Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: rabi22 »

To dobra cena ostatecznie. Teraz wychodzi drożej już. W standardzie jest jakiś alarm , czy tylko immobiliser ? A kluczyk jest z przyciskiem i wysuwanym grotem czy nie w tej wersji ?
Jakie zleciłeś zabezp ?
Ile Cię kosztowało ubezpieczenie i w jakiej firmie ?
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: QRST »

W każdej wersji w standardzie jest "alarm obwodowy/immobilizer" jednak cokolwiek by tam nie było, chciałem mieć dodatkowe niefabryczne.
W tym przypadku Omega Car Guard - rzekomo dobry, złodzieje nie chwalą :lol:
Pytałem też o blokadę skrzyni biegów "Niedźwiedź". (Oferują do KIA 7DCT - widziałem zdj. z realizacji) Producent wycenił ją na 1100 zł a czas montażu to ok 4 godz. w jednym z ich partnerskich warsztatów.
W KIA gdy o to zapytałem, odpowiedzieli, że ingerencja w skrzynię to tylko w ich serwisie, bo inaczej będzie problem z gwarancją. Choć tak naprawdę ingerują tylko w okolice skrzyni (mocowanie) i dźwigni.
Kluczyk to tzw. Smart Key czyli sam brelok z przyciskami.
Jeszcze nie ubezpieczałem, muszę zarejestrować go w przyszłym tyg. Jednak dostałem maila z ofertami ubezp. z salonu z kilku ubezpieczalni.
Tu nie jest kolorowo...PZU po zniżkach 3950 (bazowo 4500 z pakietem dealerskim). Generali 3540, Hestia 4474. Z opisanych pakietów najlepszy chyba jest PZU.
Niemniej jednak można znaleźć AC/OC za 2600 ale w szczegółach to słabo wypada. Znalazłem również za 7500. Ceny skrajnie różne, nawet u tego samego ubezpieczyciela jest AC/OC w rozpiętości od 2600 do ponad 5000. Diabeł tkwi w szczegółach.
Dodam, że prawko mam pod 22 lat, a ostatnią i jedyną szkodę - szyba - miałem 8 lat temu.
Odpowiadając zadałem kilka pytań dot. ubezpieczenia. Może jutro uzyskam więcej szczegółów.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2021, 22:49 przez QRST, łącznie zmieniany 2 razy.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: rabi22 »

Dzięki za odpowiedź Rzeczywiście PZU wypada najlepiej wg mnie. Pełen pakiet bez wyłączeń. Nie ma szans żeby u agenta znaleźć taniej z takimi warunkami jak pakiet dealerski. Chyba z 20 lat sprawdzam i zawsze u dealera. Nikomu się nie udało z agentów. I nie wierzę nikomu jak mówi ze on ma za 2400zł a ja za 3300zł to samo. Nie ma szans.
Juz nieraz udowadniałem takim mądralom agentom, że ma mi policzyć to i to. Przed rozmową mądrości że na pewno będzie korzystniej a potem się jąkał i tłumaczył nie wiadomo czym.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: rabi22 »

Omega CAr Guard to dwie karty. Musisz jedną nosić ze sobą dodatkowo ? Jeżeli tak to słabo bo trzeba jeszcze o niej pamiętać.
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: QRST »

Tak, są tam karty. Nie chcę wprowadzać w błąd, bo sam do końca szczegółów nie znam. Wiem natomiast, że bez karty tez można go odpalać kodem.
Jak odbiorę auto i poznam więcej szczegółów, to wypowiem się w innych działach. Nie chcę tego zaśmiecać tematami niezwiązanymi z czasem oczekiwania.

P.S. Edytowałem wcześniejszą wiadomość dodając kilka informacji dot. zabezpieczenia i ubezpieczenia.
DonRon
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2021, 23:33
model samochodu: KIA SORRENTO 2.2 2013

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: DonRon »

QRST - jak mogę zapytać o salon ? albo miasto delaera?
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Bartosz »

Ja mam zabezpieczenie to drugie produkcji polskiej co jest w cenniku i jestem zadowolony żadnej karty nie nosze ze sobą tylko podpięty klips do kluczyków EMG QX-IMMO ,a ubezpieczenie cały pakiet u dilera płaciłem 2900 full pakiet bo mam w leasingu wrzesień 2021-Generali
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: rabi22 »

Il;e to zabezpieczenie kosztowało co zrobiłeś ?
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Bartosz »

1457 zł jeden i drugi jest w takiej samej cenie polecany jest ten polski
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: rabi22 »

Dzięki za informację. Właśnie poczytałem na forach (Kia Stinger) że niewiele daje. Dla złodzieja który chce nie jest żadnym zabezpieczeniem. Dla przypadkowego tak.Zabezpieczenie montowane przez serwisy wg schematu. Mają złodzieje opanowany temat tego. Bez najmniejszych problemów. Odjeżdża kiedy chce z tymi zabezpieczeniami wg informacji osób które miały. jedyna nadzieja, że XCedd to nie Stinger :)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2021, 09:25 przez rabi22, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”