Zmiana na Falken Z914 i te sa zarąbiste, ciche i wytrzymałe. Teraz trzeci sezon zaliczą.
Micheliny Primancy 3 w rozmiarze 225/50/17 V w Oplu Zafira C szybko się wyząbkowały i huczały niemiłosiernie, zamiana na Dębicę UHT 2 w tym samym rozmiarze, to tak jakbym założył słuchawki, cisza, ale też znikły szybko. Następnie przyszła kolej na Hankooka Prime K125 , niestety bardzo nierówno się ścierają.
Dla mnie osobiście Falken jest na +4, reszta na 3, a klasa opon prenium (conti) na 2.
A tak dla informacji to Continental są robione w Rosji!!
Te wykrzykniki sa zbede. Gdzie robione niewazne. Wazne aby byly dobre.
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: Lunar GT »

DARIUS pisze: 08 mar 2023, 19:06 A tak dla informacji to Continental są robione w Rosji!!
Jak i w kilku innych krajach, a skoro kupiłeś te zrobione w fabryce razem z onucami to nie dziwne że były kiepskie. Używałem kilku kompletów Continentali, zresztą obecnie w Sportage też są i nie narzekam. Opona o dobrej przyczepności musi się ścierać, jak się nie ściera to nie licz na dobre trzymanie (oczywiście nie piszę o toczeniu się wokół komina) w sytuacji bardziej wymagającej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”