Problem z akumulatorem

forum użytkowników Kia Stinger
Scyzzor
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2019, 14:40
model samochodu: Kia Stinger GT Line

Problem z akumulatorem

Post autor: Scyzzor »

Witam Grupowiczow,
Jak w temacie w ostatnich dniach mam problem z akumulatorem, a mianowicie, przedwczoraj Stinger stał w garażu 1,5 dnia i jakież zdziwienie było kiedy podszedłem do aut a auto nie dawało oznak życia, padło całkowicie, serwis odpalił z walizki po czym udałem się na test akumulatora, wydruk aku stan dobry, dzisiaj rano komunikat przed uruchomieniem że "akumulator rozrusznika rozladowany przez urządzenie wewnętrzne" tyle zdążyłem zapamiętać. Macie pomysł co może rozładować aku?
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Ryba »

Każde urządzenie pobierające prąd - musisz jechać do serwisu, elektryk trochę poczaruje i namierzy złodzieja.
Scyzzor
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2019, 14:40
model samochodu: Kia Stinger GT Line

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Scyzzor »

No mam taką nadzieję bo dyskomfort jest mocno wyczuwalny 😉
corsair28
Posty: 55
Rejestracja: 09 gru 2019, 15:00
model samochodu: Kia Venga 1.6B 6M / 2018

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: corsair28 »

Dziwne dla mnie jest to, że w serwisie nie sprawdzili czy prąd z akumulatora nie jest pobierany kiedy auto stoi z wyłączonym silnikiem.
Tak trudno podłączyć amperomierz i to sprawdzić ? Trwa to może 5 minut i wszystko wiadomo. Sam "test sprawności" akumulatora
w tym wypadku nic nie daje. Niech Ci sprawdzą czy na wyłączonym silniku i wszystkich odbiornikach ( radio, usb itp. ) nic nie pobiera prądu.
Kapitan
Posty: 203
Rejestracja: 21 lip 2019, 12:49
model samochodu: Stinger Gtline

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Kapitan »

Moze autoalarm ? Jezeli doinstalowano
Scyzzor
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2019, 14:40
model samochodu: Kia Stinger GT Line

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Scyzzor »

Kapitan pisze: 06 lut 2020, 14:47 Moze autoalarm ? Jezeli doinstalowano
Co masz dokładnie na myśli?
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Gifter »

Przerabiałem to w kilku autach, nie masz przypadkiem kostki OBD typu ELM327 podpiętej na stałe? ;) Można się zdziwić ile to pobiera gdy auto stoi wyłączone :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
soon Kia XXX :D :mrgreen:
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: kon »

A jakie dystanse pokonujesz? I jaka odległość przejechałeś po tym awaryjnym odpaleniu samochodu?
Może najzwyczajniej akumulator nie zdarzył się naładować i dlatego samochód znów nie wstał.
Scyzzor
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2019, 14:40
model samochodu: Kia Stinger GT Line

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Scyzzor »

kon pisze: 07 lut 2020, 10:27 A jakie dystanse pokonujesz? I jaka odległość przejechałeś po tym awaryjnym odpaleniu samochodu?
Może najzwyczajniej akumulator nie zdarzył się naładować i dlatego samochód znów nie wstał.
Przed awaryjnym odpaleniem przejechałem trasę 200 km i normalna jazda po mieście, po czym po 1,5 dnia stania w garażu akumulator byl rozladowany. Po awaryjnym lądowaniu ok może się nie naładować ale dlaczego się rozładować do totalnego zera.?
Kapitan
Posty: 203
Rejestracja: 21 lip 2019, 12:49
model samochodu: Stinger Gtline

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Kapitan »

Moze po prostu padl akumulator, stracil pojemnosc. Kiedys aku Varta po roku reklamowalem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”