Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

forum użytkowników Kia Stonic
szymciooo84
Posty: 67
Rejestracja: 01 lut 2018, 07:32
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: szymciooo84 »

lulububu21 pisze: 01 sty 2020, 12:34 Jestem nowy czekam na auto z salonu. Mam kilka pytań jestem w trakcie czytania ciekawych wątków dotyczących stonica, chciałbym abyście rozwiali wątpliwości jakie mi się nasuneły:
1. W nazwie samochodu jest 6MT - czy to oznaczenie ilości biegów ?
2. Opony zimowe i felgi liczę na opinie wyłącznie tych co mają takie opony i sprawdzali czy nie trze - teoretykom dziękuję bo praktyka mówi nie powinno trzeć a trze ;) - co mogę założyć aby nie tarło, proszę również aby osoby, które mają poniższe potwierdziły, że na tych nie trze :

205/55 R17 CONTI, Goodyear - które modele?
205/55 R17 Hankook winter-i-cept-evo2-w320.
205/55 R17 "Imperial Snowdragon 3 205/55R17 95 V XL".

3. Tempomat - odbieram auto, zakładam sam i jadę do aso na przegląd okresowy ... jak się serwisy odnoszą do takich samowolek - proszę opinię osób, które miały takie coś jak reagowały serwisy?
4. W dodatkach widzę, że można ledy zamontować z podświetleniem nóg - czy można to zrobić samemu w oparciu o jakieś fabryczne czesci (tak jak z tempomatem) za połowe ceny - wiecie jak, podajcie linki jeśli jest to prosta modyfikacja, ja nie znalazłem :(
5. Wyciszenie klapy silnika - najtaniej samemu na allegro dwie warstwy bitumiczna i wygłuszająca:
https://allegro.pl/oferta/mata-wyglusza ... 5268145980
https://allegro.pl/oferta/mata-pianka-w ... 5269845690

Ktos ma inny lepszy pomysł ale w podobnych pieniądzach?

6. Czy asysntenta pasa ruchu mona w taki sam sposób aktywować jak tempomat?
https://allegro.pl/oferta/kia-stonic-wl ... 7693012032

7.lusterko
mam zwykłe a chcę wymienić na wersje z XL chromatyczne czy jakoś tak
https://allegro.pl/oferta/kia-stonic-20 ... 7489943235
Czy da się to zrobić w warunkach domowych tzn wyjąć z kulki i wcisnąć nowe do tego samego uchwytu?


Z góry dziękuję za informacje. Wiecie nie jestem zwolennikiem wydawania mnóstwa pieniędzy na dodatki w salonie jeśli można je mieć za ułamek ceny.

Udało się Panu zrobić to wyciszenie silnika? Jak to wygląda
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: adamo64 »

Wszystkie przeróbki i dokładanie tylko w ASO ,bo stracisz gwarancję, a KIA tylko na to czeka (przekroczenie terminu przeglądu o 1 dzień, itd)
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: jotes1911 »

adamo64 pisze: 31 gru 2023, 11:06 Wszystkie przeróbki i dokładanie tylko w ASO ,bo stracisz gwarancję, a KIA tylko na to czeka (przekroczenie terminu przeglądu o 1 dzień, itd)
Z tym przeglądem to przesada, może gdzieś tak jest. Ja przy uzgadnianiu nigdy nie miałem problemu z terminem, kilka dni w jedną lub drugą stronę.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: Lunar GT »

jotes1911 pisze: 31 gru 2023, 11:41 Z tym przeglądem to przesada, może gdzieś tak jest. Ja przy uzgadnianiu nigdy nie miałem problemu z terminem, kilka dni w jedną lub drugą stronę.
Ty możesz termin ustalić jaki sobie chcesz, to nie ASO ma dbać o to byś zmieścił się w terminie i zachował gwarancję, to w twoim interesie jest jak chcesz z niej korzystać. Już nie jeden stracił gwarancję za przekroczenie o 1 dzień terminu czy przebiegu o kilka kilometrów. Wszystko zależy jaki zapis jest w warunkach gwarancji, kiedyś były dopuszczalne drobne przekroczenia a obecnie nie ma.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: gisio »

Lunar GT pisze: 31 gru 2023, 13:57 ... Już nie jeden stracił gwarancję za przekroczenie o 1 dzień terminu czy przebiegu o kilka kilometrów...
Jest nieprawdą to co napisałeś, co najwyżej gwarancja mogła zostać ograniczona ale nie utracona.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: Lunar GT »

gisio pisze: 31 gru 2023, 15:27 Jest nieprawdą to co napisałeś, co najwyżej gwarancja mogła zostać ograniczona ale nie utracona.
Niech Ci będzie, choć to i tak bez większego znaczenia dla sprawy.
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: adamo64 »

Jest nieprawdą to co napisałeś, co najwyżej gwarancja mogła zostać ograniczona ale nie utracona.
Mylisz się kolego i myślisz że wiesz lepiej... Sam tak miałem i musiałem pisać do KIA Polska o przywrócenie gwaracjii (1 dzień przekroczenia z powodu braku terminu w ASO)
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: gisio »

I jaka była odpowiedź Kia na Twój wniosek?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: adamo64 »

Przywrócili ,ale trzeba prosić , i to był 1 dzień ,natomiast doradca powiedział mi o przypadku gdzie nie przywrócono....
Poza tym ja pisałem na temat utraty gwaracji przy ingerencji własnej w elektrykę itd ......
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań nowego użytkownika do starych wyjadaczy

Post autor: gisio »

I tak właśnie rozsiewa się plotki, jeden coś powiedział drugi nie do końca usłyszał …

Więc może zapytajmy czy jest na tym forum ktoś komu importer zabrał gwarancję z powodu przekroczenia interwału przeglądowego o kilka dni czy kilka kilometrów?

Odnośnie własnej ingerencji to gwarancji nie stracisz niemniej jest ona ograniczona o zakres modyfikacji oraz jej ewentualne skutki. Oczywiście to wszystko przy założeniu, że modyfikacja została dokonana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz sztuką techniczną.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”