Wymiana żarówek kierunkowskazów tył na LED-y

forum użytkowników Kia Niro
MarekMal
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2019, 11:39
model samochodu: NIRO HYBRID PLUG-IN

Wymiana żarówek kierunkowskazów tył na LED-y

Post autor: MarekMal »

Koledzy.
Czy ktoś wie jak wymienić żarówkę kierunkowskazu tył (zwykły Amber ) na LED`ową? Co odkręcić żeby "dobrać" się do żarówki? Czy ktoś już to robił w NIRO?
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana żarówek kierunkowskazów tył na LED-y

Post autor: PioKia »

Wymiana żarówek jest opisana w Instrukcji pojazdu na stronie 9-100, natomiast jak na taką wymianę zareaguje komputer pokładowy to już inna sprawa.
Kia Niro XL
Adrian
Posty: 40
Rejestracja: 16 paź 2018, 11:57

Re: Wymiana żarówek kierunkowskazów tył na LED-y

Post autor: Adrian »

Marek daj znać jakie ledy zamontowałeś i czy wszystko działa poprawnie.
MarekMal
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2019, 11:39
model samochodu: NIRO HYBRID PLUG-IN

Re: Wymiana żarówek kierunkowskazów tył na LED-y

Post autor: MarekMal »

Kupiłem: KIA Niro - Światła kierunkowskazów LED Py21W Bau15s CANBUS Opticon Premium - Zestaw 2 żarówki na : https://www.sklepledowy.pl/pl/p/KIA-Nir ... arowki/454
Dopiero zamierzam wymienić. Ponoć muszą być z CANBUS`em. Dam znać.
golemb
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2020, 20:22
model samochodu: Kia niro

Re: Wymiana żarówek kierunkowskazów tył na LED-y

Post autor: golemb »

Zakupiłem Ledy hb3 światła drogowe i świeci kontrolka awaria świateł. Więc trzeba zakupić canbusy czli takie z wiatraczkiem z tyłu
moose
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:31

Re: Wymiana żarówek kierunkowskazów tył na LED-y

Post autor: moose »

MarekMal pisze: 30 lis 2019, 11:40 Kupiłem: KIA Niro - Światła kierunkowskazów LED Py21W Bau15s CANBUS Opticon Premium - Zestaw 2 żarówki na : https://www.sklepledowy.pl/pl/p/KIA-Nir ... arowki/454
Dopiero zamierzam wymienić. Ponoć muszą być z CANBUS`em. Dam znać.
To nie są żarówki do kierunkowskazów w Kia Niro.
Kierunkowskaz tył to P21/5W (BAY 15D).
Calee
Posty: 89
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Wymiana żarówek kierunkowskazów tył na LED-y

Post autor: Calee »

moose pisze: 20 sie 2020, 22:55
MarekMal pisze: 30 lis 2019, 11:40 Kupiłem: KIA Niro - Światła kierunkowskazów LED Py21W Bau15s CANBUS Opticon Premium - Zestaw 2 żarówki na : https://www.sklepledowy.pl/pl/p/KIA-Nir ... arowki/454
Dopiero zamierzam wymienić. Ponoć muszą być z CANBUS`em. Dam znać.
To nie są żarówki do kierunkowskazów w Kia Niro.
Kierunkowskaz tył to P21/5W (BAY 15D).
Wg instrukcji jednak P21W. Po co miały by być dwu żarnikowe do kierunków, jak wszystkie inne światłą z tyłu są na Ledach?
moose
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:31

Re: Wymiana żarówek kierunkowskazów tył na LED-y

Post autor: moose »

Kierunkowskazy w Niro rocznik 2020 to P21/5W (https://www.kia.parts/oem-parts/kia-bulb-1864428088l).
Pozostałe światła są ledowe.
Żarówki są jeszcze w podswietleniu tablicy rejestracyjnej w5w i cofania W16W.
Wymiana żarówek kierunkowskazów na ledowe to obowiązkowo z canbus inaczej zapala sie dyskoteka na desce rozdzielczej.
I jeszcze jedno żarówki kierunkowskazów obligatoryjnie pomarańczowe (całe) bo pomimo odbłyśników też pomarańczowych włożenie jakichkolwiek innych powoduje, że kierunkowskaz zapala się z zieloną poświatą.
Calee
Posty: 89
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Wymiana żarówek kierunkowskazów tył na LED-y

Post autor: Calee »

W instrukcji jest że P21W i radze się tego trzymać przynajmniej w wersji Europejskiej.
Obrazek

P21/5W (czyli 5w i 21w} to raczej tylko do Niro wersji amerykańskiej, tam są inne lampy.

Dodatkowo montaż LED zamiast żarówek jest nie zgodne z homologacja, poza zatrzymaniem DR grozi to komplikacjami z odszkodowaniem podczas stłuczki (likwidatorzy zwracają na takie rzeczy uwagę).
moose
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:31

Re: Wymiana żarówek kierunkowskazów tył na LED-y

Post autor: moose »

Calee pisze: 23 sie 2020, 20:39 W instrukcji jest że P21W i radze się tego trzymać przynajmniej w wersji Europejskiej.
Obrazek

P21/5W (czyli 5w i 21w} to raczej tylko do Niro wersji amerykańskiej, tam są inne lampy.
Nie mam siły już tłumaczyć.
Kia Niro rocznik 2020, sprzedawane w Polsce, ma w kierunkowskazach żarówki P21/5W, dwuwłóknowe, pomarańczowe.
Miałem je w rękach, wykręcone z kloszy lamp. Dlatego są jedyne, których nie wymieniłem na ledowe.
Tym nie mniej postąpisz jak uważasz za stosowne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”