Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: randri »

Zamawiałem 1.5 tgdi automat BL - połowa X. - jeszcze nie trafił na produkcję :(
RUREK
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2021, 16:22
model samochodu: Kia XCEED

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: RUREK »

randri pisze: 09 gru 2021, 11:33 Zamawiałem 1.5 tgdi automat BL - połowa X. - jeszcze nie trafił na produkcję :(
moje zamówienie takie samo ale z sierpnia i też dalej czekam. :? Dostałam informację, że termin oczekiwania przesunął się z 4 do 6 miesięcy jeśli chodzi o automat.
bartez94
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2021, 18:47

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: bartez94 »

Cześć, mój 1,5DCT wersja M + SMT z felgami 16" blue flame podobno została wyprodukowana (nie wiadomo jak transport). Zamówienie z dnia 29.09, natomiast odbiór w grudniu raczej nie będzie możliwy przez oczekujące auta w salonie i problemy z wydawaniem aut. Podobno przez limity nie mogą wydawać tyle ile by chcieli i mogli.
klire
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2021, 13:30

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: klire »

Też napiszę coś od siebie, bo to forum bardzo podtrzymuje na duchu w trakcie oczekiwania 😅

Zamawiałem moje autko w połowie października, z maksymalnym czasem oczekiwania cztery miesiące, ale miało być w granicach dwóch. Wczoraj dostałem informację, że autko jest już wyprodukowane, odbiór najprawdopodobniej w tygodniu między świętami, a nowym rokiem.
Wersja 1.5 7-DCT, Prestige Line z AEB

Dealer powiedział, że wydłużony do 6 miesięcy czas jest dlatego, że inne koncerny nie mają w ogóle samochodów i jest tak dużo zamówień, że nie wyrabiają i z produkcją i z częściami.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Ksebki »

Jak oni przekładają te odbiory na nowy rok to ich się w styczniu tyle nawarstwi, że potem znowu od połowy roku nie będą znowu nic wydawać.
me2
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2021, 16:27

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: me2 »

me2 pisze: 01 gru 2021, 20:39 Ja zamawiałem pod koniec sierpnia, niestety informacja z dziś (1 grudnia) - jeszcze nawet nie wszedł na produkcję :(

Może wina dużej ilości elektroniki, bo zamawiałem Prestige Line 1.5 DCT + AEB + PNS...
Jest i u mnie światełko w tunelu, podobno wszedł na produkcję, spodziewany czas oczekiwania to jeszcze 28 dni :)
XPiotr
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2021, 21:10
model samochodu: kia xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: XPiotr »

XPiotr pisze: 04 gru 2021, 21:33 Zamawiałem (Wrocław, Długołęka, 1,5 T - GDI, manual),12 listopada - ze stocku. 3 grudnia telefon, że samochód będzie do odbioru około 10 grudnia.
I 10 grudnia odebrany.
Życzę wszystkim nowym właścicielom xceeda ( a więc i sobie :roll: ) szerokiej dogi i niezawodnego auta.
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: QRST »

Dziś otrzymałem informacje, że moje auto jest już w salonie. Dokumentację do rejestracji otrzymam kurierem w poniedziałek - 20 grudnia.
Odebrać będę mógł między świętami, ponieważ muszą je przygotować, m.in. założenie dodatkowego zabezpieczenie antykradzieżowego (Omega) zmiana opon (zakupiłem i wysłałem na salon Michelin crossclimate 2 - przełożenie bezpłatne). Obiorę 3 stycznia, bo na ten dzień jestem umówiony na oklejanie w okolicy. Folia ochronna PPF Kavaca na tzw. full front.

Zamówiłem 24 września. Wersja Prestige 1.5 T-GDI, DCT + AEB. (bez szklanego dachu)
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: rabi22 »

Super. Ale dach już mogłeś wziąć. Przy tej cenie dodatkowy plus, a i tak drogo. Ile ostatecznie zapłaciłeś ? Z jakim silnikiem i kolor?
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: QRST »

rabi22 pisze: 16 gru 2021, 20:43 Super. Ale dach już mogłeś wziąć. Przy tej cenie dodatkowy plus, a i tak drogo. Ile ostatecznie zapłaciłeś ? Z jakim silnikiem i kolor?
Cześć, dachu nie chciałem nawet gdyby był za dodatkowe 100zł. Nie byłem przekonany, czy jest mi w ogóle potrzebny. Pewnie ma swoje zalety ale może też generować jakieś problemy w przyszłości. W końcu to kolejny mechanizm a w dodatku szklany z uszczelkami.
Wybrałem lakier "Lunar-Silver" (bliżej mu do grafit-metalik), dobrze komponuje się z czarnymi dodatkami/plastikami oraz czarnym wnętrzem (fotele w Prestige czarna naturalna skóra/zamsz z jasnym szarym przeszyciem przez środek). Rozważałem jeszcze czarny "Black-Pearl", być może ładniejszy - stał w salonie gdy zamawiałem, byłem zachwycony. Jednak wziąłem pod uwagę utrzymanie lakieru, a mam doświadczenie z czarnym i srebrnym... Podobał mi się jeszcze Penta-Metal i Deluxe-White. Pozostałe lakiery poleciłbym kobietom - to tylko moja subiektywna opinia. Jakkolwiek to zabrzmiało nie miałem zamiaru nikogo urazić. ;)
Udając się do salonu rozważałem M ewentualnie L, ale na pewno ze skrzynia DCT. "Pech" chciał, że obok stanowiska obsługi klienta stał wcześniej wspomniany Prestige Black-Pearl, no i uległem :D
Do Prestige dołożyłem lakier 2500 i pakiet bezp. tez za 2500 (dla Prestige i XL, dla pozostałych z DCT 4000). Dostałem 5% rabat na grupę zawodową i wyszyło 122900 :roll: Salon od siebie dorzucił "gratis" gumowe dywaniki (takie chciałem) i nakrętki zabezpieczające na koła o które sam nalegałem - sprzedawca musiał to skonsultować z kierownikiem salonu :lol:
Dodatkowo zleciłem montaż dodatkowego zabezpieczenia antykradzieżowego +1450zł.
To tyle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”