Spalanie

forum użytkowników modelu Ceed
Marcind
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2020, 16:36
model samochodu: Kia ceed

Spalanie

Post autor: Marcind »

Witam wszystkich
I od razu pytanie mam kia Ceed 1.4 turbo tgdi 140 km, czy normą jest wartość zurzycia paliwa po mieście np okolicach 12/13 l a czasem komputer pokarze nawet 15 i 17 litrów! W trasie jest ok 6-6.5litra ale po mieście zejście po niżej 10 l to cud.Dodam jeszcze że auto ma dopiero 1400 km przebiegu
Jachu
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2019, 11:28
model samochodu: ceed

Re: Spalanie

Post autor: Jachu »

Jadąc po mieście w korkach nie miałem więcej jak 10l/100km. Chyba że przejadę max. 5km
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Spalanie

Post autor: tomanek »

Chyba troche za duzo, u mni spalanie z 5 tys km to srednio 7 L. W cyklu miejskim ok. 7.6 L , w trasie nie przekraczając 120km/h okolo 6.5 L.
Marcind
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2020, 16:36
model samochodu: Kia ceed

Re: Spalanie

Post autor: Marcind »

Ciekawe może mu się to unormuje
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Spalanie

Post autor: zarathos »

Wiesz, w Gdańsku potrafią być takie korki że poprzedni diesel mi czasami 40/100 pokazywał :) Ale poza takimi przypadkami to raczej normalne nie jest. Z tym, że masz dopiero 1400 kilometrów. Przez pierwszy około 1000 może być różnie ze spalaniem.
Miszka
Posty: 55
Rejestracja: 30 sty 2020, 10:31
model samochodu: CEED III HB 1.4 100KM "M"
Lokalizacja: Białystok

Re: Spalanie

Post autor: Miszka »

U mnie co prawda silnik bez turbiny, ale mam zaskakująco małe spalanie. Średnie wychodzi w granicach 6,9. W samym mieście 8-9 l, na trasie potrafię zejść do 5l. Jeżdżę raczej spokojnie i oszczędnie. Ceed 3 rocznik 2019, przebieg ok. 31 tys.
gzyms
Posty: 85
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Spalanie

Post autor: gzyms »

Hehe dziwne pytanie. Opisz warunki jazdy po tym mieście. Ale według mnie masz normalne spalanie (o czym świadczy trasa), a po mieście jeździsz krótkie trasy i to w korkach. Ja tak mam - małe miasto wojewódzkie, co prawda 1,6 gdi w sw, ale poniżej dychy po mieście nie zdarzyło się. Miałem na krótko 1.4 tgdi sw, z startstopem i również po tych samych trasach po mieście nie udało mi się zejść ze spalania. Ogólnie te silniki dużo palą.
Kia Ciyapostrofd
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Spalanie

Post autor: kaliniec »

gzyms pisze: 20 maja 2020, 16:21 Hehe dziwne pytanie. Opisz warunki jazdy po tym mieście. Ale według mnie masz normalne spalanie (o czym świadczy trasa), a po mieście jeździsz krótkie trasy i to w korkach. Ja tak mam - małe miasto wojewódzkie, co prawda 1,6 gdi w sw, ale poniżej dychy po mieście nie zdarzyło się. Miałem na krótko 1.4 tgdi sw, z startstopem i również po tych samych trasach po mieście nie udało mi się zejść ze spalania. Ogólnie te silniki dużo palą.
Palą w normie dla tego typu silników z doładowaniem. 1.4 tsi na krótkich trasach w korkach 10 wciąga spokojnie. W trasie jadąc spokojnie do 90 km/h można było zejść do 5.5. Ten silnik co by o nim nie mówić uważany jest za dość oszczędny. Jadąc w mieście bez większych korkow 1.4 t-gdi można zejść w granicach 8, 8.5 litra. W korkach dycha pęknie. W trasie do 90 też w granicach 6 litrów więc nie jest źle wg mnie.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
gzyms
Posty: 85
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Spalanie

Post autor: gzyms »

kaliniec pisze: 20 maja 2020, 18:48
gzyms pisze: 20 maja 2020, 16:21 Hehe dziwne pytanie. Opisz warunki jazdy po tym mieście. Ale według mnie masz normalne spalanie (o czym świadczy trasa), a po mieście jeździsz krótkie trasy i to w korkach. Ja tak mam - małe miasto wojewódzkie, co prawda 1,6 gdi w sw, ale poniżej dychy po mieście nie zdarzyło się. Miałem na krótko 1.4 tgdi sw, z startstopem i również po tych samych trasach po mieście nie udało mi się zejść ze spalania. Ogólnie te silniki dużo palą.
Palą w normie dla tego typu silników z doładowaniem. 1.4 tsi na krótkich trasach w korkach 10 wciąga spokojnie. W trasie jadąc spokojnie do 90 km/h można było zejść do 5.5. Ten silnik co by o nim nie mówić uważany jest za dość oszczędny. Jadąc w mieście bez większych korkow 1.4 t-gdi można zejść w granicach 8, 8.5 litra. W korkach dycha pęknie. W trasie do 90 też w granicach 6 litrów więc nie jest źle wg mnie.
Ja ma bez turbo. Wolnossak. Ale mając sławne 1.9 TDI (ASZ podkręcony do 164km) w octavii na tych samych trasach miejskich co teraz, spalanie było podobne jak w ceedzie ;) 10, 11 litrów ON to standard. W trasie raz zszedłem do 4.3 l/100 km - 1400 km na jednym zbiorniku, ale to było zagranicą ;)
Teraz w ceedzie 1.6 najniższe spalanie to 5.5 l/100km ale nie spieszyłem się zupełnie. Porównując octavię i ceeda to ta pierwsza spalała średnio 6,99l/100km a obecnie ceed 8,57l/100km na tych samych trasach. Tylko, że w octavii był potężny moment obrotowy 420Nm a w cidku hmm 162Nm?
Kia Ciyapostrofd
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Spalanie

Post autor: tomanek »

Spalanie turbobenzyny do turbodiesla to chyba nie za bardzo można porównać. Dieselek zawsze chyba troche oszczedniejszy. Też jezdziłem kiedyś 1.9 TDI... :) No ale bezyna ma tez sporo zalet, cicha praca, ogrzewanie w zime, do miasta ogolnie według mnie lepszy...
Tak patrząc na wynili spalania to u mnie chyba najmniejsze, ale ja mieszkam w malym miasteczku i u mnie jazda "miejska" to taka raczej mało miejska :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”