Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

forum użytkowników modelu Optima
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: Eryk93 »

Wydaje mi się, że w tych chorych pro-eko-czasach ten nowy Soft nie ma prawa zwiększyć spalania tak oficjalnie oczywiście... jak jest naprawdę to mam to gdzieś, cieszę sie, że auto w końcu jedzie jak należy. Jeszcze tylko 4 lata leasingu i będzie moje 😂
daniel
Posty: 31
Rejestracja: 29 lip 2019, 13:38
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI 7DCT

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: daniel »

yoda69 pisze: 07 mar 2020, 20:28 Od 4 dni sprawdzam codziennie nowy soft skrzyni biegów.
Przedtem delikatnie szarpało na zimnym silniku, teraz jest ok. Od razu jedzie jak na skrzyni rozgrzanej.
Byłem w serwisie przy okazji innego problemu, pytałem się o nowy soft, ale powiedzieli że to tak nie działa. Jeżeli nowy soft jest wymagany to serwisantowi po wpisaniu vin-u wyświetla się na czerwono, że należy wgrać nowy soft. U mnie tego nie ma więc nic nie będą wgrywać. mam z 2019r. 1.6 Tgdi, Czy u was ta akcja była zrobiona ze strony dealera, czy wymusiliście wgranie ? Inna sprawą jest, że takie olewanie klienta jak w Multitruck w Rzeszowie to chyba się nigdzie nie spotyka.
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: coy »

Mi podpięli auto do KDS'u i po odczytaniu danych z auta zaraz wyszło, że jest nowy soft. Więc go wgrali bez zbędnej dyskusji. Wpisując VIN w systemie KIA nie było żadnej informacji o aktualizacji.
dkusnierz
Posty: 91
Rejestracja: 10 gru 2019, 19:47
model samochodu: Optima 1.6 t-gdi

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: dkusnierz »

Czyli wychodzi na to że ich legendarne sprawdzanie po VINie nie odzwierciedla rzeczywistości. Albo nie są świadomi albo udają. W obu przypadkach wychodzi niekompetencja ASO.
dkusnierz
Posty: 91
Rejestracja: 10 gru 2019, 19:47
model samochodu: Optima 1.6 t-gdi

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: dkusnierz »

Dzwonili do mnie właśnie z naszego ulubionego ASO w Krakowie i chcieli mnie zaprosić na dalszą diagnostykę układu napędowego i jak wspomniałem że naprawiłem auto w Katowicach to po drugiej stronie wyczułem zaskoczenie :D Od tych ich diagnostyk to już niejednemu klientowi pewnie się klemy na akumulatorze wyrobiły...
yoda69
Posty: 16
Rejestracja: 06 cze 2019, 22:02
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI GT-Line

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: yoda69 »

daniel pisze: 09 mar 2020, 08:40
yoda69 pisze: 07 mar 2020, 20:28 Od 4 dni sprawdzam codziennie nowy soft skrzyni biegów.
Przedtem delikatnie szarpało na zimnym silniku, teraz jest ok. Od razu jedzie jak na skrzyni rozgrzanej.
Byłem w serwisie przy okazji innego problemu, pytałem się o nowy soft, ale powiedzieli że to tak nie działa. Jeżeli nowy soft jest wymagany to serwisantowi po wpisaniu vin-u wyświetla się na czerwono, że należy wgrać nowy soft. U mnie tego nie ma więc nic nie będą wgrywać. mam z 2019r. 1.6 Tgdi, Czy u was ta akcja była zrobiona ze strony dealera, czy wymusiliście wgranie ? Inna sprawą jest, że takie olewanie klienta jak w Multitruck w Rzeszowie to chyba się nigdzie nie spotyka.
Serwis twierdził, że po sprawdzeniu vin moje auto nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.
Ale bez problemu wgrali nowy soft. Kia Patecki w Sandomierzu.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: kon »

Mały offtopic:
W poniedziełek byłem na przeglądzie z moim 1.6crdi i załapałem się na akcje serwisową dotyczącą poprawy odpalania na zimno (nie zauważyłem żeby było coś nie tak).
Poprawy odpalania nie zauważyłem, ale za to tempomat (zwykły, nie aktywny) działa jeszcze gorzej niż wczesniej...
Od początku był irytujący, bo jadąc 140 włączając tempomat i zdejmując nogę z gazu, prędkość spadała o 3-4km/h i dopiero auto zaczynało jechać. Irytujące, ale do przeżycia. Teraz ten lag jest jeszcze większy.
Prędkość spada do 130-132 i poooowoooolutku zaczyna rosnąć do zadanej 140. Tragedia. Powrót do zadanej prędkości trwa wieki.

Także bądźcie czujni co wam podrzucają w aktualizacjach softu ;)
PabloPL
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2019, 11:34
model samochodu: Kia Optima MY19, 1.6 T-GDI, 7DCT

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: PabloPL »

Tempomatu po aktualizacji nie miałem okazji sprawdzić, ale ciekawe obserwacja. Spalanie faktycznie wzrosło (albo noga mi się cięższa zrobiła).
U mnie jak pisałem przesiadka z TJF-JEC06F000H0K na TJF-JEC06F100H0K nie wiele zmieniła.
Mam za to nierówną pracę silnika na postoju po odpaleniu jakby nawet się zwiększyła po tej aktualizacji i wymianie oleju. Przejechane mam 4tys km.
Nierówną pracę silnika czuje nadal po rozgrzaniu silnika, po 10 min jazdy jak stanę na światłach.
Ktoś tu pisał, że mu sprawdzali wtryski czy nie jakieś stare do wymiany, a ja to się czuje jakby mi właśnie podmienili na jakieś gorsze😕
Ankieta: viewtopic.php?f=21&t=3492
Optima Sedan MY19, 1.6 T-GDI, L+NAV, biała perła
BasMar
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2019, 22:53
model samochodu: Optima SW 2019 1.6 T-GDI 7DCT GT Line <TECH, NAVI>

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: BasMar »

W końcu i ja się doczekałem wgrania nowego softu. W listopadzie stwierdzono w ASO, że problemu nie ma, natomiast 2 tygodnie temu ponownie odstawiłem auto i wgrano nowy soft. Na chwilę obecną ani razu nie pojawił się efekt katapulty oraz szarpania na zimnym silniku. Może warunki temu nie sprzyjają (działo się to przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, tak do 3-4 stopni, a teraz jest dużo cieplej i auto garażowane), lecz mam wrażenie, że jest ok. Na razie jazda miejska, więc nie wypowiadam się odnośnie spalania, tempomatu itp.
P.S. Świateł nadal nie ogarniają :(
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: MarcinIKS »

Tempomat adaptacyjny działa bez zarzutu, nie ma takich objawów. U mnie również przy mrozie ostatnio żadnego szarpania nie było, auto na początku jedzie przymulone, ale absolutnie przewidywalne. Na zimno przez pierwszą minutę auto ma podniesione obroty i te obroty trochę mu jakby pływały, ale trzeba się wczuć. Ja jestem bardzo zadowolony z tego softu. Podwyższonego spalania nie stwierdziłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”