Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

forum użytkowników modelu Optima
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: kon »

Niestety źródłem problemów nie jest ten samochód zastępczy lub jego brak, a po prostu jakość usług w serwisach.......
Łukasz555 pisze: 06 mar 2020, 18:16 Szkoda tylko że w Krakowie mamy 3 serwisy a ja żeby naprawić swój samochód musiałem do Katowic jechać.
Przy okazji przyciemniłem szyby w https://www.ciemne-szyby.pl/, polecam Panów, pełen profesjonalizm.
.... co mnie także strasznie irytuje.
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: MarcinIKS »

kon pisze: 07 mar 2020, 14:23 Citroen, tak samo jak Kia dla swoich nowych samochodów daje usługę Assistance (na trochę innych zasadach).
Nie zapewnia w ramach gwarancji auta zastępczego.
Nie no, jasne. Ja tylko 4 lata nowym Citroenem jeździłem, w tym czasie miałem łącznie kilkanaście napraw gwarancyjnych i akcji serwisowych w trzech różnych ASO. Od kilkunastu lat jestem z tą marką związany. Więc co ja tam wiem :)
Zawsze było auto zastępcze i potwierdzałem to również w Citroen Polska, że ASO ma obowiązek takie zapewnić. Oczywiście w warunkach gwarancji wprost tego napisanego nie było.
Assistance to co innego - tam auto zapewnia ubezpieczyciel (bo de facto jest to rodzaj ubezpieczenia).
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: kon »

MarcinIKS pisze: 07 mar 2020, 16:11 .... Oczywiście w warunkach gwarancji wprost tego napisanego nie było.....
No właśnie o tym piszę - czyli nie było "zagwarantowane". A to że dawali to bardzo miło z ich strony.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: Eryk93 »

Panowie schodzimy z tematu. Tak jak napisał kolega dkusnierz to w ramach dbania o wizerunek klient który bierze od nich auto segmentu D powinien mieć auto zastępcze za darmo na czas napraw i innych diagnoz.
A wracając do tematu - widzę że nie tylko ja odnoszę wrażenie ze nowy Soft usprawnia pracę skrzyni. Ja po kilku tygodniach jestem bardzo zadowolony.
dkusnierz
Posty: 91
Rejestracja: 10 gru 2019, 19:47
model samochodu: Optima 1.6 t-gdi

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: dkusnierz »

No czyli jak widać na załączonym obrazku - Citroen Polska stara się dbać o klienta kupującego nowe samochody i tak powinno być, mało tego kolega pisze że to ich standardowa procedura więc się da bez zapisywania tego wprost.

@kon, widziałeś aferę ze Skodą w Saturday Car Fever? Gościowi lawetą wozili auto zastępcze i na lawecie naprawione auto przywieźli z powrotem z Torunia do Warszawy bo nagłośnił to w internecie - to jest akurat przykład z drugiego końca skali ale przykład na to że da się dobrze potraktować jednostkę ze specyficznym problemem. Ale widocznie Kia ma większą sprzedaż niż się spodziewali i mają gdzieś zadowolenie klienta. Na katapultę powinna być ogłoszona już dawno akcja serwisowa a jest wielka kupa. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony postawą KMP i generalnie wyleczyłem się z kupowania auta nowego prosto z fabryki, niby gwarancja obowiązuje a robią te firmy z klientami co chcą a klienci mogą im skoczyć, każdy zachęca do feedbacku a jak ktoś da negatywny to leci z góry do kosza. Następne na pewno będzie nie nowe i nie koreańskie.

@Eryk93 wszystko się zgadza, auto jedzie płynniej zwłaszcza widać to na zimnym silniku, skrzynia szybciej reaguje stąd wrażenie lepszego kopa. Jednak do tej beczki miodu wrzucę łyżkę dziegciu - niestety zauważyłem że przy okazji auto delikatnie więcej spala...
Ostatnio zmieniony 07 mar 2020, 20:29 przez dkusnierz, łącznie zmieniany 1 raz.
yoda69
Posty: 16
Rejestracja: 06 cze 2019, 22:02
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI GT-Line

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: yoda69 »

Od 4 dni sprawdzam codziennie nowy soft skrzyni biegów.
Przedtem delikatnie szarpało na zimnym silniku, teraz jest ok. Od razu jedzie jak na skrzyni rozgrzanej.
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: Łukasz555 »

dkusnierz pisze: 07 mar 2020, 20:27
@Eryk93 wszystko się zgadza, auto jedzie płynniej zwłaszcza widać to na zimnym silniku, skrzynia szybciej reaguje stąd wrażenie lepszego kopa. Jednak do tej beczki miodu wrzucę łyżkę dziegciu - niestety zauważyłem że przy okazji auto delikatnie więcej spala...
Też to u siebie dostrzegłem, tak z 0,2 / 0,3 litra więcej niż przed wgraniem nowego softu. Nie mniej płynność pracy silnika/skrzyni, szczególnie przy niskich prędkościach jest teraz taka że i 0,5 litra więcej jestem w stanie wybaczyć. Co ciekawe, moim skromnym zdaniem poprawiła się płynność jazdy nie tylko na zimnym ale również na ciepłym silniku.
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: MarcinIKS »

dkusnierz pisze: 07 mar 2020, 20:27 do tej beczki miodu wrzucę łyżkę dziegciu - niestety zauważyłem że przy okazji auto delikatnie więcej spala...
Może to przez te testy ;)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: kon »

dkusnierz pisze: 07 mar 2020, 20:27 ...
@kon, widziałeś aferę ze Skodą w Saturday Car Fever? Gościowi lawetą wozili auto zastępcze i na lawecie naprawione auto przywieźli z powrotem z Torunia do Warszawy bo nagłośnił to w internecie..
Nie znam sprawy, ale z opisu wnioskuję, że było to już "gaszenie pożaru". Fajnie gdyby take pożary nie musiały w ogóle wybuchać.
dkusnierz pisze: 07 mar 2020, 20:27 Jednak do tej beczki miodu wrzucę łyżkę dziegciu - niestety zauważyłem że przy okazji auto delikatnie więcej spala...
Myślę, że te problemy z pracą silnika wynikały z maksymalnego żyłowania spalania i emisji CO2 do testów homologacyjnych.
A teraz jak już auto jest sprzedane, to można sobie pozwolić na krok w kierunku normalności...
I to może być też powodem tego, że nie będzie z tego akcji. Tylko będą nowy soft wgrywać tym którzy zgłoszą problem. Może z nowym softem wyniki WLTP byłyby trochę inne. Ale to już moja teoria z pogranicza tych spiskowych.
dkusnierz
Posty: 91
Rejestracja: 10 gru 2019, 19:47
model samochodu: Optima 1.6 t-gdi

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: dkusnierz »

No niestety wszelka logika wskazuje na to że możesz mieć rację z tym WLTP, niestety bo widać z jakim rakiem żyjemy jeśli chodzi o nasze cudowne pro-eko-czasy. W sumie ciekawym eksperymentem by było wjechać na rolki przed i po wgraniu softu i porównać wykresy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”