PROCEED 2019 GT długo kręci

forum użytkowników modelu ProCeed
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Konan »

Dalej nie masz racji ale ja się z Tobą kłócić nie będę :)
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Marek3003 »

Panowie czy ktoś rozwiązał ten problem? Ktoś napisał żeby czekać na spadek mocy. Czyli wyprzedzać i dać się zabić? Czy jechać autostradą czy nie? Jak się u Was ta usterka skończyła? A może Kia odpowiedziała moim ulubionym zwrotem….to nie wada a cecha wiec gwarancja tego nie obejmuje,
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Marek3003 »

banger pisze: 14 cze 2020, 19:48 Witajcie,
od trochę ponad roku mam PROCEED GT (automat, 204KM) i ostatnio zauważyłem następujący problem: auto długo kręci podczas startu. Zwykle odpalało od razu, wskakiwały wyższe obroty i było OK. Teraz (nie za każdym razem) kręci jakieś 2-3 sekundy, czasem dłużej, dławi się i jak załapie, to obroty są zauważalnie niższe, silnik pracuje dużo ciszej. Zdarzyło się też, że nie odpaliło. Problem pojawia się zarówno po nocnym postoju, jak i krótszym, np. 20-30 minut.

Byłem w ASO, sprawdzili aku, naładowali, podpięli do komputera i nic nie znaleźli, "nie udało im się wywołać" tego, co mi się zdarzało.

Ma ktoś ten problem u siebie?
Jeszcze mam pytanie to co jest u mnie. Tu Kolega pisze ze po uruchomieniu silnik pracuje dużo ciszej czyli wychodzi na to ze na zubożałej mieszance paliwowej, dopiero po chwili odzyskuje moc. Czy takie wielokrotne odpalanie nie jest szkodliwe dla silnika?
banger
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2020, 19:38
model samochodu: Proceed GT 2019

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: banger »

Odświeżam temat, jeżeli jeszcze kogoś interesuje. Takie zachowanie powodowały wadliwe wtryski. Wreszcie zalało świece i auto pojechało na lawecie do ASO. Po wymianie śmiga aż miło :)
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Marek3003 »

To bardzo miło. U mnie brak błędów więc dla Aso to oznacza brak usterki. Kazali mi nakręcić telefonem jak długo kręci przy zapalaniu. No to teraz jak nie zapomnę to wyciągam telefon i nagrywam a że zdarza się to cały czas ale nieregularnie całkowicie bez jakiegoś schematu to na razie mam 4 filmy. Jak dobije do 10 to im prześle. Bardzo się cieszę i jestem zadowolony z mojego nowego samochodu na gwarancji i wszystkich pozdrawiam.
I jeszcze jako ciekawostkę dodam to zarówno w Interbis w Gdańsku jak i w Hadm w Starogardzie nikt nie słyszał o kłopotach z wtryskami w 1.6 a także nigdy nie wymieniali wtrysków na gwarancji. Czyli to musi być odosobniony przypadek a ja sobie będę nagrywał bo w sumie to fajna zabawa takie filmiki
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Box »

Szukam innej przyczyny.

O ile faktycznie, pechowo u kogoś mogą zdarzyć wadliwe sztuki tak jak z innymi usterkami opisywanymi na forum. Każdego z nas może to spotkać.

O tyle takie wtryski spokojnie 100k km powinny wytrzymać ale trzeba przeanalizować kiedy i jak tankujemy.

1. Częsta jazda na rezerwie, zwłaszcza w zimie i gdy autko stoi na mrozie.
2. Tankowanie małej ilości paliwa.

Ktoś napisze, że nigdy nie jeździ na rezerwie i zawsze tankuje do pełna 🙂

Te dwa czynniki mają istotny wpływ na wtryski zwłaszcza w benzynie. Trzecim, jakość paliwa...ale chyba nie tankujemy z za wschodniej granicy.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Marek3003 »

Oczywiście tak może być. Ale ponieważ trzymam samochód częściowo w garażu to staram utrzymywać minimum pół zbiornika i tankuje do pełna. Nigdy nie tankuje niżej niż Orlen czyli zawsze Bp i Circle i na to mam faktury przez ostatni rok i 3 miesiące. Tak wiem ile powinny wytrzymać ponieważ oglądałem wtryski w Bmw po 23 latach i niewiadomym przebiegu. Działały i nie wykazywały oznak zużycia ….czyli samochód odpalał jak każdy inny normalny. Jestem bardzo zadowolony z mojej Kii
A to takie w sumie jedno z krótszych kręceń dziś rano po nocy w ciepłym garażu
https://drive.google.com/file/d/1FIp4Hp ... p=drivesdk
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Grundi »

@Marek3003

Próbowałeś porozmawiać z innym serwisem? zadzwoń do Bydgoszczy np, zobacz co Tobie powiedzą, podeślij im filmik, niestety serwisowi serwisowi nie równy, każdy będzie ciągnął w swoją stronę,
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Box »

Marek3003 pisze: 04 lut 2022, 07:10 Oczywiście tak może być. Ale ponieważ trzymam samochód częściowo w garażu to staram utrzymywać minimum pół zbiornika i tankuje do pełna. Nigdy nie tankuje niżej niż Orlen czyli zawsze Bp i Circle i na to mam faktury przez ostatni rok i 3 miesiące. Tak wiem ile powinny wytrzymać ponieważ oglądałem wtryski w Bmw po 23 latach i niewiadomym przebiegu. Działały i nie wykazywały oznak zużycia ….czyli samochód odpalał jak każdy inny normalny. Jestem bardzo zadowolony z mojej Kii
A to takie w sumie jedno z krótszych kręceń dziś rano po nocy w ciepłym garażu
https://drive.google.com/file/d/1FIp4Hp ... p=drivesdk
Długo 2.5s 🙂 u mnie 1.5s jednak jest różnica.

Powinno być pstryk i już jak w kontakcie.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Marek3003 »

Tak nierówny ale wychodzi, że za mało maja wycenione usługi. Powinno im zależeć na jak największej ilości napraw gwarancyjnych i do tego czasochłonnych. To złoty interes.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”