Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

forum użytkowników modelu ProCeed
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: hitman047 »

Na początku też w ogóle ich nie czułem, ale po czasie jak przyzwyczaiłem się do mocy to zacząłem to mocno odczuwać. Najbardziej czuć to gdy jedzie się w miarę spokojnie i depta gaz do podłogi - turbo jakby w ogóle nie wstawało, dopiero po chwili nagle ostro pompuje. Przy dynamicznej jeździe też momentami to odczuwałem, że turbo przez jakiś czas nie dawało reakcji ale nie była to turbo dziura.
marcin-proceed
Posty: 103
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:23
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Kraków

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: marcin-proceed »

sojus pisze: 13 cze 2020, 18:38 Ludzie bardzo przesadzają i proponuje czytać posty z ograniczonym zaufaniem. Akcji zadanej nie ma tylko niektóre modele mają dostępna aktualizacje a niektóre nie...
Gdyby był to jeden post to pewnie bym tak do tego podszedł. Jednak w tym wypadku dwóch kolegów zaobserwowalo podobne objawy wiec...

Co do samej akcji to dotyczy wszystkich modeli z 1.6 T-GDI wyprodukowanych między 2018 a 2020. W przypadku 2020 zakładam że dotyczy modeli sprzed wyprowadzenia akcji.
marcin-proceed
Posty: 103
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:23
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Kraków

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: marcin-proceed »

hitman047 pisze: 14 cze 2020, 07:56 Na początku też w ogóle ich nie czułem, ale po czasie jak przyzwyczaiłem się do mocy to zacząłem to mocno odczuwać. Najbardziej czuć to gdy jedzie się w miarę spokojnie i depta gaz do podłogi - turbo jakby w ogóle nie wstawało, dopiero po chwili nagle ostro pompuje. Przy dynamicznej jeździe też momentami to odczuwałem, że turbo przez jakiś czas nie dawało reakcji ale nie była to turbo dziura.
Opis powyżej pasuje do tego z akcji serwisowej choć tam o turbo jako takim nie wspominali.

Ktoś zaobserwował podobne objawy?
sojus

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: sojus »

marcin-proceed pisze: 14 cze 2020, 10:05
sojus pisze: 13 cze 2020, 18:38 Ludzie bardzo przesadzają i proponuje czytać posty z ograniczonym zaufaniem. Akcji zadanej nie ma tylko niektóre modele mają dostępna aktualizacje a niektóre nie...
Gdyby był to jeden post to pewnie bym tak do tego podszedł. Jednak w tym wypadku dwóch kolegów zaobserwowalo podobne objawy wiec...

Co do samej akcji to dotyczy wszystkich modeli z 1.6 T-GDI wyprodukowanych między 2018 a 2020. W przypadku 2020 zakładam że dotyczy modeli sprzed wyprowadzenia akcji.

Nooo 2 to już 90% użytkowników 😉
marcin-proceed
Posty: 103
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:23
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Kraków

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: marcin-proceed »

sojus pisze: 14 cze 2020, 12:24
marcin-proceed pisze: 14 cze 2020, 10:05
sojus pisze: 13 cze 2020, 18:38 Ludzie bardzo przesadzają i proponuje czytać posty z ograniczonym zaufaniem. Akcji zadanej nie ma tylko niektóre modele mają dostępna aktualizacje a niektóre nie...
Gdyby był to jeden post to pewnie bym tak do tego podszedł. Jednak w tym wypadku dwóch kolegów zaobserwowalo podobne objawy wiec...

Co do samej akcji to dotyczy wszystkich modeli z 1.6 T-GDI wyprodukowanych między 2018 a 2020. W przypadku 2020 zakładam że dotyczy modeli sprzed wyprowadzenia akcji.

Nooo 2 to już 90% użytkowników 😉
Nie. Dwóch to nie 90% użytkowników proceeda na tym forum ale wystarczająco dużo żeby zainteresować się tematem. Jeśli nie masz nic do dodania w temacie to proponuję darować sobie zasmiecanie wątku nic nie wnoszacymi postami. Dziękuję szanownemu koledze za zrozumienie.
sojus

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: sojus »

To ty również nie siej fermentu bo się momus wydaje ze coś się po aktualizacji skopało bo 2 osoby napisały tak... najlepiej to postaw auto w garażu i opraw w ramkę żeby się nie zepsuło ;) i generalnie nie spinaj się tak bo to noe działa korzystnie na zdrowie ;)
masztalski
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2020, 23:04
model samochodu: proceed gt

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: masztalski »

Dostajecie też takie wydruki z ASO? da się z tego wywnioskować czy to najnowszy soft?

Obrazek
marcin-proceed
Posty: 103
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:23
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Kraków

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: marcin-proceed »

sojus pisze: 15 cze 2020, 00:47 To ty również nie siej fermentu bo się momus wydaje ze coś się po aktualizacji skopało bo 2 osoby napisały tak... najlepiej to postaw auto w garażu i opraw w ramkę żeby się nie zepsuło ;) i generalnie nie spinaj się tak bo to noe działa korzystnie na zdrowie ;)
Widać kolega nie może się opanować... no trudno... przeżyje...
sojus

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: sojus »

:D haha tak to skomentuje :) więcej luzu 😉
metmat
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:40
model samochodu: Proceed GT

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: metmat »

Wczoraj miałem zrobioną "aktualizację sterownika silnika" w modelu 2019. Powiem że przed nie zauważyłem żadnych problemów a dużo jeżdżę na "sport" ;-) i raczej dynamicznie. Po aktualizacji wg mnie jedyne co się zmieniło to fakt że w trybie normal skrzynia nie redukuje tak szybko przełożeń tylko np pod wzniesienie pozwala wjeżdżać na wyższym biegu przy obrotach 1400-1600 obr/min. Wydaje mi się, ale to może jest efekt placebo, że właśnie od najniższych obrotów ładniej się obecnie silnik wkręca na wyższe bez zmiany przełożeń. Natomiast co do turbo i doładowania to w trybie sport przy deptaniu dalej ekran pokazuje że turbo dobija do ~1.6 bar.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”