Kia Line Assist- jak u was działa?

forum użytkowników Kia Stinger
GrzeTom
Posty: 72
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:35
model samochodu: BYŁ: Stinger 2,2D -GTline

Kia Line Assist- jak u was działa?

Post autor: GrzeTom »

Hej
Takie pytanie z czystej ciekawości... . Czy działa u was sprawnie Line Assist ? Bo u mnie się zdecydowanie gubi jak nie ma perfekcyjnie wymalowanych pasów.
Na autobanie, nawet mu wychodzi, ale na krajówkach , potrafi "pójść w krzaki" na skrzyżowaniu, na kałuży przysłaniającej linie... , że nie wspomnę o wysepkach , na drodze - nawet tych względnie oznakowanych ?
A jak u was?
Bo nie wiem, czy to cecha mojej sztuki, czy po prostu do "autonomiczności" passerati czy innych germańców, mu po prostu baaardzo daleko ?
Dajcie znać w międzyczasie .
marcin7913
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:00
model samochodu: Sorento

Re: Kia Line Assist- jak u was działa?

Post autor: marcin7913 »

Elektronikę w kia oceniam na 3+ albo 4-.
Co prawda nie mam tego asystenta ale czujnik wycieraczek i klima automatyczna w porównaniu do mojego 2 auta czyli bmw działa tak średnio czasami .

Zwłaszcza wycieraczki :(
Sorento III
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Kia Line Assist- jak u was działa?

Post autor: GeRRaD »

U mnie działa idealnie, koryguje tor jazdy, a nawet ostro skręca, oczywiście jak są widoczne linie (nie muszą być świeżo malowane) - trzeba pamiętać, że ten system to nie autonomiczne prowadzenie - a wspomaganie - a nawet prototypy aut z jazdą automatyczną "idą w krzaki, na latarnie" itp.
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Kia Line Assist- jak u was działa?

Post autor: tomek_inc »

W Stingerze są 3 tryby utrzymywania pasa:
- ostrzeżenie po najechaniu na linie
- standardowy LKA
- aktywny LKA
W moim przypadku po odebraniu samochodu miałem ustawiony ten drugi (nie wiem czy to domyslna opcja) i samochód niezbyt dobrze radził sobie z utrzymaniem pasa - tzn. często trzymał się jednej z linii, czasami próbował prowadzić "w krzaki" i ogólnie nie wzbudzał zbytniego zaufania. Później obejrzałem sobie filmik kickstera o Stingerze i okazało się, że chwali ten system, że działa to jak trzeba (no, może pomijając fakt, że jak się nie trzyma kierownicy przez dłuższy czas to wyłącza układ automatycznie) i zacząłem szukać o co chodzi - czy to tylko u mnie nie jest tak jak być powinno. Po zmianie na aktywny LKA, okazało się, że działa to zdecydowanie lepiej bo samochód stara się trzymać środka pasa i jest dużo bardziej przewidywalny. Teraz jadąc autostradą o wiele częściej aktywuje lane-assist, nawet nie prosi wtedy co chwilę o trzymanie rąk na kierownicy jak ma to standardowo miejsce. Jednak mimo wszystko mocno trzeba śledzić ikonkę na head-up display, informującą o tym czy układ jest aktualnie aktywny bo czasami gdy kończy się linia, albo są roboty drogowe i jest wiele linii to samochód nie informuje, że należy przejąć sterowanie.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Kia Line Assist- jak u was działa?

Post autor: GeRRaD »

Ja jadę zawsze na aktywnych LKA - auto ładnie ustawia się w zakręt, a ja tylko delikatnie koryguję tor (lub nie muszę :)
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Kia Line Assist- jak u was działa?

Post autor: marekplu »

LKA działa ok. Jak tylko linie są widoczne i nie ma tymczasowych pasów ruchu. Nie mam też problemu z wycieraczkami.
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Kia Line Assist- jak u was działa?

Post autor: DrA »

Dziala do momentu kiedy nie ma bocznego, zmiennego wiatru.

Wtedy przy dużych prędkościach jest tragicznie.
GrzeTom
Posty: 72
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:35
model samochodu: BYŁ: Stinger 2,2D -GTline

Re: Kia Line Assist- jak u was działa?

Post autor: GrzeTom »

tomek_inc pisze: 08 kwie 2020, 13:56 W Stingerze są 3 tryby utrzymywania pasa:
- ostrzeżenie po najechaniu na linie
- standardowy LKA
- aktywny LKA
Hmmm, może rzeczywiście nie mam wlaczonego "aktywnego", sie sprawdzi jutro i dam zanka.. bo na razie to bardziej temu nie ufam niz ufam, wiec jest permanentnie wyłączony ;-)
dzieki za info
GrzeTom
Posty: 72
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:35
model samochodu: BYŁ: Stinger 2,2D -GTline

Re: Kia Line Assist- jak u was działa?

Post autor: GrzeTom »

GrzeTom pisze: 08 kwie 2020, 21:15
Hmmm, może rzeczywiście nie mam wlaczonego "aktywnego", sie sprawdzi jutro i dam zanka.. bo na razie to bardziej temu nie ufam niz ufam, wiec jest permanentnie wyłączony ;-)
dzieki za info

No dobra..LKA jest w trybie aktywne.. i nadal twierdze ze sie gubi ..na tyle poważnie, że sie nie na na tym jeździć na co dzień.. Jedynie autoban z dobrze namalowanymi liniami.. wtedy całkiem sprawnie, ale i tak ma tendencje do "odbijania" miedzy liniami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”