Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

forum użytkowników Kia Stonic
lulububu21
Posty: 17
Rejestracja: 01 sty 2020, 12:19
model samochodu: Stonic 1.4 DOHC M + Win + FUN

Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: lulububu21 »

Jestem nowy czekam na auto z salonu. Mam kilka pytań jestem w trakcie czytania ciekawych wątków dotyczących stonica, chciałbym abyście rozwiali wątpliwości jakie mi się nasuneły:
1. W nazwie samochodu jest 6MT - czy to oznaczenie ilości biegów ?
2. Opony zimowe i felgi liczę na opinie wyłącznie tych co mają takie opony i sprawdzali czy nie trze - teoretykom dziękuję bo praktyka mówi nie powinno trzeć a trze ;) - co mogę założyć aby nie tarło, proszę również aby osoby, które mają poniższe potwierdziły, że na tych nie trze :

205/55 R17 CONTI, Goodyear - które modele?
205/55 R17 Hankook winter-i-cept-evo2-w320.
205/55 R17 "Imperial Snowdragon 3 205/55R17 95 V XL".

3. Tempomat - odbieram auto, zakładam sam i jadę do aso na przegląd okresowy ... jak się serwisy odnoszą do takich samowolek - proszę opinię osób, które miały takie coś jak reagowały serwisy?
4. W dodatkach widzę, że można ledy zamontować z podświetleniem nóg - czy można to zrobić samemu w oparciu o jakieś fabryczne czesci (tak jak z tempomatem) za połowe ceny - wiecie jak, podajcie linki jeśli jest to prosta modyfikacja, ja nie znalazłem :(
5. Wyciszenie klapy silnika - najtaniej samemu na allegro dwie warstwy bitumiczna i wygłuszająca:
https://allegro.pl/oferta/mata-wyglusza ... 5268145980
https://allegro.pl/oferta/mata-pianka-w ... 5269845690

Ktos ma inny lepszy pomysł ale w podobnych pieniądzach?

6. Czy asysntenta pasa ruchu mona w taki sam sposób aktywować jak tempomat?
https://allegro.pl/oferta/kia-stonic-wl ... 7693012032

7.lusterko
mam zwykłe a chcę wymienić na wersje z XL chromatyczne czy jakoś tak
https://allegro.pl/oferta/kia-stonic-20 ... 7489943235
Czy da się to zrobić w warunkach domowych tzn wyjąć z kulki i wcisnąć nowe do tego samego uchwytu?


Z góry dziękuję za informacje. Wiecie nie jestem zwolennikiem wydawania mnóstwa pieniędzy na dodatki w salonie jeśli można je mieć za ułamek ceny.
Stonic 1.4 DOHC M + Win + FUN 2019
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: jacek1 »

Tak 6MT to ilość biegów , i skrzynia manualna . Asystent pasa ruchu aktywuje się sam po odpaleniu auta , nie wiem czy wszystkie wersje są wyposażone w czujniki tego asystenta . To tyle , na resztę pytań nie odpowiem , pozdrawiam
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
lulububu21
Posty: 17
Rejestracja: 01 sty 2020, 12:19
model samochodu: Stonic 1.4 DOHC M + Win + FUN

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: lulububu21 »

Z tym asystentem pasa ruchu to czy ktoś kto go nie miał i dokupił kostkę, zamontował i to wystarczy aby go miec czy to tak zadziała?
Czy raczej trzeba mieć coś jeszcze i nie da się tego zrobić tak chałupniczo...?
Stonic 1.4 DOHC M + Win + FUN 2019
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: kon »

Asystent pasa ruchu potrzebuje do działania przede wszystkim kamery. A watpliwe, żeby była ona zainstalowana w samochodzie który był wyprodukowany bez tej funkcjonalności.
Chel
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2019, 10:55
model samochodu: Stonka 1.4, Prosiak GT
Lokalizacja: Lbn

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: Chel »

Opony zimowe 17tki Bridgestone Blizzak Lm005 na alufelgach Alutec Ikenu Grey - nie trą i bardzo dobrze pasują do Stonki.

Mata wygłuszająca silnik - polecam, słychać różnicę. Koszt 300 zł w ASO. Oprócz tego osłona aluminiowa silnika - koszt 700 zł w ASO.
Gerard
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2018, 20:56
model samochodu: stonic

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: Gerard »

Mam opony 205/55 R17 Hankook winter-i-cept-evo2-w320 na oryginalnych felgach. Nie ma żadnego tarcia.Opony bardzo dobre. Polecam.
Posiadam wersję XL z pakietem AEB. W tej wersji jest dodatkowo system monitorowania martwego pola w lusterkach. Jeśli pytasz o asystenta pasa ruchu to system ten musi korzystać z kamery (chyba w przedniej szybie). Dla mnie super system to układ monitorowania pojazdów podczas cofania przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca postojowego. Tutaj niezbędne są czujniki ruchu z tyłu. Zamontowane mam również podświetlenie diodowe nóg w wersji ASO.
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: lobito »

Wygłuszenie powinno być tylko fabryczne, na allegro zawsze jest parę ofert pochodzących z demontażu za połowę ceny nowej części, sam taką matę kupiłem i jest OK.
lulububu21
Posty: 17
Rejestracja: 01 sty 2020, 12:19
model samochodu: Stonic 1.4 DOHC M + Win + FUN

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: lulububu21 »

Dziękuje za odpowiedzi. Jeszcze koledzy jak z tym lusterkiem są do kupienia chińskie lusterka z kamera itp. Czy ktoś to montował ? Czy trzeba zdejmować fabryczne?
Stonic 1.4 DOHC M + Win + FUN 2019
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: w26rysiek »

205/55 R17 Hankook winter-i-cept-evo2-w320. na oryginalnych felgach - nie trą i polecam te opony. Lusterko monochromatyczne musi mieć zasilanie jak myślę. Chińskie lusterka z kamerą są montowane na lusterku fabrycznym za pomocą opasek gumowych.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: camelleon »

lulububu21 pisze: 04 sty 2020, 12:18 Dziękuje za odpowiedzi. Jeszcze koledzy jak z tym lusterkiem są do kupienia chińskie lusterka z kamera itp. Czy ktoś to montował ? Czy trzeba zdejmować fabryczne?
jak widac i jak pewno wiesz to lusterko potrzebuje jakiegos zasilania. masz przycisk wlaczajacy i wylaczajacy te samosciemnianie.. wiec nie wiem czy tylko z kulki przepniesz
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”