Instrukcja zamiany przycisków kierownicy - aktywacja tempomatu

forum użytkowników Kia Stonic
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Instrukcja zamiany przycisków kierownicy - aktywacja tempomatu

Post autor: kon »

Co prawda nie jeżdżę stonikiem, ale w "naszych warunkach drogowych" tempomatu używam częściej niż np rozrusznika.
Wszystko zależy od tego, jak użytkowany jest samochód.
kamyk
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2019, 13:33
model samochodu: Stonic

Re: Instrukcja zamiany przycisków kierownicy - aktywacja tempomatu

Post autor: kamyk »

windrob pisze: 01 sty 2020, 09:26 Czytam i tak zastanawiam się nad tym, po co w naszych warunkach drogowych jest Wam potrzebny tempomat? Czy ktoś zadał sobie pytanie ile razy w życiu z niego skorzysta? Czy jak by nie było na wyposażeniu systemu start-stop też byście go sobie montowali tylko po to by mieć? Oczywiście można tylko po co? Odpowiedź? By się pochwalić, pokazać, zaimponować? Powiem nie posiadam i po zastanowieniu powiem, nie jest mi to do niczego niepotrzebne.
Wszystko zależy od osobistych preferencji, ja często korzystam z tempomatu na naszych autostradach i drogach ekspresowych. Jeśli jest duży ruch to nie ma to sensu, ale jeśli jest luźniej to tempomat pięknie się sprawdza, na przykład na trasie Wrocław - Kraków :)
lulububu21
Posty: 17
Rejestracja: 01 sty 2020, 12:19
model samochodu: Stonic 1.4 DOHC M + Win + FUN

Re: Instrukcja zamiany przycisków kierownicy - aktywacja tempomatu

Post autor: lulububu21 »

Ja mam pytanie dotyczące ruskiego filmu ... nie znam języka rosyjskiego .... po co ten koleś rozbierał licznik o dorabiał kabel na trzecim pinie ? Co mu to dało i czy u nas tez tak trzeba robić???
Stonic 1.4 DOHC M + Win + FUN 2019
kamyk
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2019, 13:33
model samochodu: Stonic

Re: Instrukcja zamiany przycisków kierownicy - aktywacja tempomatu

Post autor: kamyk »

lulububu21 pisze: 02 sty 2020, 01:36 Ja mam pytanie dotyczące ruskiego filmu ... nie znam języka rosyjskiego .... po co ten koleś rozbierał licznik o dorabiał kabel na trzecim pinie ? Co mu to dało i czy u nas tez tak trzeba robić???
Mówił na filmie że ma starszą wersję Kii i że tam trzeba się bardziej nakombinować. Z tego co wiem, to w Stonikach nie trzeba robić nic więcej niż przełożyć przyciski. W moim (rocznik 2019) to wystarczyło ;)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Instrukcja zamiany przycisków kierownicy - aktywacja tempomatu

Post autor: camelleon »

windrob pisze: 01 sty 2020, 09:26 Czytam i tak zastanawiam się nad tym, po co w naszych warunkach drogowych jest Wam potrzebny tempomat? Czy ktoś zadał sobie pytanie ile razy w życiu z niego skorzysta?
codziennie!.. z pracy trasa przelotowa ograniczenia predkosci tempomat miedzy 80-100 zalezeni od warunków i jadę.. po co mam przez 10km trzymac nogę na pedale jak mozna wygodnie siedziec.. chcesz przyspieszyc.. + na kierownicy, chcesz zwolinic - i już przyjemna jazda..

to było glupie pytanie po co.. to jakbys zapytał : macie automatyczne swiatla.. wlaczacie recznie czy jezdzicie w trybie automatycznym ?
Mess with the best
Die like the rest
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: Instrukcja zamiany przycisków kierownicy - aktywacja tempomatu

Post autor: w26rysiek »

Potwierdzam, bardzo często używam tempomatu i to nawet przy niskich prędkościach rzędu 60km/h. Przyspieszanie przyciskami +, - jest bardzo wygodne. Jeśli chodzi o trasę, tempomat to konieczność.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Instrukcja zamiany przycisków kierownicy - aktywacja tempomatu

Post autor: jacek1 »

Również bardzo często używam tempomatu , idealnie się sprawdza zwłaszcza przy automatycznej skrzyni biegów :D
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
Hektor
Posty: 13
Rejestracja: 15 gru 2019, 13:26
model samochodu: Kia stonic

Re: Instrukcja zamiany przycisków kierownicy - aktywacja tempomatu

Post autor: Hektor »

Wymieniłem dzisiaj przyciski ze zwykłych na z tempomatem wszystko działa instrukcja była bardzo przydatna 🙂🙂🙂
Oczekiwanie na przesyłkę 16 dni
Pozdrawiam
kamyk
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2019, 13:33
model samochodu: Stonic

Re: Instrukcja zamiany przycisków kierownicy - aktywacja tempomatu

Post autor: kamyk »

Cieszę się, że się przydaje! :D
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Instrukcja zamiany przycisków kierownicy - aktywacja tempomatu

Post autor: camelleon »

kamyk pisze: 08 sty 2020, 22:04 Cieszę się, że się przydaje! :D
bravo TY :)
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”