Gwarancja

forum użytkowników Kia Stonic
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Gwarancja

Post autor: w26rysiek »

Czy czytał ktoś szczegóły gwarancji? Konkretnie na co jest 7 lat gwarancji? Czytam, że na układ zawieszenia, układ kierowniczy, przeniesienie napędu, układ wydechowy, system audio = 36 miesięcy gwarancji lub 24 na akumulator.
Do pierwszego przeglądu = świece, tarcze, bębny, sprzęgło, cewki, paski i inne czyli rok lub 15 tys. km.
Tylko perforacja nadwozia 12 lat pod warunkiem przeglądów corocznych ( 12 przeglądów) i korozja od wewnątrz do zewnątrz.
Gwarancja podstawowa 7 lat - co to jest?
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Gwarancja

Post autor: Calee »

Gwarancja 7 lat jest na wszystko inne co nie jest ograniczone :), czyli silnik, skrzynia, elektryka w tym rozrusznik, alternator i wszystkie czujniki i kabelki, wnętrze, układ chłodzenia, układ klimatyzacji itd...

Ponieważ 10 lat posiadałem kię CEED, to mogę wymienić co było robione na gwarancji (wiek i opis):
- 6 mcy - lakierowanie tylnej klapy (korozja rantów od środka, okolice 3 światła stop, okolice tablicy rejestracyjnej)
- 2 lata - łuszczenie kierownicy - miałem wybór albo wymiana na nową albo profesjonalne obszycie skórą, wybrałem obszycie.
- 2,5 roku - ponowna korozja tylnej klapy - znowu lakierowanie, tym razem zrobili to porządnie i już nie było więcej z nią problemów
- 3 lata - nie gaśnie kontrolka poduszki - naprawa: wymiana wiązki w pasie przednim.
- 5 lat - awaria klimatyzacji, rozszczelnienie "chłodnicy" naprawa: wymiana "chłodnicy" klimatyzacji
- 6 lat - samo-zamykanie się drzwi tylnych lewych na pochyłym terenie, naprawa: wymiana ogranicznika drzwi.
- 8 lat - rozwarstwienie "spęcznienie" kokpitu w okolicy nawiewu na przednią szybę, naprawa: wymiana całego kokpitu (pomimo upływu gwarancji zrobili mi to za darmo)

Do wszystkich dłuższych napraw oferowali mi darmowy samochód zastępczy, jednak skorzystałem tylko raz (naprawa kierownicy)
Naprawy były robione w trzech różnych serwisach (dwa w Warszawie i jeden w Radomiu)

Wszystkie naprawy robiłem w ASO również coroczne przeglądy, nawet po upływie gwarancji (poza tarczami z przodu które wymieniłem sam u znajomego w garażu :)) samochodem robiłem 15 tys. rocznie. (przy sprzedaży miał nie całe 150 tys.)

Miałem tylko jedną usterkę płatną, pęknięcie sprężyny z przodu kiedy samochód miał 9 lat.
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: Gwarancja

Post autor: w26rysiek »

Mam rozumieć, że skrzynia biegów to nie przeniesienie napędu.
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Gwarancja

Post autor: Calee »

Skrzynia biegów nie jest wykluczona z gwarancji.
Tu masz szczegółowo opisane wykluczenia (zgodnie ze stroną https://www.kia.com/pl/serwis/uslugi/7-letnia-gwarancja )

Wykaz elementów pojazdu z ograniczoną gwarancją producenta:
Gwarancja na okres 36 miesięcy bez limitu kilometrów:
a) elementy układu zawieszenia, takie jak: przeguby kulowe sworzni wahaczy, tuleje metalowo-
-gumowe, tuleje drążka stabilizatora, łączniki drążka stabilizatora, amortyzatory wraz
z poduszkami, poduszki silnika i skrzyni biegów i inne.
b) elementy układu kierowniczego, takie jak: końcówki drążków kierowniczych, osłony gumowe
przekładni kierowniczej.
c) elementy układu przeniesienia napędu, takie jak: przeguby oraz osłony gumowe półosi
napędowych, dwumasowe koła zamachowe.

d) elementy układu wydechowego oraz filtr cząstek stałych.
Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych do pierwszego przeglądu pojazdu:
świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe,
tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła, łożysko wyciskowe sprzęgła, ramiona wycieraczek, przewo-
dy wysokiego napięcia, cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz uszczelki
drzwi, paski klinowe i wielorowkowe, felgi, kołpaki, czynnik roboczy klimatyzacji, rolki i napinacze
pasków napędowych.
Gwarancja na opony
Gwarancję zapewnia producent opon.
Kia Motors nie udziela gwarancji we wskazanym zakresie gwarancji podstawowej.
Gwarancja na fabryczne zestawy audio, nawigacje i centra multimedialne
3 lata lub 100 000 km
Gwarancja na akumulator
2 lata bez limitu km
Bezpłatne usługi gwarancyjne nie obejmują:
a) części podlegających naturalnemu zużyciu podczas eksploatacji, takich jak: filtry oleju, filtry
powietrza, filtry paliwa, filtry przeciwpyłowe układu klimatyzacji, pióra wycieraczek, żarówki
etc.,
b) materiałów eksploatacyjnych, takich jak wszelkie smary, towoty, oleje oraz płyny, a w tym
szczególnie: płyn układu chłodzenia, płyn układu wspomagania, płyn hamulcowy płyn do
spryskiwacza szyb, etc.
krzysztof42
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2018, 08:00
model samochodu: stonic

Re: Gwarancja

Post autor: krzysztof42 »

Ile warta jest siedmioletnia gwarancja
https://youtu.be/QEdNu5_yb4g
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gwarancja

Post autor: gisio »

krzysztof42 pisze: 07 mar 2021, 11:09 ... pracuję w mercedesie .A film pokazuje jak wspaniała jest gwarancja...
Skoro pracujesz w mercedesie to oglądnij sobie serial (tak serial) dotyczący poniższego auta i gwarancji MB:

https://www.youtube.com/watch?v=YijYKbNwuTE

Jest takie powiedzenie: „źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz”.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Gwarancja

Post autor: StonicScross »

"Nie mam rozumiem". Ale dobra, czepiam sie. Tylko że generalnie Kia to mało awaryjne, solidne auto. Wyczytałem że masz Stonica. To pluj na auto, ludzie czytają internety i sprzedasz kilkulatka np.za 40 proc wartości a nie 60. Mało ludzi pisze i mało narzeka w stosunku do ilości jeżdżących. A narzekania na silniki 1.2 i 1.4 to wyjątek potwierdzający regułę. Wynalazki z lat 90.wiecznie solidne itp.wreszcie zaliczyły jakieś wpadki z kangurami czy czymś tam. A silników 1.0 jest masa, również w hyundaiach.
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Gwarancja

Post autor: jotes1911 »

krzysztof42 pisze: 07 mar 2021, 11:48 Przeczytaj jakie tu ludzie mają problemy i jak są one usuwane na gwarancj.
Ludzie mają problemy w różnych markach i po to są fora aby mogli się nimi dzielić. Oczywiście trudno z opisywanych przypadków wyciągać jednoznaczne wnioski.
Krytycy przedłużonych gwarancji nie dostrzegają, że każda gwarancja, niezależnie od jej długości zawiera wyłączenia. Skoro tak to chyba lepiej gdy jest dłuższa.
phoenix_pl
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2018, 10:27

Re: Gwarancja

Post autor: phoenix_pl »

jotes1911 pisze: 07 mar 2021, 12:37
krzysztof42 pisze: 07 mar 2021, 11:48 Przeczytaj jakie tu ludzie mają problemy i jak są one usuwane na gwarancj.
Ludzie mają problemy w różnych markach i po to są fora aby mogli się nimi dzielić. Oczywiście trudno z opisywanych przypadków wyciągać jednoznaczne wnioski.
Krytycy przedłużonych gwarancji nie dostrzegają, że każda gwarancja, niezależnie od jej długości zawiera wyłączenia. Skoro tak to chyba lepiej gdy jest dłuższa.
Czy chciałbyś aby na złożoną reklamację telewizora, na który otrzymałeś przedłużoną gwarancję na 5 lat, otrzymać odpowiedź, że owszem masz gwarancję 5 lat ale nie dotyczy ona ani panelu ani elektroniki? W takim przypadku powinno zabronić się reklamowania produktu jako mającego 5 lat gwarancji. Tak samo powinno być z Kią! Albo każda reklama powinna wymieniać te elementy które nie podlegają gwarancji albo Kia nie powinna reklamować się jako oferująca 7 lat gwarancji. Wtedy byłoby to uczciwe.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Gwarancja

Post autor: Sid »

To jeszcze nie wiesz, że reklama klamie :lol:? Ale kupując auto, masz możliwość przed kupnem zweryfikować warunki gwarancji z reklamą. Nie pasuje gwarancja, nie kupujesz auta. A jeżeli decydujesz się na zakup, akceptujesz gwarancję. Chyba to normalne powinno być? Po zakupie czepiejąc sie gwarancji, można usłyszeć "widziały gały, co brały".
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”