Geometria Stinger gdzie??

forum użytkowników Kia Stinger
Romek
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2019, 19:00
model samochodu: Kia Stinger Gt
Lokalizacja: Suchy Las

Geometria Stinger gdzie??

Post autor: Romek »

Witam Wszystkich. Pytanie do wszystkich właścicieli Stingerów czy ustawialiście w Swoich autach geometrię? Dwa Poznańskie ASO nie potrafią dokładnie ustawić geometrii, po pierwszej wizycie z ASO wyjechałem z krzywym sterem i samochód prowadził się gorzej niż przed ustawieniem, poprawka, poprawka i samochód zachowuje się dość dziwnie,tłumaczenie bo w tym samochodzie są duże koła, w drugim ASO nie mają danych do ustawienia Stingera. Czy macie jakąś podpowiedź.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: michal84 »

Obecny tu na forum Darekpoznań ustawi jak trzeba. Jest z Poznania. Ja odebrałem ze zwalona geometria nowe auto, miałem podobne problemy jak ty z ASO we Wrocławiu. Do Darka wybrałem się specjalnie mimo odległości, i od półtora roku Stinger jeździ jak trzeba.. Jak będzie trzeba ustawiać ponownie za jakiś czas to na pewno się wybiorę..
nylek
Posty: 39
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:40

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: nylek »

W Lublinie mogę Ci polecić fachowców od geometrii http://serwiswisniewski.pl/kontakt/
Geometria kół tel.: 81 718 82 95 poproś żeby ustawiał Wiesław Kuśmierzak tel. 605 948 702
MarcinW
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2019, 14:03
model samochodu: KIA Stinger GT

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: MarcinW »

Nie wiem jakie macie na myśli ASO z Poznania, ale wspomnę, że obierałem nowe auto od Marvel na Obornickiej i jeździ jak po szynach + bardzo dobrze wyważone koła (sprawdzane przy 0-250 km/h).
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: michal84 »

MarcinW pisze: 19 paź 2019, 20:31 Nie wiem jakie macie na myśli ASO z Poznania, ale wspomnę, że obierałem nowe auto od Marvel na Obornickiej i jeździ jak po szynach + bardzo dobrze wyważone koła (sprawdzane przy 0-250 km/h).
ASO nie robi geometrii przed wydaniem nowego auta. W Twoim musiało szczęśliwie wyjść dobrze z fabryki w takim razie.
Darekpoznań
Posty: 48
Rejestracja: 03 lis 2018, 20:20
model samochodu: Stinger GT

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: Darekpoznań »

Ustawiliśmy dziesiątki Stingerów i każdy jeden po przebiegu kilku tysięcy kilometrów jest do korekty geometrii, a to za sprawą tego że zawieszenie musi się poukładać. Są producenci samochodów którzy zalecają kontrolę geometrii po przejechaniu 5 tyś.km.
Romek
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2019, 19:00
model samochodu: Kia Stinger Gt
Lokalizacja: Suchy Las

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: Romek »

Darekpoznań pisze: 20 paź 2019, 11:55 Ustawiliśmy dziesiątki Stingerów i każdy jeden po przebiegu kilku tysięcy kilometrów jest do korekty geometrii, a to za sprawą tego że zawieszenie musi się poukładać. Są producenci samochodów którzy zalecają kontrolę geometrii po przejechaniu 5 tyś.km.
I to by się zgadzało bo na samym początku było ok, co do ustawienia geometrii w Marvelu na Obornickiej to ustawienie było korygowane trzy razy i cały czas jest źle. Darek jaki macie sprzęt do ustawiania geometrii?
Awatar użytkownika
rtomas999
Posty: 74
Rejestracja: 03 sie 2018, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line ECS

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: rtomas999 »

Dokładnie tak Panowie i Panie.
Dam ostatnio odwiedziłem Pana Darka.
Auto prowadzi się teraz tak jak powinno. Nie ściąga i kierownica jest prosto.
Polecam.
Kia Stinger 2.0 T-GDi, GT-Line, ECS
Darekpoznań
Posty: 48
Rejestracja: 03 lis 2018, 20:20
model samochodu: Stinger GT

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: Darekpoznań »

Romek pisze: 20 paź 2019, 13:06
Darekpoznań pisze: 20 paź 2019, 11:55 Ustawiliśmy dziesiątki Stingerów i każdy jeden po przebiegu kilku tysięcy kilometrów jest do korekty geometrii, a to za sprawą tego że zawieszenie musi się poukładać. Są producenci samochodów którzy zalecają kontrolę geometrii po przejechaniu 5 tyś.km.
I to by się zgadzało bo na samym początku było ok, co do ustawienia geometrii w Marvelu na Obornickiej to ustawienie było korygowane trzy razy i cały czas jest źle. Darek jaki macie sprzęt do ustawiania geometrii?
Hunter WA430 HE421 Elite
Załączniki
DSC00078K.jpg
DSC00093K.jpg
Romek
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2019, 19:00
model samochodu: Kia Stinger Gt
Lokalizacja: Suchy Las

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: Romek »

Geometria sprawdzona i ustawiona w Serwisie Pana Darka, nie ukrywam że jak bym wiedział od samego początku że mam taką firmę pod nosem to od samego początku bym tam trafił. Teraz co do pomiaru specjaliści z Poznańskiego ASO tak ustawili geometrię że samochód nie miał prawa poprawnie jechać, różnica na kontach pochylenia z tyłu oraz rozbieżność zawieszenia, co do przodu też wymagał korekty. Wrażenia z jazdy, samochód jedzie jak po torach, ster idealnie równiutko widać że firma inwestuje w sprzęt i ma ogromne doświadczenie w tym co robi. Z czystym sumieniem mogę polecić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”