Problem z akumulatorem

forum użytkowników Kia Stinger
michal
Posty: 10
Rejestracja: 01 gru 2018, 19:22
model samochodu: Kia Stinger

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: michal »

Może trzymasz kluczyk blisko auta? Ostatnio na przeglądzie w ASO mi powiedzieli, że tydzien czasu sprawdzali innego stingera dlaczego akumulator w nim pada i okazało się ze to przez kluczyk który leżał obok samochodu.
Co do akumulatora potwierdzam, że jest słabo, sam samochód musi dużo konsumować energii na postoju, mam zainstalowaną kamerkę viofo bezpośrednio, czyli nagrywa również w trybie parkingowym i wystarczy, że odstawie samochód na 3-4 dni i wyświetla się komunikat z rozładowanym akumulatorem. Dlatego w garażu wyłączam kamerkę, trochę to słabe, w żony Megane jest taka sama kamerka i tam takiego problemu nie ma.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Gifter »

Bo w Stingerze wychodzi na to że na postoju jest już spore obciążenie. Podobne problemy maja Mercedesy i Range Rovery
soon Kia XXX :D :mrgreen:
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: murgal »

Co do kamerek - kupcie sobie moduły cut-off. Odcinają zasilanie do kamery przy konkretnym napięciu.
Scyzzor
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2019, 14:40
model samochodu: Kia Stinger GT Line

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Scyzzor »

michal pisze: 09 lut 2020, 10:33 Może trzymasz kluczyk blisko auta? Ostatnio na przeglądzie w ASO mi powiedzieli, że tydzien czasu sprawdzali innego stingera dlaczego akumulator w nim pada i okazało się ze to przez kluczyk który leżał obok samochodu.
Co do akumulatora potwierdzam, że jest słabo, sam samochód musi dużo konsumować energii na postoju, mam zainstalowaną kamerkę viofo bezpośrednio, czyli nagrywa również w trybie parkingowym i wystarczy, że odstawie samochód na 3-4 dni i wyświetla się komunikat z rozładowanym akumulatorem. Dlatego w garażu wyłączam kamerkę, trochę to słabe, w żony Megane jest taka sama kamerka i tam takiego problemu nie ma.
Na tą chwilę auto stoi w serwisie 4 dni robocze,badają temat, kluczyk trzymam 2 piętra wyżej niż garaż więc wykluczam tą opcję, ale planuje wybudować osobny bunkier tylko pod kluczyk.... 😂
Z reszta ja jestem tym posiadaczem Stingera wyprodukowanym na tzw nocnej zmianie, czyli same mankamenty, wzmacniacz do wymiany przy opcji quantum sporadyczny brak dźwięku, pokrywa bagażnika walila jak szalona więc poprawili dystanse, później pokrywa bagażnika owszem otwierała się ale już nie zamykała, reset pomógł na jak długo to się okaże, tunel środkowy źle spasowany, problem z szybami opisałem w innym temacie mianowicie zapylone nie wiadomo czym jakby lakierem, jak się okazało całe auto było tym pokryte wyczuwalne pod dłonią (po moim przypadku spotkali się z jeszcze jednym Stingerem u innego klienta) spolerowali, jest ok, od początku użytkowania hamulce nie działały tak jak w nowym aucie, ale wiadomo nie ma co "gnieść", też potrzebują czasu żeby się ułożyć, przejechałem 2800 bez żadnych awaryjnych hamowań powiedzieli mi że układ hamulcowy przegrzany tzn klocki, mam zdjęcia ale to dodam w innym temacie i sami ocenicie, klocek owszem zeszklony ale prawie dookoła materiał cierny powyszczerbiany wyglądający na wadę materiałowa, trochę to uciążliwe ale mam nadzieję że już będzie ok.
P. S. Po zakupie felg na zimę wybrałem te które są w serii do GT, okazało się że 3 są uszkodzone na rantach, teraz przyszły nowe i czekają na wymianę, uratowało mnie to że mieli na sprzedaz na salonie te same felgi w ten sam sposób uszkodzone, więc zareklamowali razem z moimi, pewnie gdyby takiej sytuacji nie było obarczyli by mnie tymi uszkodzeniami.
Kapitan
Posty: 203
Rejestracja: 21 lip 2019, 12:49
model samochodu: Stinger Gtline

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Kapitan »

No to wyglada jako wzorowy pechowy zakup. Moze jestem bardziej tolerancyjny bo tylko czasem , dosc rzadko slysze stukanie dachu. No i felgi na zime sprzedali wysylkowo wzor niz zamawialem...
Scyzzor
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2019, 14:40
model samochodu: Kia Stinger GT Line

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Scyzzor »

Auto od 5 lutego stoi w serwisie, wykryli pobór prądu z tylnej klapy siłowniki, drzwi tylne lewe, wzmacniacz od audio, napisali do centrali bo nie wiedzą co z tym zrobić... 🤔
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: michal84 »

To jakąś kumulację tych złodziejaszków namierzyli. Dziwne..
Scyzzor
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2019, 14:40
model samochodu: Kia Stinger GT Line

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Scyzzor »

Wczoraj byłem w odwiedzinach u Stigiego, 3 serwisantów sprawdzalo wszystkie bezpieczniki, przekazniki żeby się upewnić czy coś innego ma wpływ na pobór prądu z tych trzech miejsc które wcześniej wymieniłem, chyba to jakiś grubszy temat bo wszystko odbywało pod stała łącznością z Centralą KMP. Nadmienię ze nawet zamiana wszystkich podejrzanych o pobór prądu części nie pomogła. Walczą dalej 😉
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Gifter »

Hmmm może zwarcie na tym ujowym kablu co była akcja serwisowa?
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Scyzzor
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2019, 14:40
model samochodu: Kia Stinger GT Line

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: Scyzzor »

Nie widzedzialem nic o akcji serwisowej chu... go kabla może ktoś rozwinąć temat?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”