Geometria Stinger gdzie??

forum użytkowników Kia Stinger
adii100
Posty: 46
Rejestracja: 26 lip 2018, 20:26
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: adii100 »

U mnie korekty na przód prawy były poza normą 0,31 stopnia, tył prawy 27 . Niedawno wróciłem z zabiegu , więc nie mogę stwierdzić, że lepiej się prowadzi .Czy takie rozbieżności moglby byc przyczyną słabego steru. .Zbieżność ustawiana na sprzęcie jak u kolegi wyżej.
MisioKret
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2019, 13:10
model samochodu: Stinger GT

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: MisioKret »

Cześć,

Może ktoś polecić zakład do zrobienie geometrii w okolicach Wrocławia? Czy dla najlepszego rezultatu pozostaje wycieczka do Poznania? :)
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: ACextreme »

A więc i mnie dopadło - od nowości Stinger mi w prawo ciągnie, a kierownica jest także minimalnie w prawo skręcona przy neutralnym ustawieniu.
Wreszcie się do ASO wybrałem - po dwóch godzinach się dowiedziałem, że nastawy są zgodne ze specyfikacją fabryczną, wszystko jest ok, a to że kierownica jest krzywa, to mi się wydaje, bo wspomaganie tak działa, że po skręcie w prawo zostaje trochę na prawo, a w lewo zostaje na lewo :shock:

Finalnie mogą grzebać, ale na to pół dnia trzeba, bo najpierw muszą spróbować koła z innego Stingera przełożyć, jak nie zadziała mogą próbować korygować ustawienia fabryczne... nie ogarniam.

Finalnie znalazłem firmę w okolicy, która robi geo 3D na maszynie Huntera takiej jak opisano wcześniej - zobaczymy co z tego wyjdzie.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: michal84 »

Mi dobrze ustawił chłopaczek w opony express na Tarnogaju (tam tylko jeden ustawia)
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: ACextreme »

Pytanie do tych z Was, którzy odbili się od ASO i poprawiali geometrię na własną rękę - co Wam ASO powiedziało na taka reklamacje? U mnie ze sprawdzili i nastawy są zgodne ze specyfikacja fabryczna i wszystko powinno być ok, ewentualnie mogą próbować odcinać nastawy od fabryki i tyle.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: michal84 »

ACextreme pisze: 23 gru 2022, 09:28 Pytanie do tych z Was, którzy odbili się od ASO i poprawiali geometrię na własną rękę - co Wam ASO powiedziało na taka reklamacje? U mnie ze sprawdzili i nastawy są zgodne ze specyfikacja fabryczna i wszystko powinno być ok, ewentualnie mogą próbować odcinać nastawy od fabryki i tyle.
Wrobud?
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: ACextreme »

Bielsko.
Ja to zawsze trafie - geo na Hunterze wyglada spoko. Tył siedzi na skrajnych wartościach ale nadal w normie i to raczej nie winowajca ściągania samochodu.

Serwis (nie ASO) twierdzi ze to raczej nie kwestia geometrii. Najczęściej opony lecz problem występuje identycznie na letnich i nowych zimowych. Auto mowę wiec elementy gumowe i ich różnice tez nie wchodzą w grę.

Zagadka
greggoor
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2019, 20:49
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: greggoor »

mam podobnie, jeszcze nie atakowałem ASO, jak coś poprawie to dam znac
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: michal84 »

ACextreme pisze: 23 gru 2022, 11:51 Bielsko.
Ja to zawsze trafie - geo na Hunterze wyglada spoko. Tył siedzi na skrajnych wartościach ale nadal w normie i to raczej nie winowajca ściągania samochodu.

Zagadka
Skrajne wartości ale w normie oznacza baaaaaardzo złą geometrię. To się ustawia konkretnie wartości środkowe a nie przy brzegach tolerancji. No dobra 1 minuta obok może być ale więcej bym nie pozwolił. Nie chciało się... To niestety częsta przypadłość "ustawiaczy". Byle na zielono się zapaliło. A ma być na środku a nie tylko na zielono. Wtedy nie ściąga. I kosmici się nie przyczyniają też do tego, ani zła pogoda, ani to że dziś poniedziałek.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: ACextreme »

Zgadzam się - tak uznali w ASO i zostawili. Gość z serwisu niezależnego wyśrodkował wszystko jak trzeba, lecz zupełnie nic to nie zmieniło w temacie ściągania samochodu :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”