Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Awatar użytkownika
pszczola26
Posty: 54
Rejestracja: 13 paź 2019, 13:39
model samochodu: Kia Xceed 1.4 t-gdi, MT, XL, QY

Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: pszczola26 »

Witam, tak z ciekawości, jak długo czekaliście lub czekacie na zamówionego Xceeda, ewentualnie jakie rabaty udało się Wam wynegocjować w salonach. Ja na mojego 1.4T-gdi MT,XL,QY muszę czekać aż do drugiej połowy lutego 2020r. Dostałem dobry rabat 7% na grupę zawodową + komplet gumowych dywaników i matę z gumy do bagażnika + aluminiowe belki na dach.
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: marimach77 »

Ja teoretycznie jadę w sobotę zamawiać i sam jestem ciekaw na kiedy wstępnie ustalą produkcję/odbiór. Waham się jeszcze między 1.4 t-gdi a 1.6 t-gdi. Jeśli żona zrezygnuje z elektrycznej tylnej klapy to będzie L+BL+AEB a jak nie zrezygnuje to XL+AEB.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
Awatar użytkownika
pszczola26
Posty: 54
Rejestracja: 13 paź 2019, 13:39
model samochodu: Kia Xceed 1.4 t-gdi, MT, XL, QY

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: pszczola26 »

Ja na początku byłem nastawiony na 1.6 , ale po kilku jazdach próbnych nie spodobało mi się spalanie w granicach 10l. Jeździłem też Ceedem 1.4 z manualną skrzynią i taka kombinacja przypadła mi do gustu, bo i dynamika dobra i spalanie akceptowalne 7l. Rezygnując z 1.6 wybrałem wyposażenie XL, zależało mi na elektrycznym fotelu z dwoma pamięciami (ja i żona), klapa elektryczna, a i budziki wyświetlane też mi się spodobały.
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: marimach77 »

Stało się, auto zamówione, wstępny termin odbioru to połowa lutego 2020. Jest cień szansy, że będzie wcześniej.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: jamm1 »

I jaki w końcu silnik i dlaczego?
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: marimach77 »

Po dłuższych przemyśleniach wybrałem jednak 1.4 T-GDI. Mocy ma wystarczająco dużo do sprawnego wyprzedzania a pali mniej niż 1.6.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: jamm1 »

No wlasnie caly czas sie zastanawiam nad silnikiem, a chyba obu nie przetestuje bo nie maja u mnie wiec szukam inf.
Nadal jestem ciekawy czy automat 1.4 w Xceedzie jest inaczej skonfigurowany niz w Ceedzie?
Awatar użytkownika
pszczola26
Posty: 54
Rejestracja: 13 paź 2019, 13:39
model samochodu: Kia Xceed 1.4 t-gdi, MT, XL, QY

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: pszczola26 »

Niestety Xceed 1.4 z autmatem nie jeździ tak Ceed 1.4 z automatem, ma skrzynia ma inne oprogramowanie i na biegach 5, 6 i 7 nie jest taki elastryczny. Taką informacje dostałem od sprzedawcy w salonie jak zamawiałem mojego, dlatego zdecydowałem się na manuala.
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: jamm1 »

Wiec moze nie jest tak zle skoro na 1-4 biegach nie ma zmian. Dodatkowo zastanawiam sie czy kolo dojazdowe mi wejdzie do 1.6 i czy w salonie mi je sprzedadza, no i jak wyglada roznica w spalaniu miedzy 1.4 a 1.6.
Awatar użytkownika
pszczola26
Posty: 54
Rejestracja: 13 paź 2019, 13:39
model samochodu: Kia Xceed 1.4 t-gdi, MT, XL, QY

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: pszczola26 »

Koło dojazdowe wjdzie bez problemu, ponieważ karoseria jest przecież taka sama w 1.6 i 1.4. W wersji 1.6 nie dali dojazdówki, bo do nawych norm spalania WLTP musieli odchudzić samochód ze zbędnych kilogramów, taką informację dostałem w salonie. A jeżeli chodzi o różnicę spalania to po moich kilku jazdach testowych pomiedzy tymi silnikami wychodziła mi różnica od 1,5 do 2 litrów benzyny na 100km więcej dla 1.6 na tych samych trasach i tym samym stylem jazdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”