Kia carnival check engine pomocy

Pozostałe modele Kia - forum
Punio99
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2020, 22:41
model samochodu: Kia Carnival 2.9 crdi 185km

Kia carnival check engine pomocy

Post autor: Punio99 »

Witam jestem posiadaczem Kia Carnival II 2.9crdi 185km
Od dłuzszego czasu mam problem z przyspieszeniem gdy wcisne pedał gazu nawet nie w podłogę wyskakuje kontrolka check engine i auto nie ma przyspieszenia jest tak cały czas
Auto było juz w serwisie i stało tam 6 miesięcy nie potrafili tego ogarnąc zmienali wtryski i jakies tam przewody paliwowe i nic to nie dało
Prosiłbym o pomoc bo nie mam sił już do tego samochodu Smile
Z góry dziękuje
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia carnival check engine pomocy

Post autor: Piotrek »

A co z turbiną lub czujnikami turbiny? Może turbo padło i jak wciskasz gaz samochód przechodzi w tryb serwisowy?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
carus
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2016, 19:28
model samochodu: sportage/carnival

Re: Kia carnival check engine pomocy

Post autor: carus »

Witam
ja bym poszukał kogoś z orginalnym testerem delphi ale musi być orginał i tam zobaczył jakie są błedy .
Proponuje też zrobić test przelewowy samemu chyba ze ma sie pełne zaufanie do warsztatu .
Swoja droga dziwne ze (jeżeli podpiął ktoś pod tester ) nie pokazało błedu.
Osobiscie rok temu walczyłem z wtryskami w tym modelu i milem problemy z zapalaniem okazlo sie ze zaworki padły .
Niedawno to się powtórzyło bo niestety popękały przewody na przelewach i dostało sie powietrze co spowodowało zatarcie zaworków.
Ale dziś je wymieniłem i znowu smiga .Przy okazji udalo mi sie kupić listwe przelewową i przewody mam wreście orginalne .
Pozdrawiam
jak cos to proszę napisac coś na priwa to pomogę .
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Kia carnival check engine pomocy

Post autor: Widerski »

carus pisze: 07 mar 2020, 16:50 Witam
ja bym poszukał kogoś z orginalnym testerem delphi ale musi być orginał i tam zobaczył jakie są błedy .
Proponuje też zrobić test przelewowy samemu chyba ze ma sie pełne zaufanie do warsztatu .
Swoja droga dziwne ze (jeżeli podpiął ktoś pod tester ) nie pokazało błedu.
Osobiscie rok temu walczyłem z wtryskami w tym modelu i milem problemy z zapalaniem okazlo sie ze zaworki padły .
Niedawno to się powtórzyło bo niestety popękały przewody na przelewach i dostało sie powietrze co spowodowało zatarcie zaworków.
Ale dziś je wymieniłem i znowu smiga .Przy okazji udalo mi sie kupić listwe przelewową i przewody mam wreście orginalne .
Pozdrawiam
jak cos to proszę napisac coś na priwa to pomogę .
Tester delphi ori nie zobaczy wszystkich błędów, żeby to zrobić trzeba się zaopatrzyć kdsa lub g-scana- wtedy będzię wiadomo na 100% jakie są DTC.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe modele”