Bolączki wieku dziecięcego - XCeed

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Bolączki wieku dziecięcego - XCeed

Post autor: Gifter »

Temat kieruje do wszystkich właścicieli XCeed-ów. Opiszcie proszę jakie macie problemy z autami przy jakich przebiegach, czy problemy usuwa ASO czy też zdani sami na siebie?
soon Kia XXX :D :mrgreen:
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bolączki wieku dziecięcego - XCeed

Post autor: marimach77 »

Gifter pisze: 18 maja 2020, 16:36 Temat kieruje do wszystkich właścicieli XCeed-ów. Opiszcie proszę jakie macie problemy z autami przy jakich przebiegach, czy problemy usuwa ASO czy też zdani sami na siebie?
3500km, żadnych problemów :D
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bolączki wieku dziecięcego - XCeed

Post autor: Kobil »

1. Świszczące uszczelki w drzwiach kierowcy powyżej 110km/h - ASO pierw twierdzi że to znana usterka, a później że nie potrafią tego usunąć. Zaproponowali bym oklejał szczeliny taśmą i jeździł szukając miejsca które powoduje nieszczelność. -od wyjazdu z salonu

2. Stukająca klapa bagażnika - Naprawa w ASO była skuteczna przez tydzień. - od przebiegu 400km

3.To jeszcze będzie sprawdzane, ale najprawdopodobniej fabrycznie źle ustawiona geometria. Auto bardzo chętnie jedzie w prawo i trzeba mieć kierownicę trochę w lewo by jechać prosto. Zakres obrotu kierownicy w prawo znacznie mniejszy niż zakres obrotu w lewo. Pierwsze ASO niczego nie sprawdzi jeśli nie zapłacę za geometrię zganiając to na zbyt duży przebieg auta. Drugie ASO powiedziało że ogarną to w ramach gwarancji. -od wyjazdu z salonu
Aktualny przebieg 6500km.
pernowak
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2019, 21:55
model samochodu: Kia XceeD marzec 2020

Re: Bolączki wieku dziecięcego - XCeed

Post autor: pernowak »

Ja przesiadlem się z 23- letniego Fiata Brava więc dla mnie wszystko jest cacy 😀. Ewentualnie uchwyt do otwierania drzwi kierowcy - plastiki zaczynają trzeszczec. 1500 km
olsztyn
Posty: 15
Rejestracja: 12 lis 2019, 12:49
model samochodu: KIA Ceed 2007 1,4 122 km, M
Kia Ceed II 2015 1,6 135 km, M+BL
XCeed 1.4 T-GDI 7 DCT
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bolączki wieku dziecięcego - XCeed

Post autor: olsztyn »

4200. Wszystko gra
andriu23
Posty: 63
Rejestracja: 01 paź 2019, 04:55
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204KM
było KIA SPORTAGE
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bolączki wieku dziecięcego - XCeed

Post autor: andriu23 »

Przy wymianie kół na letnie zauważyłem smar na feldze, mam dziurę w osłonie przegubu, czekam na wymianę. Przebieg 3600 Po za tym wszystko cacy
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Bolączki wieku dziecięcego - XCeed

Post autor: kaliniec »

Kobil pisze: 18 maja 2020, 20:22 1. Świszczące uszczelki w drzwiach kierowcy powyżej 110km/h - ASO pierw twierdzi że to znana usterka, a później że nie potrafią tego usunąć. Zaproponowali bym oklejał szczeliny taśmą i jeździł szukając miejsca które powoduje nieszczelność. -od wyjazdu z salonu

2. Stukająca klapa bagażnika - Naprawa w ASO była skuteczna przez tydzień. - od przebiegu 400km

3.To jeszcze będzie sprawdzane, ale najprawdopodobniej fabrycznie źle ustawiona geometria. Auto bardzo chętnie jedzie w prawo i trzeba mieć kierownicę trochę w lewo by jechać prosto. Zakres obrotu kierownicy w prawo znacznie mniejszy niż zakres obrotu w lewo. Pierwsze ASO niczego nie sprawdzi jeśli nie zapłacę za geometrię zganiając to na zbyt duży przebieg auta. Drugie ASO powiedziało że ogarną to w ramach gwarancji. -od wyjazdu z salonu
Aktualny przebieg 6500km.
1.Pierwsze na co zwróciłem uwagę to b. dobre wyciszenie od szumów powietrza. W nowym golfie kupionym 9 lat temu szarpanie powietrza było pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę. Tutaj jest elegancko.
2.Klapa póki co nie stuka ale po lekturze forum lekko podkręciłem odbojniki. Jest ok.
3.Dla mnie jeździ jak golf :) albo i lepiej.
Po 2000 km brak zastrzeżeń. Może trochę szumi od kół ale jeżdżę na całorocznych Nokianach. A może mi się wydaje?
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bolączki wieku dziecięcego - XCeed

Post autor: Kobil »

Od kół rzeczywiście szumi i dudni moim zdaniem strasznie. Przesiadłem się z BMW 3 i byłem w szoku jak słabe jest wygłuszenie od tej strony. Wygłuszyłem nadkola wewnątrz, na zewnątrz, bagażnik i drzwi. Teraz jest przyjemnie :) Tam fabrycznie pod każdą osłoną jest goła blacha, bez jakichkolwiek wygłuszeń. W BMW gołej blachy nie było w tych miejscach praktycznie nigdzie. Jednak to nie ta połka i oszczędności muszą gdzieś być. Nawet w salonie zaraz po kupnie zalecili mi bym wygłuszył przynajmniej nadkola i bagażnik.

Jednak te wszystkie wady to pierdoły w porównaniu z tym przypadkiem :D

https://www.wykop.pl/ramka/5346579/kupi ... m8ongX9h5c
sebek2002
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2020, 15:46
model samochodu: Kia XCeed

Re: Bolączki wieku dziecięcego - XCeed

Post autor: sebek2002 »

Kobil pisze: 19 maja 2020, 15:41 Wygłuszyłem nadkola wewnątrz, na zewnątrz, bagażnik i drzwi.
Robiłeś to samemu czy dałeś do zrobienia...komu? Jak rozumiem...polecasz? :)
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bolączki wieku dziecięcego - XCeed

Post autor: Kobil »

Robiłem sam. Trzy dni pracy gdy robiłem to pierwszy raz nie wiedząc co i jak. Koszt materiałów lepszej jakości wyniósł 1100zł. Oczywiście że polecam bo różnica jest kolosalna. Teraz auto ma wygłuszenie, bo fabrycznie to ma tylko blachy osłonięte plastikami.

Wzorowałem się na tym:
https://www.comfortmat.pl/kia-ceed-komp ... -n-18.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”