Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Semtex
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2022, 21:29
model samochodu: CEED GT MY22
Lokalizacja: Poznań

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Semtex »

Hookie pisze: 18 maja 2022, 12:28 Jakim cudem masz uruchomiony leasing na auto, którego nie ma? XD
Też miałem taki przypadek - na Focusa, którego mi nie wyprodukowali... Pierwsza wpłata jest robiona (np. 1%) jeszcze przed odbiorem samochodu.
Potem jest procedura zwrotu, anulowania umowy itd. Niestety.
przem3kk
Posty: 25
Rejestracja: 03 kwie 2022, 17:55
model samochodu: Stonic

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: przem3kk »

Hookie pisze: 18 maja 2022, 12:28 Jakim cudem masz uruchomiony leasing na auto, którego nie ma? XD
Ja tez mam już zawartą umowę i wpłacony wkład własny, a leasing z ratami wystartuje kiedy/jeśli odbiorę samochód.
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Hookie »

A to jakaś mega słaba akcją jeśli tyle odkręcania, współczuję. Ja wpłaciłem zaliczkę i nic nie było jeszcze uruchamiane.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: kon »

Zerknijcie sobie w te wasze umowy leasingowe. Może się komuś zdarzyć, że zapłaci jakąś karę z powodu jej zerwania.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2022, 16:13 przez kon, łącznie zmieniany 1 raz.
przem3kk
Posty: 25
Rejestracja: 03 kwie 2022, 17:55
model samochodu: Stonic

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: przem3kk »

Hookie pisze: 18 maja 2022, 15:56 A to jakaś mega słaba akcją jeśli tyle odkręcania, współczuję. Ja wpłaciłem zaliczkę i nic nie było jeszcze uruchamiane.
U mnie tak to wyglądało, bo brałem Leasing poza salonem - lepsze warunki. No i chciałem sobie zbić podatek na koniec roku );
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Hookie »

przem3kk pisze: 18 maja 2022, 16:13
Hookie pisze: 18 maja 2022, 15:56 A to jakaś mega słaba akcją jeśli tyle odkręcania, współczuję. Ja wpłaciłem zaliczkę i nic nie było jeszcze uruchamiane.
U mnie tak to wyglądało, bo brałem Leasing poza salonem - lepsze warunki. No i chciałem sobie zbić podatek na koniec roku );
Ja policzyłem poza salonem, wyszło taniej i salon przebił ofertę. Totalnie polecam takie zagrywki, zawsze działa.
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fenix »

Ja x ceed mam zamówiony z planowanym odbiorem na 18.07.22
Po wysłaniu ogólnego zapytania czy zostały anulowane wszystkie zamówienia ze skrzynią DCT czy tylko część, najpierw zostałem poproszony o to gdzie zamawiałem.
A dzisiaj otrzymałem taką informację:

"Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że nie upłynął jeszcze termin produkcji Pana pojazdu.

Jednocześnie informujemy, że na chwilę obecną Pański pojazd nie trafił jeszcze na linię produkcyjną. Jeżeli w systemie pojawi się data planowanej produkcji będzie możliwe oszacowanie przybliżonego terminu dostarczenia pojazdu."

Uprzedzając mam zamówiony model prestige line, aeb, 7 dct 1.5
I też nie wiem czy anulują mi po upływie terminu..
Bo już w sumie planowałem zamawiać gdzie indziej.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Blues Brothers »

Zamawiaj, zawsze sprzedasz z zyskiem😉
mattqqq
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2022, 20:40
model samochodu: XCEED

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: mattqqq »

U mnie salon strzelił sobie sam w kolano wysyłając e-mail do mnie . Z treści wynika że przy składaniu zamówienia 21.01.2022r salon już wiedział że auto nie zostanie wyprodukowane . Z całą umowa rezerwacyjna oraz faktura wykonania zaliczki jestem umówiony z radcą konsumenta aby coś na tym ugrać dla siebie 5 miesięcy trzymali mnie w niepewności odrzucili zamówienie i nie przedstawili mi żadnej alternatywny co do innego auta , salon wręcz się śmieje prosto w oczy i mówi że mogłem zamówić również inne auto gdzie indziej i wziąć te które będzie dostępne . Na pewno tak tego nie zostawię
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: kogi »

Myślisz, że to wina salonu? Przecież zamówienia anulowała odgórnie KIA POLSKA zmuszona przez koreańczyków, a nie jakiś tam salon. Salony nie mają tutaj nic do powiedzenia. Dla nich każdy klient to strata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”