Niro 2017 rozładowuje akumulator 12V

forum użytkowników Kia Niro
Lilo
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2020, 17:48
model samochodu: NIRO

Niro 2017 rozładowuje akumulator 12V

Post autor: Lilo »

    Witam
    Niro 2017r. akumulator w bagażniku (45Ah, 410A). Gdy auto postoi 5-7 dni (nawet jeśli temperatura na zewnątrz jest ok 15-20 stopni) akumlator rozladowuje się do zera. Akumlator byl sprawdzany przez serwis i powiedziano ze jest dobry i ze trzeba by zostawić auto na pare dni zeby zdiagnozować powód. Pytanie czy miał ktoś taki problem ze swoim Niro i co może być przyczyną. Pozdrawiam.
    Awatar użytkownika
    Gifter
    Posty: 311
    Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

    Re: Niro 2017 rozładowuje akumulator 12V

    Post autor: Gifter »

    Niektóre Range Rovery i Mercedesy maja takie problemy. W tamtych autach powodem problemów jest zaawansowana elektronika która ŻRE prąd na potęgę.

    Pytanie do Ciebie, co masz zainstalowane w aucie poza tym co daje producent? Wypisz wszystko co jest związane z zasilaniem :D
    soon Kia XXX :D :mrgreen:
    mrshadow
    Posty: 1
    Rejestracja: 29 paź 2020, 17:34
    model samochodu: Kia Niro PHEV, 2018

    Re: Niro 2017 rozładowuje akumulator 12V

    Post autor: mrshadow »

    Witam,
    mam taki sam problem w Niro PHEV 2018 przedlift. Auto obecnie stoi od prawie 2 tygodni w ASO. Jak na razie udało się tylko ustalić, że z jakiegoś powodu akumulator 12V rozładowuje się prawie do zera po kilku dniach postoju. Auto jest używane codziennie, z małymi wyjątkami (np urlop) kiedy to stoi nieużywane. Wówczas po mniej więcej 3-4 dniach jest problem z akumulatorem. Z dodatkowych podzespołów jest tylko rejestrator samochodowy, jednak pomiar wykazał, że ma on minimalny pobór prądu i nie może to być przyczyną rozładowywania sieakumulatora.
    Awatar użytkownika
    Gifter
    Posty: 311
    Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

    Re: Niro 2017 rozładowuje akumulator 12V

    Post autor: Gifter »

    Coś czuje że elektronika NIRO łyka prąd jak w Mercedesach i jest ten sam problem... Ale to tylko moje przypuszczenia
    soon Kia XXX :D :mrgreen:
    Orin
    Posty: 224
    Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
    model samochodu: Kia Niro HEV

    Re: Niro 2017 rozładowuje akumulator 12V

    Post autor: Orin »

    Gifter pisze: 29 paź 2020, 18:06 Coś czuje że elektronika NIRO łyka prąd jak w Mercedesach i jest ten sam problem... Ale to tylko moje przypuszczenia
    A może to kwestia wady akumulatora. W poprzednim aucie siadł mi po pół roku (i to marki Panasonic). Został wymieniony na gwarancji. Dodam, że autem jeździłem zasadniczo na trasach.
    Awatar użytkownika
    Gifter
    Posty: 311
    Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

    Re: Niro 2017 rozładowuje akumulator 12V

    Post autor: Gifter »

    Ehhhh to też prawda, nie robi się już tak dobrych aku jak kiedyś. Chyba że trzeba dorzucić drugi tak aby był zapas :mrgreen:
    soon Kia XXX :D :mrgreen:
    wrzoch
    Posty: 36
    Rejestracja: 10 sie 2018, 23:11
    model samochodu: Niro

    Re: Niro 2017 rozładowuje akumulator 12V

    Post autor: wrzoch »

    To masz pH bo od 2017, ale widocznie później niż twój nie było już aku w bagażniku i był guzik do ładowania małego rozruchowego z dużej baterii.

    Podłącz sobie rejestrator do lampki, ona ma odcięcie zasilania po zamnkieciu drzwi. Chyba, że używasz trybu parkingowego.

    Jaki pobór ma ten rejestrator? Aku jest małe, 40Ah czy coś takiego, 200mA odbiornik przez dobę zeżre 5Ah.

    Jeżeli jest to jedyny obcy odbiornik to go odłącz i zobacz czy to coś da.
    Lilo
    Posty: 3
    Rejestracja: 03 sty 2020, 17:48
    model samochodu: NIRO

    Re: Niro 2017 rozładowuje akumulator 12V

    Post autor: Lilo »

    mrshadow pisze: 29 paź 2020, 17:39 Witam,
    mam taki sam problem w Niro PHEV 2018 przedlift. Auto obecnie stoi od prawie 2 tygodni w ASO. Jak na razie udało się tylko ustalić, że z jakiegoś powodu akumulator 12V rozładowuje się prawie do zera po kilku dniach postoju. Auto jest używane codziennie, z małymi wyjątkami (np urlop) kiedy to stoi nieużywane. Wówczas po mniej więcej 3-4 dniach jest problem z akumulatorem. Z dodatkowych podzespołów jest tylko rejestrator samochodowy, jednak pomiar wykazał, że ma on minimalny pobór prądu i nie może to być przyczyną rozładowywania sieakumulatora.
    Udało się coś ustalić na serwisie?
    Krzysztof P.
    Posty: 1
    Rejestracja: 21 sty 2023, 15:11
    model samochodu: Kia Niro 2019

    Re: Niro 2017 rozładowuje akumulator 12V

    Post autor: Krzysztof P. »

    Witam kolegów.
    Opiszę moją przygodę, może komuś podpowiem. Rozładowanie aku w ciągu jednej nocy! Auto nie odpala. Przycisk RESET ratuje sytuację (pamiętajcie). Szukanie pożeracza prądu trwało u mnie1 tydzień. Na szczęście winny sam się znalazł i odezwał. Zaczął piszczeć - "otwarte drzwi". Awaria czujnika w tylnych drzwiach. Wymiana zamka rozwiązała problem. Aku jest ok i trzyma prąd. Szerokości na trasie dla wszystkich Niro. ;)
    ODPOWIEDZ

    Wróć do „Kia Niro”