Wymiana żarówek w reflektorach

forum użytkowników modelu Venga
corsair28
Posty: 59
Rejestracja: 09 gru 2019, 15:00
model samochodu: Kia Venga 1.6B 6M / 2018

Wymiana żarówek w reflektorach

Post autor: corsair28 »

Witam forumowiczów. Ostatnio z "nudów" zacząłem dokładniej studiować instrukcję do Vengi i doznałem lekkiego szoku.
Czy naprawdę w celu wymiany żarówki w przednim reflektorze trzeba go demontować !!?? Pytam bo jeszcze nie miałem
samochodu gdzie trzeba by było tak robić. Zawsze dawało się to robić bez problemowo od strony komory silnika. Jeżeli w Vendze
trzeba demontować reflektor to czy po wymianie konieczne jest ponowne ustawienie świateł ?
Lucek
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:31
model samochodu: Venga

Re: Wymiana żarówek w reflektorach

Post autor: Lucek »

Reflektor ma zaślepkę, którą się wyjmuje i jest dostęp do żarówki od strony komory silnika.
andrzej_gdansk
Posty: 22
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:30
model samochodu: XCEED 1.5 7DCT M+SMART+A18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana żarówek w reflektorach

Post autor: andrzej_gdansk »

Lucek pisze: 25 lut 2020, 17:09 Reflektor ma zaślepkę, którą się wyjmuje i jest dostęp do żarówki od strony komory silnika.
Dokładnie tak jak napisał Kolega, w ogóle według mnie dostęp w vendze jest bardzo dobry jak na obecne samochody (z picanto musiałem jeździć do serwisu, chyba mam większe dłonie niż koreańczyk ;-) ).
Fabrycznie miałem założone żarówki long life, pierwszy raz wymieniałem po ok. dwóch latach.
Dino612
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2020, 08:16
model samochodu: Kia Venga

Re: Wymiana żarówek w reflektorach

Post autor: Dino612 »

Wymieniałem żarówki w obu reflektorach i nie było potrzeby demontażu. :)
BogdanK
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2022, 23:32
model samochodu: Venga 1,6 L+BL / 2018
Lokalizacja: Katowice

Re: Wymiana żarówek w reflektorach

Post autor: BogdanK »

Zamierzam wymienić w reflektorach żarówki mijania H7. We wcześniejszych postach pisze, że można to zrobić bez demontażu reflektorów. W instrukcji, że wystarczy wykręcić dwie śruby i wyjąć reflektor, czyli szybciej i prościej. Po wykręceniu tych śrub mocujących reflektor po stronie kierowcy, okazało się, że coś trzyma go od dołu w jego górnej części (nie wiem czy to jest jakiś zatrzask, czy coś innego). Więc go nie wyciągnąłem, żeby nic nie uszkodzić i na razie wstrzymałem się z wymianą żarówek. Jak trzeba będzie to je wymienię bez wyjmowania reflektora. Ale, tak z ciekawości, mam pytanie do osób które z różnych powodów wyjmowały reflektor, co jeszcze trzeba zrobić (odczepić, odkręcić, itp.), żeby po wykręceniu tych w/w dwóch śrub można było wyjąc reflektor?

Obrazek
Obrazek
Lucek
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:31
model samochodu: Venga

Re: Wymiana żarówek w reflektorach

Post autor: Lucek »

Po odkręceniu śrub należy reflektor przesunąć (chyba do przodu - nie pamiętam) i wtedy wyjdzie z zaczepu.
BogdanK
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2022, 23:32
model samochodu: Venga 1,6 L+BL / 2018
Lokalizacja: Katowice

Re: Wymiana żarówek w reflektorach

Post autor: BogdanK »

Dziękuję za odpowiedź.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”