Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fenix »

Możliwe że bedę miał do odstąpienia xceeda 1.5 prestige line + aeb, dct. Umowny odbiór w kia 18.07.22 ale pewnie będzie później o ile w ogóle, na razie mi nie anulowali, a dzisiaj zamówiłem hybrydę Suzuki gdyż 80% jeżdżę po mieście. Jak coś to dam jeszcze znać ;)
Semtex
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2022, 21:29
model samochodu: CEED GT MY22
Lokalizacja: Poznań

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Semtex »

kon pisze: 20 maja 2022, 15:36
Semtex pisze: 20 maja 2022, 14:49
Na moje oko nie istnieje samochód, który pali 5-6 litrów przy 140, poza jakimiś wynalazkami, które stawiają bardzo mały opór opływającemu je powietrzu......

Współczesny kompakt z silnikiem diesla i długa skrzynią robi taki wynik bez problemu.
Nie no jasne… ale gadamy o benzynach ;)
SebaRJ
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2022, 00:01
model samochodu: ProCeed GT

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: SebaRJ »

kogi pisze: 19 maja 2022, 16:11 Myślisz, że to wina salonu? Przecież zamówienia anulowała odgórnie KIA POLSKA zmuszona przez koreańczyków, a nie jakiś tam salon. Salony nie mają tutaj nic do powiedzenia. Dla nich każdy klient to strata.
Nikt ich do niczego nie zmuszał. Sami wiedzą że 25% drożej jest lepiej i więcej. Najwyżej na droższe wakacje zarząd pojedzie.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: kon »

Kia Motors Polska należy do Koreańczyków.
To nie jest żaden oddzielny byt.
Kilometr
Posty: 53
Rejestracja: 12 gru 2021, 21:45
model samochodu: Kia Rio

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Kilometr »

Hookie pisze: 18 maja 2022, 12:28 Jakim cudem masz uruchomiony leasing na auto, którego nie ma? XD
też to sobie pomyślałem
Kia Rio M 1.0 T-GDI 7-DCT + Most Yellow + AEB + SMT

Zamówienie 27.09.2021
Info o wyprodukowaniu 29.07.2022
13.10.2022 info ze samochód jest w salonie na placu
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: lukasmasdes »

Hookie pisze: 21 maja 2022, 09:27
lukasmasdes pisze: 20 maja 2022, 23:12 Nie wykonała umowy 😁
No i dalej, co w związku z tym? ;)
Można dochodzić odszkodowania, co jednak wcale nie musi być takie proste z uwagi na zasadę adekwatnego związku przyczynowego oraz odpowiedzialności za niewykonanie umowy. To jednak zbyt szerokie zagadnienia żeby nimi ludzi na tym forum zanudzać.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: lukasmasdes »

S0kal pisze: 20 maja 2022, 23:34 Lepiej powiedzcie czy jest szansa na odzyskanie dwukrotności zaliczki. Na fakturze jest "zaliczka" jednak w KC nie ma chyba takiego terminu, jak to jest z zaliczka i zadatkiem? Bardzo zależy dealerowi żeby samemu zrezygnować z zamówienia a nie żeby to nie wyszło tak że nie wykonali umowy
Nie ma to szansy. Tylko zadatek podlega opisanej przez Ciebie zasadzie.
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Hookie »

lukasmasdes pisze: 22 maja 2022, 10:17
Hookie pisze: 21 maja 2022, 09:27
lukasmasdes pisze: 20 maja 2022, 23:12 Nie wykonała umowy 😁
No i dalej, co w związku z tym? ;)
Można dochodzić odszkodowania, co jednak wcale nie musi być takie proste z uwagi na zasadę adekwatnego związku przyczynowego oraz odpowiedzialności za niewykonanie umowy. To jednak zbyt szerokie zagadnienia żeby nimi ludzi na tym forum zanudzać.
Ano właśnie. Jak dla mnie to taka batalia typu "dla zasady" z raczej mizerną szansą na ugranie czegokolwiek. Więcej kasy straci się na dochodzenie swoich praw niż realnie zyska z tytułu tego, co się utraciło. Przykre, ale prawdziwe.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: kogi »

Gdyby KIA uczciwie podeszła do tematu oferując np możliwość zamówienia samochodu po cenach z dnia rezerwacji to nie byłoby takiego problemu. Oni najpierw kazali nam czekać pół roku, a teraz mówią, żeby kupić to co jest po aktualnych cenach. To jest sku********** i będę powtarzał to cały czas.
ghost2255
Posty: 32
Rejestracja: 03 lip 2021, 13:59
model samochodu: stonic

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: ghost2255 »

kogi pisze: 22 maja 2022, 14:42 Gdyby KIA uczciwie podeszła do tematu oferując np możliwość zamówienia samochodu po cenach z dnia rezerwacji to nie byłoby takiego problemu. Oni najpierw kazali nam czekać pół roku, a teraz mówią, żeby kupić to co jest po aktualnych cenach. To jest sku********** i będę powtarzał to cały czas.
Też tak uważam. Oprócz słabych opinii o serwisie gwarancyjnym teraz dochodzi opinia o strategii sprzedaży rodem z PRL.
Cieszę się, że zrezygnowałem z zamówienia, jak tylko KIA nie dotrzymała pierwszego terminu. W dniu, kiedy juz miałem odbierać dopiero była zaplanowana produkcja auta za 7 dni. Jak widać słusznie założyłem, że to niczego nie gwarantuje i poszedłem do konkurencji.

Raz kupiłem nową KIĘ, drugi raz próbowałem i się nie udało i trzeciego raczej nie będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”