Przekroczony poziom oleju silnikowego

forum użytkowników Kia Niro
Ptaq
Posty: 11
Rejestracja: 07 kwie 2020, 23:48
model samochodu: Kia NIRO

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: Ptaq »

Możemy to porównać do kupna nowego spania, w warunkach gwarancji będzie zapis: "nie możesz użytkować dłużej niż 5 minut dziennie"
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: Orin »

x_mw pisze: 04 sty 2021, 19:37 Miałem problem z przybywaniem oleju gdy do pracy miałem 5 km. Zmieniłem pracę i teraz mam 15 km. Problem znikł. Czyżby wyższa temperatura silnika i benzyna odparowywuje ?
Tak właśnie się dzieje.
stoat
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:08
model samochodu: kia niro

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: stoat »

No nie wiem. Ja do pracy mam 20 km. I oleju ciagle przybywa. W serwisie mówią, że hybrydy tak mają i oni nie zamierzają z tym nic robić. A oleju bylo ok 1.5 cm ponad górną normę.
Argentyna
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2020, 09:37
model samochodu: Kia niro

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: Argentyna »

Witam
W związku z tym, że wiele osób pisało o przybywaniu oleju (rozcieńczanie benzyną) proszę wpisujcie swoje obserwacje i przemyślenia.
Problem nie jest błahy i warty by to obserwować, dlatego piszcie jak jest u Was. Podajcie przebieg i sposób użytkowania.
W jakich warunkach przybywa i kiedy ew. odparowuje. W razie kłopotów nie łatwo wtedy będzie zbyć nas tekstem "pierwszy raz mamy taki przypadek" "taka uroda samochodu", "należy jeździć na dłuższych trasach" ( 100 km po dziecko do przedszkola 😃) itp Musimy zacząć wspólnie działać, aby Kia nie zbywała nas podobnymi tekstami.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: prz3m3k »

Cześć,

Czy ktoś aktualnie mierzy się z podobnym problemem tzn przekroczonym poziomem oleju i/lub zapachem benzyny?
wrzoch
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:11
model samochodu: Niro

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: wrzoch »

Powiem tak. U mnie ewidentnie był problem z przelewaniem wtrysków, ale 15mm powyżej max to nigdy nie miałem. Po wymianie pompy paliwa i kompletu wtrysków dalej coś tam przybywa jak jeżdżę po mieście, ale nie tyle co wcześniej.

Ten bagnet trochę do dupy jest rozwiązany i jak macie odczyty w okolicach albo powyżej max, to polecam wsadzanie bagnetu do oringa, a nie do końca i potem dodanie sobie odległości od oringa do kołnierza do pomiaru. Bagnet jest dość krzywy i tak naprawdę wierzyć to można w pierwszy pomiar, potem często olej który został na ściankach przy wyciąganiu upaprze miarkę i się nic nie dowiesz.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: prz3m3k »

wrzoch pisze: 03 lip 2021, 22:58 Powiem tak. U mnie ewidentnie był problem z przelewaniem wtrysków, ale 15mm powyżej max to nigdy nie miałem. Po wymianie pompy paliwa i kompletu wtrysków dalej coś tam przybywa jak jeżdżę po mieście, ale nie tyle co wcześniej.

Ten bagnet trochę do dupy jest rozwiązany i jak macie odczyty w okolicach albo powyżej max, to polecam wsadzanie bagnetu do oringa, a nie do końca i potem dodanie sobie odległości od oringa do kołnierza do pomiaru. Bagnet jest dość krzywy i tak naprawdę wierzyć to można w pierwszy pomiar, potem często olej który został na ściankach przy wyciąganiu upaprze miarkę i się nic nie dowiesz.
A czy ta wymiana pompy to była na zasadzie gwarancji? Czy coś musiałeś zapłacić zanim tę pompę wymienili?
wrzoch
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:11
model samochodu: Niro

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: wrzoch »

Wszystko na gwarancji, ale najeździłem się do nich.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: galloper »

Sorento Phev. Sprawdziłem poziom oleju przy 3500km. Dużo powyżej max, prawie przezroczysty i z kilometra wali benzyna. Telefon do serwisu i wizyta w tam sam dzień czyli dziś. Jutro wymienia olej i każą obserwować. Prawda jest, że 70% użytkowania to miasto i to krótkie odcinki.
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: Kontur »

Mam Sportage 5, zaledwie 1600km i polowa krotkie odcinki a polowa trasa szybkiego ruchu.....i mam podobny problem...olej juz max i czuc benzyna....sprawdze za jakies 500km a szykuje sie na wymiane oleju przy ponad 2k.....zobaczymy co powiedza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”