Kia Niro - największe przebiegi

forum użytkowników Kia Niro
fdemaire
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:14
model samochodu: KIA NIRO HEV zakupiony z Niemiec , wersja spirit, odpowiednik XL

Re: Kia Niro - największe przebiegi

Post autor: fdemaire »

Witam wszystkich,
Moja NIRO z 2017 ma już 83000km i nie mam żadnych problemów...
Staram się dbać o ten samochód, wymieniam olej co 10-12 tys km z płukanką...
Kupiłem go u naszych "sąsiadów"....no comment (miał 61300km) w wersji najbogatszej
Tarcze hamulcowe i klocki są jak nowe... :P
Zainstalowałem w nim immobiliser IGLA231 w serwisie w Lublinie
Zrobiłem tez zabezpieczenie antykorozyjne przez mojego mechanika

OBY TAK DALEJ
NA RAZIE JESTEM SUPER ZADOWOLONY
Iktorn
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2021, 11:59
model samochodu: Niro I HEV

Re: Kia Niro - największe przebiegi

Post autor: Iktorn »

Mój to pierwszy wypust z rejestracją w lipcu`16. Kupiłem go jako demo z przebiegiem 1.6 tys. Obecnie ma 87 tys.
Z problemów - skrzypiące lusterko przy otwieraniu/zamykaniu (do wymiany na gwarancji), skrzypienie drzwi na wybojach (spasowanie zaczyna siadać) i największy problem z jakim się spotkałem to nieszczelność systemu recyrkulacji spalin. Uszczerbek w rurce doprowadzający płyn chłodzący powodował jego ubytek - wymieniony na gwarancji jako wada fabryczna. Podobno to była pierwsza wada w EU.
Do tego raz córka pociągnęła za klamkę i ta jej została w ręce. Wymieniona na mój koszt.
Z drażniących rzeczy - brak LEDów jako świateł mijania + średnie fotele w dłuższej trasie.
Wygląd - jest trochę nijaki, takie auto dla ludu ;)
To teraz zalety.
Spalanie. Jak słyszę o tym że komuś bierze powyżej 6 średnio to mnie śmiech ogarnia. Kwestia wprawy i ogarnęcia, że to nie wyścigówka + przewidywanie tego co się dzieje na drodze i średnia pow. 4,5 rzadko się zdarza (przy prędkości do 110km/h). Mój rekord z trasy 1000 km, to 3,5 (w miarę przepisowa jazda+ brak S/A na trasie, przy temp. 10-15 st. i częściowych opadach).
Wielkość samochodu w środku.
Bardzo duży jak na wielkość zewnętrzną (większy niż Sportage IV), tylko ten bagażnik....
Komfort jazdy.
Ustawienie dla mnie optymalne, nie jest zbyt sztywno i mi to pasi.
Automat - zawsze marzyłem i jest. Oczywiście kick-down powoduje utratę 1-2 sekundy, ale daje radę. W trybie sport bardzo szybko się zbiera.
Ogólnie najlepsze z moich dotychczasowych aut.
Dzonzi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lis 2022, 15:44

Re: Kia Niro - największe przebiegi

Post autor: Dzonzi »

A jak tarcze sprzęgłowe? Nie zatarłeś jeszcze? Nie ma żadnych oznak?
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Kia Niro - największe przebiegi

Post autor: marcinos »

Gdyby miał tego typu problemy to pewnie napisałby o tym. Gdyby to było takie problematyczne to byłby wysyp żali w necie jak w przypadku słynnego tworu BMW/PSA 1.6 THP lub paska rozrządu w silnikach 1.2 PT. Jak do tej pory niczego takiego nie ma.
Iktorn
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2021, 11:59
model samochodu: Niro I HEV

Re: Kia Niro - największe przebiegi

Post autor: Iktorn »

Oznak zużycia sprzęgła brak. Wszystko płynnie chodzi, inna rzecz że jeżdżę dość delikatnie.
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Kia Niro - największe przebiegi

Post autor: Konewka »

nagdob pisze: 13 lis 2022, 08:34 2,5 roku, 30 tys. km. Jazda głównie na krótkich odcinkach do 7 km. Od czasu do czasu trasa 50km, bardzo rzadko jazda autostradowa. Absolutnie żadnych problemów. Odpukać oczywiście ;)
W jakim interwale wykonujesz przeglądy?
Jeśli wykonujesz trasy poniżej 8 km jednorazowo to są to "ciężkie warunki pracy" wg instrukcji obsługi i wymiana oleju powinna być wykonywana co 7.5 kkm.
Screenshot from 2023-04-14 08-32-16.png
Screenshot from 2023-04-14 08-32-51.png
Screenshot from 2023-04-14 08-32-51.png (82.62 KiB) Przejrzano 2232 razy

https://www.polklasak.com/kia_niro_inst ... -7681.html


Czytając instrukcję to można dojść do wniosku, że w zasadzie to każda jazda miejska to "ciężkie warunki".
Co o tym sądzicie?
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Niro - największe przebiegi

Post autor: nagdob »

Konewka pisze: 14 kwie 2023, 08:34
nagdob pisze: 13 lis 2022, 08:34 2,5 roku, 30 tys. km. Jazda głównie na krótkich odcinkach do 7 km. Od czasu do czasu trasa 50km, bardzo rzadko jazda autostradowa. Absolutnie żadnych problemów. Odpukać oczywiście ;)
W jakim interwale wykonujesz przeglądy?
Jeśli wykonujesz trasy poniżej 8 km jednorazowo to są to "ciężkie warunki pracy" wg instrukcji obsługi i wymiana oleju powinna być wykonywana co 7.5 kkm.
Screenshot from 2023-04-14 08-32-16.png

Screenshot from 2023-04-14 08-32-51.png


https://www.polklasak.com/kia_niro_inst ... -7681.html


Czytając instrukcję to można dojść do wniosku, że w zasadzie to każda jazda miejska to "ciężkie warunki".
Co o tym sądzicie?
Tylko trzeba jeszcze odróżnić jazdę na krótkich odcinkach miejską z tą np. do miasta. Bo żona jeździ "do miasta" np. 7 - 8km, silnik się rozgrzeje. Później robi już krótsze odcinki, ale silnik jest rozgrzany. A co do przeglądów to co rok.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Szalik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2023, 22:36
model samochodu: Kia Niro 2018

Re: Kia Niro - największe przebiegi

Post autor: Szalik »

2018 paździrnik, 93 tys.
Bez problemów, tylko eksploatacja. Wymiany oleju co 15 tys.
Fotele mogłyby być lepsze, w dłuższej trasie odczuwalne - ja mam wersję środkową wyposażenia. Głośny przy większych prędkościach.
Szachnoa
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2020, 14:20
model samochodu: Kia Niro

Re: Kia Niro - największe przebiegi

Post autor: Szachnoa »

2018 październik 99 tys.
Olej co 15k. Drobne ubytki płynu chłodzącego (dolany ok. 1.3 litra na ten przebieg).
Głośny - słabe wyciszenie.
Fotele średnie - wersja L.
Zbieram się do wymiany oleju w automatycznej skrzyni - rekomendacja serwisu automatycznych skrzyń - nie KIA.
Przy następnej wymianie oleju planuję płukankę.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Kia Niro - największe przebiegi

Post autor: Legal »

Zdaje się, że od 2018 roku montowane są obowiązkowo filtry GPF. Czy ktoś z właścicieli Niro po 2018 miał jakieś przygody z GPF, bo właściciele Sportage V bardzo się skarżą na zapalające się co chwilę kontrolki zapychania się tych filtrów.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”