PROCEED 2019 GT długo kręci

forum użytkowników modelu ProCeed
Kefir
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2020, 21:55
model samochodu: Proces gt

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Kefir »

Bez znaczenia czy leje do pełna czy nie nie ma reguły , 22.09 bede mial wgrywany nowy update więc od razu sprawdzimy .
rafalg1
Posty: 84
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:31
model samochodu: ProCeed GT. 2020 Deluxe white +PSN
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: rafalg1 »

jezollo pisze: 13 wrz 2020, 20:50 A nie lejecie czasem paliwa pod korek po odbijaniu dystrybutora? :roll:
Ja zawsze po odbiciu dolewam kilka litrów , nawet 10 wchodzi. I nie mam problemów z odpalaniem
jezollo
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2020, 21:36

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: jezollo »

Z czasem uszkodzisz filtr oparów w baku i problemy się zaczną
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Goly335 »

jezollo pisze: 17 wrz 2020, 11:17 Z czasem uszkodzisz filtr oparów w baku i problemy się zaczną
Tak, tak... a potem nie uznają gwarancji :D
SzymonCz
Posty: 20
Rejestracja: 13 lip 2020, 11:58
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: SzymonCz »

Witam, czy ktoś zdołał ogarnąć temat z długim kręceniem?
U mnie ASO nie stwierdziło żadnych usterek.
Oczywiście problem nie zniknął. Szczególnie na trasie kiedy mam za sobą powiedzmy godzinę jazdy. Kiedy zatrzymam się na chwilę, żeby go odpalić kręci ok 3 s. W innych sytuacjach też się to zdarza ale rzadziej.
Yanos
Posty: 50
Rejestracja: 27 cze 2020, 06:47
model samochodu: Kia ProCeed

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Yanos »

SzymonCz pisze: 31 gru 2020, 10:42 Witam, czy ktoś zdołał ogarnąć temat z długim kręceniem?
U mnie ASO nie stwierdziło żadnych usterek.
Oczywiście problem nie zniknął. Szczególnie na trasie kiedy mam za sobą powiedzmy godzinę jazdy. Kiedy zatrzymam się na chwilę, żeby go odpalić kręci ok 3 s. W innych sytuacjach też się to zdarza ale rzadziej.
Jeden z objawów, który u niektórych skutkuje wymianą wtrysków.
Dopóki jednak nie będzie żadnych spadków mocy w trakcie jazdy, to nie wyłapią w ASO błędów na wtryskach.
Aczkolwiek jeśli wiesz kiedy to się zdarza, można to spróbować wywołać w serwisie z podpiętym kompem - może wtedy się uda.
SzymonCz
Posty: 20
Rejestracja: 13 lip 2020, 11:58
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: SzymonCz »

W poniedziałek byłem na kolejnym serwisie (30 tys) gdzie komunikowałem problem z długim kręceniem. Oczywiście nie stwierdzono usterek... Brak słów.
Chyba nadszedł już czas na zmianę serwisu.
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Konan »

Zdecydowanie tak. Na grupie proceeda poszukaj bo tam ktoś z pracujących w ASO mówił ze wie jak to diagnozować a stawiam ze na 99% to wtryski
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Konan »

Yanos pisze: 31 gru 2020, 11:03
SzymonCz pisze: 31 gru 2020, 10:42 Witam, czy ktoś zdołał ogarnąć temat z długim kręceniem?
U mnie ASO nie stwierdziło żadnych usterek.
Oczywiście problem nie zniknął. Szczególnie na trasie kiedy mam za sobą powiedzmy godzinę jazdy. Kiedy zatrzymam się na chwilę, żeby go odpalić kręci ok 3 s. W innych sytuacjach też się to zdarza ale rzadziej.
Jeden z objawów, który u niektórych skutkuje wymianą wtrysków.
Dopóki jednak nie będzie żadnych spadków mocy w trakcie jazdy, to nie wyłapią w ASO błędów na wtryskach.
Aczkolwiek jeśli wiesz kiedy to się zdarza, można to spróbować wywołać w serwisie z podpiętym kompem - może wtedy się uda.
Nie prawda - jak ktoś jest kumaty to sprawdzi bez żadnego błędu i jeśli wtrysk pada pójdzie do wymiany
Yanos
Posty: 50
Rejestracja: 27 cze 2020, 06:47
model samochodu: Kia ProCeed

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Yanos »

Nie do końca wiesz o czym mówisz w przypadku ASO. Może być kumaty i pewny na 100% w czym jest problem ale to jest ASO i ma swoje procedury. Dopóki komputer nie wykaże błędów to nic nie zrobią, bo po prostu nie mogą ot tak sobie wymienić. A po drugie na grupie była mowa o tym że niektórzy wiedzą jak wywołać fizycznie ten błąd bo wiedzą że bez tego żadnej wymiany nie będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”