Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Jazda na "gazie"...czyli wszystko o LPG, CNG. Problemy, opinie, porady
kisiu
Posty: 8
Rejestracja: 20 cze 2011, 21:36

Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: kisiu »

Witam.
W związku, że stoi przede mną montaż instalacji LPG, chciałbym się poradzić posiadaczy auta z LPG...Co wybrać(firma),jakie macie spostrzeżenia(zalety i wady),typowe usterki itd.
Myslę,że potencjalnych posiadaczy "sekwencji" zainteresuje ten temat.
Pzdrawiam kisiu
Kia Sorento 2.5 CRDI
piotrsze
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 21:11

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: piotrsze »

Będąc właścicielem Kia Shuma ostatnimi czasy a mianowicie jakieś 2 lata temu myślałem nad instalacją lpg, ale zrezygnowałem całkowicie z auta niedawno dlatego nie mogę się wypowiedzieć na ten temat. Słyszałem, że instalka firmy KME świetnie się sprawuje, ale ma potwierdzenie od właścicieli niemieckich aut jak Audi, VW oraz Skoda(nomen omen to VW, nie ;), więc nie wiem jakie jest przełożenie na koreańczyka ;)
newsmoto
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2011, 13:56

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: newsmoto »

Ja właśnie mogę polecić, bo zakładałem do Kia Shuma gaz firmy LANDI RENZO. Gaz był montowany do nowego auta zaraz po dotarciu. Teraz mam już przejechane ponad 300 tys i nie było większych problemów. Wiadomo że trzeba teraz bardziej dbać o filtry i przewody. Jedyne co mogę powiedzieć to że czuć minimalny spadek mocy. Ale przy dzisiejszych cenach benzyny to akurat mogę przeboleć...
QRChuck
Posty: 12
Rejestracja: 12 lip 2011, 20:42

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: QRChuck »

A nie miałeś problemów z ustawieniem mieszanki. Słyszałem, że czasami jest problem i wywala sondę, co często pojawiało się u mnie w Rio. Żle dobrana mieszanka w sekwencyjnej i problemy robiły się nie do zniesienia na początku, ale chłopaki u mnie z serwisu dali radę i teraz śmigam sobie po 8 literków na setkę, więc również jestem zadowolony.
piotrsze
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 21:11

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: piotrsze »

Ostatnie nowinki jakie słyszałem to porównanie włoskich i holenderskich instalacji LPG. Porównanie to widać najlepiej w przypadku efektywności spalania danej mieszanki jak i współpracy benzyna/gaz. Co do ceny to niestety nowe, holenderskie instalacje gazowe są kilkakrotnie droższe od tych najbardziej popularnych u nas czyli włoskich niemniej charakteryzują się praktycznie zerowym spalaniem benzyny przy rozruchu, co w przypadku włoskiej instalacji zawsze trzeba mieć w baku przynajmniej 5 litrów paliwa na rozruch silnika, zwłaszcza zima w przypadku starszych modeli. Sekwencja oczywiście także pochłania trochę paliwa w przypadku włoskich modułów.
Co do ceny to szacuje się to na porządku np 1 600 PLN za włoskie moduły do 6 000 PLN za holenderskie wydanie (jeśli chodzi o podobną półkę zaawansowania i modelu auta: np w Fabii. Pytanie jest następujące czy warto do małych samochodów instalować takie drogie komponenty do tak tanich aut i mało paliwożernych. W przypadku silników o pojemności 3,4,5,6 litrów jest to może opłacalne, ale jak jest naprawdę to nie wiem.
krism84
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:32

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: krism84 »

Ja zdecydowanie polecam firmę BRC i instalację sekwencyjną Sequent 24 koszt ok 2600zł na razie 2 lata jazdy bez problemów.
Awatar użytkownika
harrier
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2012, 21:10
model samochodu: Cee'd
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: harrier »

Mam Cee'da z 2008 roku. 143 KM i 2l silnik. Jeszcze tego samego roku założyłem instalację LPG. Powiem Wam, że najważniejsze to znaleźć dobry warsztat i jednak trochę zainwestować w lepsze wtryskiwacze.

Dobry warsztat znajdziecie na forach poświęconych LPG - szukajcie aktywnych, udzielających się na forum użytkowników. Takich, którzy pracują nad rozwiązaniem jakiegoś problemu, a nie tylko szukają tam klientów.

Wtryskiwacze on już sam wam poleci. Ja mam Hana 2000. W pierwszym warsztacie, w jakim byłem, chciano mi założyć reduktor pod max. 90 KM. Wiecie co działoby się przy przyśpieszaniu? Uboga mieszanka ograniczyłaby już nawet prędkość obrotową silnika. Sterownik mam od polskiej firmy STAG model 300 - gazownicy bardzo go sobie chwalą za "otwartość" czyli masę możliwości regulacji i współpracy z komponentami różnych producentów. Zresztą zajrzyjcie na stronę STAGa. Znajdziecie tam program do konfiguracji, instrukcje montażu i konfiguracji.
Nic na siłę, weź większy młotek...
Awatar użytkownika
Gryffin
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2012, 10:38
model samochodu: Optima

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: Gryffin »

Całkiem ciekawy ten program, chodź muszę przyznać wcześniej nie słyszałem o STAG-u. Dzięki harrier za informację
Visca el Barca!
Awatar użytkownika
mwpol
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:35

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: mwpol »

newsmoto pisze:Ja właśnie mogę polecić, bo zakładałem do Kia Shuma gaz firmy LANDI RENZO. Gaz był montowany do nowego auta zaraz po dotarciu. Teraz mam już przejechane ponad 300 tys i nie było większych problemów. Wiadomo że trzeba teraz bardziej dbać o filtry i przewody. Jedyne co mogę powiedzieć to że czuć minimalny spadek mocy. Ale przy dzisiejszych cenach benzyny to akurat mogę przeboleć...

Przychylam się do opinii. W poprzednim modelu miałem właśnie zainstalowaną instalację tej marki i sprawowała się naprawdę dobrze. Przez 6 lat intensywnej jazdy (280k km) nie miałem z nią żadnych większych problemów.
Czasem potrzeba tony wiedzy, by zmienić uncję przekonań
zielonyp
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:57
model samochodu: Kia Sportage 2.0 16V 128KM 4WD

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: zielonyp »

Moja instalacja to KME Nevo. Sekwencja kosztowała mnie 2400. Dowaliłem zbiorniczek 90l z uwagi na rzadkie wypady do miasta i problem tankowania zniknął. Co do działania instalacji to przejechałem dopiero jakieś 2 tys więc nie za dużo ale przelanczanie z benzyny na lpg odbywa się niemal bezszelestnie. Tylko słychać stuknięcie w zbiorniku i gdyby nie to to bym nawet nie wiedział że już jest na gazie. Problem mam tylko z diodami ale sądzę że jak pojade na pierwszy przegląd to mi ustawią tak aby pokazywały rzeczywisty poziom gazu.
Kia Sportage 2.0 16V 128Km 2001r 4WD
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG, CNG”