Przekroczony poziom oleju silnikowego

forum użytkowników Kia Niro
Argentyna
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2020, 09:37
model samochodu: Kia niro

Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: Argentyna »

Witam!
Mam nową Kia Niro,680km przebiegu.Ostatnio sprawdzałem poziom oleju silnikowego i stwierdziłem przekroczony stan max.o 3mm,poza tym olej czuć było benzyną.Cz ktoś tak miał.
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: Orin »

A sprawdzales poziom po odbiorze? W fabrykach zalewa się często olej ponad stan z uwagi na przyspieszenie z one zużycie oleju podczas układania się silnika. Co do zapachu - jazda hybrydą na krótkich dystansach i to w mieście może powodować niedogrzewanie silnika, a przez to benzyna, która przedostaje się do miski nie ulega odparowaniu. Wątpię jednak, czy po tak krótkim przebiegu poziom tyljko z tego powodu wzrósłby o kilka mm. I jeszcze - czy pomiar robiłeś na równym podłożu i na zimnym silniku?
Argentyna
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2020, 09:37
model samochodu: Kia niro

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: Argentyna »

Witam ponownie.Tak pomiar robiłem na równym podłożu i silniku zimnym
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: gisio »

Jest to nic nowego dla aut hybrydowych (nie tylko marki Kia). Jak poruszasz się tylko w cyklu miejskim to silnik spalinowy będzie często wyłączony co za tym idzie obniża się temperatura jego pracy. Przy obniżonej temperaturze silnika spalinowego paliwo dostające się do oleju silnikowego nie będzie w stanie odparować. Polecam od czasu do czasu przegonić auto „po trasie” a nie będzie problemu z przybywaniem oleju.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Ptaq
Posty: 11
Rejestracja: 07 kwie 2020, 23:48
model samochodu: Kia NIRO

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: Ptaq »

Witam
Do czego została stworzona hybryda? Chyba nie do jazdy po autostradach. Niro stworzone do miasta, ekologiczne i ekonomiczne. A gdzie to wszystko skoro benzyna trafia do oleju, trudne warunki jazda po mieście więc wymień olej nie co 15k a co 7, 5k. Mam przejechane niecałe 8k i 3 razy odsysali mi nadmiar oleju. Czy to jest normalne? Więc pytanie samo się nasuwa: co jest w silniku i gdzie parametry oleju? Masz jeździć do serwisu co miesiąc może co dwa. Bajki opowiadają ze tak ma być. Swoją drogą jeżeli jest ich zdanie takie to oficjalne pismo mogą napisać, że benzyna która trafia do oleju nie jest groźna dla silnika.
Zagadka
Ile może bym mll od poziomu max w górę jakieś 5 mm?
x_mw
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2019, 07:38
model samochodu: KIA NIRO

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: x_mw »

Potwierdzam.Jazda tylko po mieście.Poziom oleju za wysoki.Sam odessałem 0,3l. Mój patent to strzykawka 100 (3,50zł) plus koszulka termokurczliwa 3mm.Taka do izolowania przewodów elektrycznych. (też 3,50zł)
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: FISH »

Super że rozwiązałeś problem odsysania oleju we własnym zakresie. Ale mi osobiście nasuwa się zupełnie inna refleksja - czym jest smarowany Twój silnik ? Olejem ? Benzyną ? Czy może wracamy do czasów dwusuwów i smarowanie realizowane jest mieszanką ? Jak taki stan rzeczy wpływa na żywotność samego silnika ?
Inna sprawa, to niby miało być oszczędniej i ekologicznie. Jak natomiast do ogólnych kosztów eksploatacji ma się wymiana oleju co 5 - 7,5 tysiąca kilometrów ? Jak w wyczynowym samochodzie normalnie. Ja musiałbym wymieniać olej 5 razy w roku...
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Ptaq
Posty: 11
Rejestracja: 07 kwie 2020, 23:48
model samochodu: Kia NIRO

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: Ptaq »

Pozwolę sobie zacytować odpowiedź z Kia Motors Polska:
Uprzejmie informujemy, że wobec wyników wykonanych czynności diagnostycznych, które nie wykazały nieprawidłowości, zjawisko przyrostu stanu oleju, związane z dostawaniem się paliwa, należy traktować jako dowód na użytkowanie auta w trudnych warunkach, o których Producent wspomina w instrukcji obsługi, jak niżej:
• Wielokrotna jazda na krótkich dystansach poniżej 8 km w normalnej temperaturze lub poniżej 16 km w temperaturze ujemnej
• Długa praca silnika na biegu jałowym lub jazda z niewielką prędkością na znacznych dystansach
• Jazda po nierównych, zapylonych, błotnistych, nieutwardzonych, żwirowych lub zasolonych drogach
• Jazda w obszarach, w których na drogach używana jest sól lub inne żrące substancje, lub jazda w bardzo niskich temperaturach
• Jazda przy dużym natężeniu pyłu
• Jazda przy dużym natężeniu ruchu
• Wielokrotne wjeżdżanie na wzniesieniach i zjeżdżanie z nich lub jazda po drogach górskich
• Jazda z przyczepą, z przyczepą kempingową lub bagażnikiem dachowym
• Jazda jako samochód patrolowy, tak‐ sówka lub inne komercyjne holowanie
• Jazda z prędkością powyżej 170 km/h
• Jazda z częstymi przystankami
W związku z powyższym, w trosce o sprawność i żywotność jednostki napędowej należy skrócić interwały między przeglądowe.

To jest nienormalna sytuacja, mówiono mi idealny do miasta. Właśnie taki samochód potrzebuje. Podejście do klieana Kia jest żenujące. Oszukują, kombinują po ostatnim odsysanie w serwisie Kia coś zmienili w sterownikach. Zdecydowanie puźniej załącza się EV, ale ich odp jest jak zawsze my nic nie zmienialiśmy. Po samochodzie za 120 k zł spodziewałem się czegoś innego. Zadajesz pytania, centrala KIA olewa je. Znowu piszesz czekasz 3 może 4 tygodnie po czym wszystkie osoby zgłaszające sama wadę dostają te same odpowiedzi. Żadnego przepraszam za spuzniona odpowiedź, jedyna co możemy zrozumieć to odpier..... Się Pan tak ma być. Ekonomia, ekologia ma się tutaj do niczego. Kampania trwa i Robert jedzie dalej. Ci którzy piszą że tak ma być i jest ok zapewni są z ramienia Kia, bo kto logicznie myślący wierzy w to że odsysania załatwia sprawę. Udawajcie się do rzeczoznawców samochodowych, biegłych sądowych oni powinni się tym zająć bo na magazyny motoryzacyjne nie ma co liczyć.
Jest nas wielu. Trzeba duzo pisać może nas zauważą.
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: Konewka »

Cześć.
Przejechałem 2 kkm, jutro sprawdzę olej.
Znalazłem podobny wątek do naszego na amerykańskim forum:
https://www.kianiroforum.com/threads/en ... sing.5018/
Z tego, co zrozumiałem, to ludzie oddają olej do analizy laboratoryjnej i w kilku przypadkach wykryto przekroczone normy ilości benzyny w oleju przez co traci on deklarowane właściwości. W jednym z ostatnich przypadków serwis znalazł wyciek paliwa w pompie - tamtędy dostawało się do oleju i została ona wymieniona. Użytkownik tego auta jeszcze nie napisał, czy to rozwiązało problem.
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Przekroczony poziom oleju silnikowego

Post autor: Orin »

Zamierzam wymienić olej przy przebiegu 2000 -2500 km. I jedno jest pewne - silnik będzie zalany do max. 3/4 poziomu na miarce. Zawsze to jakiś czynnik, który będzie powodował szysze nagrzewanie silnika, a tym samym też oleju.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”