Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

forum użytkowników modelu ProCeed
marcin-proceed
Posty: 103
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:23
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Kraków

Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: marcin-proceed »

Było już trochę na temat w wątku usterkach i niedorobkach ale myślę, że warto zebrać Wasze spostrzeżenia w jednym miejscu.

Chodzi o akcję serwisową aktualizacji sterownika silnika. Komu juz zrobili wspomnianą aktualizację i czy zauważył negatywne objawy opisane wątku o usterkach? Chodzi o słabsza reakcje na pedal przyspieszenia i wskaźnik doładowania turbo który nie dochodzi do okolic końca skali?

Piszcie jak u was to wygląda. A pytam bo podczas dzisiejszej wizyty w ASO zrezygnowalem z wykonania tej akcji.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 527
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: gisio »

marcin-proceed pisze: 12 cze 2020, 21:31 A pytam bo podczas dzisiejszej wizyty w ASO zrezygnowalem z wykonania tej akcji.
Zdradź jaki był powód takiej decyzji?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
rafalg1
Posty: 84
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:31
model samochodu: ProCeed GT. 2020 Deluxe white +PSN
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: rafalg1 »

Ja właśnie czytałem że akcja aktualizacji mapy i skrzyni DCT jest na duzy plus. Auto dużo lepiej się zbiera i skrzynia ciszej zminia biegi. Musze się tylko umówić na tą aktualizację :D
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: hitman047 »

No ja właśnie robiłem aktualizacje oprogramowania ecu i turbo lagi są dużo mniejsze właśnie :)
ninja
Posty: 13
Rejestracja: 04 lut 2020, 21:39
model samochodu: Kia Proceed GT 1.6 T-GDI 7 DCT

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: ninja »

Ktoś faktycznie pisał na forum, że aktualizacja powoduje negatywne skutki co do mocy/przyspieszenia, że turbo nie osiąga obrotów jak wcześniej. Po aktualizacji sprawdziłem - u mnie nic takiego nie ma miejsca, możliwe, że zmiana biegów i przyspieszenie jest bardziej płynne (ale możliwe że to efekt placebo).
marcin-proceed
Posty: 103
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:23
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Kraków

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: marcin-proceed »

Powód decyzji był prosty: dwóch kolegów z forum (bodajże Fahrenheit i Pawell) pisali o negatywnych obserwacjach po aktualizacji ecu dlatego zanim się zdecyduje chciałem zasięgnąć informacji czy sa to tylko ich subiektywne odczucia czy też może faktycznie są negatywne efekty tej aktualizacji.

Zrobić mogę w każdej chwili. Cofnąć już nie...

Dodam ze ta akcja dotyczyła jedynie sterownika silnika i nie wspominała nic o skrzyni.

Może którychs z kolegów co zaobserwował negatywne efekty doda cos więcej?
sojus

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: sojus »

Ludzie bardzo przesadzają i proponuje czytać posty z ograniczonym zaufaniem. Akcji zadanej nie ma tylko niektóre modele mają dostępna aktualizacje a niektóre nie...
Don_Damiano
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:52
model samochodu: KIA ProCeed GT '20

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: Don_Damiano »

sojus pisze: 13 cze 2020, 18:38 Ludzie bardzo przesadzają i proponuje czytać posty z ograniczonym zaufaniem. Akcji zadanej nie ma tylko niektóre modele mają dostępna aktualizacje a niektóre nie...
Zbliżam się właśnie do 3 tysięcy km więc zaraz pierwszy serwis i szczerze mówiąc, to po przeczytaniu opinii na tym forum, aż bałem się umawiać na termin :D

Myślałem nawet, żeby przed serwisem pojechać na hamownie, ale dzisiaj zapytałem przez telefon serwisanta i powiedział mi, że dla rocznika 2020 nie ma obecnie żadnej aktualizacji.

Myślę, że jak ktoś z Was ma auto z rocznika 2019 i jest objęty ta aktualizacja a jeszcze jej nie robil, to najlepiej byłoby właśnie zaliczyć hamownie. Moglibyśmy przy okazji porównać jak to wygląda przed i po aktualizacji dla rocznika 2019 i jak jest z rocznikiem 2020.

Hamował w ogóle ktoś z Was Procka?
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: hitman047 »

To też Ci naopowiadał glupot bo ja mam produkcję luty 2020 i miałem lagi turbo, teraz po aktualizacji ecu turbo lagi są dużo mniejsze.
Don_Damiano
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:52
model samochodu: KIA ProCeed GT '20

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: Don_Damiano »

hitman047 pisze: 13 cze 2020, 22:12 To też Ci naopowiadał glupot bo ja mam produkcję luty 2020 i miałem lagi turbo, teraz po aktualizacji ecu turbo lagi są dużo mniejsze.
No to zajebiście poinformowani są... Szczerze, to nie zauważyłem, żeby turbo miało jakieś nadzwyczajne lagi, ale może to dlatego, że nie mam jakiś wybitnych oczekiwań co do osiągów tego auta. Moim zdaniem sprężarka reaguje dynamicznie, a turbo dziura jest minimalna. Możesz opisać dokładniej w jaki sposób odczuwałeś lagi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”