Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: kogi »

Jakie na dzień dzisiejszy widzicie alternatywy dla xceeda po anulowaniu zamówienia?
tom_jab
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2022, 08:34
model samochodu: XCEED

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: tom_jab »

Ja zamówiłem to co zostało czyli zamiast L+AEB+automat może będę miał L bez żadnych+ ale 3 tysie taniej :)
Myślałem nad nową hybrydą Niro ale żonie się nie podoba a ja nie wiem czy ona jest ładna czy brzydka. Szkoda, że nigdzie nie nie można jej zobaczyć.
since
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2022, 17:18
model samochodu: niewyprodukowany procced GT

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: since »

Jak innaczej nazwać takie zachowanie ludzi? Z powodu braku dostępności auta pozywać dealera, który jest tylko „sprzedawca” tego co wyprodukuje producent?
Dziwie sie, ze jak lidlomixow zabraknie w promocji to mecenasy nie tworzą pism przepdprocesowych.
Jeśli nadal nie rozumiesz o czym pisze to szkoda czasu na dyskusje.
Miłego dnia !
To nie chodzi o to że wymagamy czegoś co nam się nie należy. Rozumiem że jest inflacja za którą odpowiadają rządy a nie KIA, że były bezprawne lockdowny w Europie etc. Chodzi jednak o to że 3 miesiące temu kiedy zamawiałem auto przyjęto moje zamówienie i zapewniano że auto się wyprodukuje. Inni czekali wiele miesięcy. Rozumiem, trwa wojna nie ma skrzyni automatycznej bo załóżmy że jakaś fabryka została zniszczona. Zostanę przy cenie z zamówienie z tańszą manualną skrzynią tylko niech KIA mi ją zaproponuje. Firma będzie do przodu te kilka/kilkanaście tys zł które wynosi różnica w cenie automat/manual a ja będę zadowolony mając silnik 204 KM a nie 160. Dzisiaj idę do salonu a sprzedawca pluje mi w twarz mówiąc że 160 KM jeździ tak samo jak 204 a może nawet lepiej. Myśli że jestem idiotą? Albo porponuje inne auto, czyt. dziadkowóz wysoki jakbym miał problemy z kręgosłupem. Hybrydy to g które nadaje się jedynie do miasta a na autostradzie duży diesel robi lepsze wyniki a przy tym ma nieporównywalnie wyższy komfort i parametry.
Tymczasem producent wykorzystał skrzynię jako wymówkę żeby anulować złożone zamówienia i każe od nowa ustawiać się w kolejkę nie proponując nic w zamian. Oczywiście że w cywilizowanych krajach jako klienci nie stalibyśmy na przegranej pozycji. W PL jakiś głupi sędzia stwierdzi że to nie w jego gestii jak miało to miejsce kiedyś w sprawie firmy która oszukiwała na parametrach silnika. Klient kupił auto w PL więc jak nie w gestii polskiego sądu ale widać taki mamy chory system.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Bugaloo »

kogi pisze: 20 maja 2022, 16:36 Jakie na dzień dzisiejszy widzicie alternatywy dla xceeda po anulowaniu zamówienia?
Mazda cx30
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: lukasmasdes »

Aviator pisze: 20 maja 2022, 17:29
lukasmasdes pisze: 20 maja 2022, 17:27
Aviator pisze: 20 maja 2022, 17:07

Jak innaczej nazwać takie zachowanie ludzi? Z powodu braku dostępności auta pozywać dealera, który jest tylko „sprzedawca” tego co wyprodukuje producent?
Dziwie sie, ze jak lidlomixow zabraknie w promocji to mecenasy nie tworzą pism przepdprocesowych.
Jeśli nadal nie rozumiesz o czym pisze to szkoda czasu na dyskusje.
Miłego dnia !
Myślę, że sam do końca nie wiesz o czym piszesz skoro porównujesz towar oznaczony co do gatunku z towarem oznaczonym co do tożsamości. Może trochę o tym poczytaj zanim znowu zaczniesz kompromitować się kolejnymi wpisami.
Uderz w stół ….
Poczytaj to co podpisałeś u dealera zanim popiszesz się swoją wiedza.
A co ma do rzeczy, co podpisałeś u dealera? To zmienia właściwość rzeczy w ujęciu prawa cywilnego? Naprawdę? Weź już naprawdę sobie idź dzieciaku. Sio lekcje odrabiać...
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Hookie »

lukasmasdes pisze: 20 maja 2022, 17:36 A co ma do rzeczy, co podpisałeś u dealera? To zmienia właściwość rzeczy w ujęciu prawa cywilnego? Naprawdę? Weź już naprawdę sobie idź dzieciaku. Sio lekcje odrabiać...
O, kolega po fachu widzę, ja też cywilista! No to opowiadaj co takiego KIA zrobiła z punktu widzenia KC. :D
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: lukasmasdes »

Nie wykonała umowy 😁
S0kal
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2022, 20:51
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: S0kal »

Lepiej powiedzcie czy jest szansa na odzyskanie dwukrotności zaliczki. Na fakturze jest "zaliczka" jednak w KC nie ma chyba takiego terminu, jak to jest z zaliczka i zadatkiem? Bardzo zależy dealerowi żeby samemu zrezygnować z zamówienia a nie żeby to nie wyszło tak że nie wykonali umowy
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Hookie »

lukasmasdes pisze: 20 maja 2022, 23:12 Nie wykonała umowy 😁
No i dalej, co w związku z tym? ;)
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Aviator »

Hookie pisze: 21 maja 2022, 09:27
lukasmasdes pisze: 20 maja 2022, 23:12 Nie wykonała umowy 😁
No i dalej, co w związku z tym? ;)
„Pan Mecenas Hookie” chyba nie wie o czym mędrkuje, i ktoś
„mądrzejszy” go zagiął :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 21 maja 2022, 11:13 przez Aviator, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”