Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
mattqqq
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2022, 20:40
model samochodu: XCEED

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: mattqqq »

Tak lecz salon złożył zamówienie 21.01.2022r z ich zwrotnego e-maila wynika że już wtedy każdy salon wiedział o braku produkcji automatycznej skrzyni a mimo tego przyjmował zamówienia ! Nie jest to zgodne z prawem konsumenta !
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: kogi »

Salon przyjmował zamówienie, bo pojawiały się nowe cenniki, które zawierały automat, więc myśleli że w końcu produkcja ruszy i samochody wyjdą. Niestety tak się nie stało
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fenix »

kogi pisze: 19 maja 2022, 16:11 Myślisz, że to wina salonu? Przecież zamówienia anulowała odgórnie KIA POLSKA zmuszona przez koreańczyków, a nie jakiś tam salon. Salony nie mają tutaj nic do powiedzenia. Dla nich każdy klient to strata.
Mnie się wydaje że salony odgórnie dostawali procentowo ile mają ściąć zamówień, a do salonu należał wybór konkretnego klienta który nie dostanie auta
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: shider »

Fenix pisze: 19 maja 2022, 17:18 Mnie się wydaje że salony odgórnie dostawali procentowo ile mają ściąć zamówień, a do salonu należał wybór konkretnego klienta który nie dostanie auta
Z tego co mi mówił dealer dostali listę konkretnych zamówień, które zostały anulowane przez importera.
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Aviator »

Współczuje salonom, jak przez decyzje centrali Kia wyżywają się na nich desperaci.
Teorie spiskowe, śledztwa, dochodzenia, pisma o odszkodowania, prawnicy, sądy…. Ludzie to jest tylko auto a Wy się zachowujecie jak hieny! Ludzkość naprawdę schodzi na dno mułu.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Grundi »

Aviator pisze: 19 maja 2022, 17:51 Współczuje salonom, jak przez decyzje centrali Kia wyżywają się na nich desperaci.
Teorie spiskowe, śledztwa, dochodzenia, pisma o odszkodowania, prawnicy, sądy…. Ludzie to jest tylko auto a Wy się zachowujecie jak hieny! Ludzkość naprawdę schodzi na dno mułu.
Święte słowa, koszt „życia” wzrósł o blisko 70% rozdawnictwo w kraju kwitnie jak kasztany na maturę, budżet się nie spina o jakieś 40%, a ludzie kombinują jak się dorobić na własnej „naiwności”
mattqqq
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2022, 20:40
model samochodu: XCEED

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: mattqqq »

Hieny ? Kombinatorzy ?
Ja walczę o swoje , miałem zapewnione kupno auta za gotówkę około 101.900 pakiet M Smart + 18 160 KM automat teraz auto kosztuje pewnie około -130 tys po przeliczeniu przy obecnym stanie euro na stronie niemieckiej ? Jestem hieną ? Przez 5 miesięcy czekam , piękny łaskawy pan z salonu dzwoni telefonicznie do mnie 2-3 razy w miesiącu i mówi że auto jest już w produkcji i brakuje podzespołów później że już tylko skrzynki automatycznej a prawda jest taka że przy składaniu zamówienia już wiedział że nie będzie produkcji mojego auta więc zostałem oszukany . Teraz gość śmieje mi się prosto w twarz że to nie jego wina
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fenix »

Grundi pisze: 19 maja 2022, 18:09
Aviator pisze: 19 maja 2022, 17:51 Współczuje salonom, jak przez decyzje centrali Kia wyżywają się na nich desperaci.
Teorie spiskowe, śledztwa, dochodzenia, pisma o odszkodowania, prawnicy, sądy…. Ludzie to jest tylko auto a Wy się zachowujecie jak hieny! Ludzkość naprawdę schodzi na dno mułu.
Święte słowa, koszt „życia” wzrósł o blisko 70% rozdawnictwo w kraju kwitnie jak kasztany na maturę, budżet się nie spina o jakieś 40%, a ludzie kombinują jak się dorobić na własnej „naiwności”
A ja z kolei Was nie rozumiem bo albo należycie do szczęściarzy którym się najzwyczajniej udało, pławiąc się we własnym komformiźmie i niczym ksiądz z ambony krzycząc np. jak wychowywać należy dzieci i pouczający innych.
Albo drugi rodzaj, którzy są na tych forach tylko dlatego bo nic innego nie mają do roboty a takie auta są dla nich w zasięgu tylko marzeń
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Grundi »

Fenix pisze: 19 maja 2022, 18:30
Grundi pisze: 19 maja 2022, 18:09
Aviator pisze: 19 maja 2022, 17:51 Współczuje salonom, jak przez decyzje centrali Kia wyżywają się na nich desperaci.
Teorie spiskowe, śledztwa, dochodzenia, pisma o odszkodowania, prawnicy, sądy…. Ludzie to jest tylko auto a Wy się zachowujecie jak hieny! Ludzkość naprawdę schodzi na dno mułu.
Święte słowa, koszt „życia” wzrósł o blisko 70% rozdawnictwo w kraju kwitnie jak kasztany na maturę, budżet się nie spina o jakieś 40%, a ludzie kombinują jak się dorobić na własnej „naiwności”
A ja z kolei Was nie rozumiem bo albo należycie do szczęściarzy którym się najzwyczajniej udało, pławiąc się we własnym komformiźmie i niczym ksiądz z ambony krzycząc np. jak wychowywać należy dzieci i pouczający innych.
Albo drugi rodzaj, którzy są na tych forach tylko dlatego bo nic innego nie mają do roboty a takie auta są dla nich w zasięgu tylko marzeń
Fenix spieszę z odpowiednia. Na moje ( a właściwie małżonki) szczęście należę do tej pierwszej grupy, odebraliśmy auto jeszcze w listopadzie 2021 wiec nas nie dotknęła ta sytuacja osobiście. Natomiast dotknęła mnie u innego producenta, na Skodę czekam od października ( nie ma nawet planów produkcyjnych, na dwa dostawczaki czekam na zasadzie „ jak będę coś wiedział to zadzwonię” ale bardziej od braku samochodów uderza we mnie bezsilność i brak walki.

Zobacz co się działo jak chcieli wyłączyć jeden z kanałów informacyjnych. A tera jak jawnie nas ładują poniżej pleców i z naszych utrzymują „elektorat” to nic nie potrafimy zrobić

Ale jak jest coś co dotyka nas osobiście, to mało co do Strasburga nie piszemy ze nam auta nie chcą sprzedać. I wylewamy kubeł pomyj na handlowce ze może wiedzieli a może nie wiedzieli. Przykład proceeda GT może wskazywać ze coś już wiedzieli październik/ listopad, ale to tylko domysły
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fenix »

Grundi pisze: 19 maja 2022, 20:46
Fenix pisze: 19 maja 2022, 18:30
Grundi pisze: 19 maja 2022, 18:09

Święte słowa, koszt „życia” wzrósł o blisko 70% rozdawnictwo w kraju kwitnie jak kasztany na maturę, budżet się nie spina o jakieś 40%, a ludzie kombinują jak się dorobić na własnej „naiwności”
A ja z kolei Was nie rozumiem bo albo należycie do szczęściarzy którym się najzwyczajniej udało, pławiąc się we własnym komformiźmie i niczym ksiądz z ambony krzycząc np. jak wychowywać należy dzieci i pouczający innych.
Albo drugi rodzaj, którzy są na tych forach tylko dlatego bo nic innego nie mają do roboty a takie auta są dla nich w zasięgu tylko marzeń
Fenix spieszę z odpowiednia. Na moje ( a właściwie małżonki) szczęście należę do tej pierwszej grupy, odebraliśmy auto jeszcze w listopadzie 2021 wiec nas nie dotknęła ta sytuacja osobiście. Natomiast dotknęła mnie u innego producenta, na Skodę czekam od października ( nie ma nawet planów produkcyjnych, na dwa dostawczaki czekam na zasadzie „ jak będę coś wiedział to zadzwonię” ale bardziej od braku samochodów uderza we mnie bezsilność i brak walki.

Zobacz co się działo jak chcieli wyłączyć jeden z kanałów informacyjnych. A tera jak jawnie nas ładują poniżej pleców i z naszych utrzymują „elektorat” to nic nie potrafimy zrobić

Ale jak jest coś co dotyka nas osobiście, to mało co do Strasburga nie piszemy ze nam auta nie chcą sprzedać. I wylewamy kubeł pomyj na handlowce ze może wiedzieli a może nie wiedzieli. Przykład proceeda GT może wskazywać ze coś już wiedzieli październik/ listopad, ale to tylko domysły
Bez obrazy oczywiście ;) tylko wiesz różnie ludzie przeżywają sytuację: jeden musi się wyżyć inny przyjmuje z pokorą.
A mogę wiedzieć na jaki model Škody czekasz bo ja miałem wybierać w razie czego zamiennie Scale
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”