Koszty serwisu / przeglądy / ASO

forum użytkowników modelu Ceed
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: tomanek »

Przegląd na 60 tyś km 1220 zł. Zrobione wszystko co powinno być zrobione po tym przebiegu, plus dodatkowo dwie akcje serwisowe: wymiana łozyska kolumny kierowniczej i naprawa odstającej klapki paliwa, to oczywiście bezpłatnie. Kia Ceed 1.4 T-GDI, serwis Kia Piła.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: Blues Brothers »

Na kolumnę jest akcja serwisowa? Jakie roczniki?
rkon1
Posty: 39
Rejestracja: 10 sty 2022, 19:10
model samochodu: Kia Ceed PHEV 2020

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: rkon1 »

Ja jutro jadę na 1 przegląd po 15 tys. Obdzwoniłem 2 serwisy i ... do wymiany będzie olej i filtr olejowy. Zapytałem się w jakiej cenie jest olej i czy można przyjechać z własnym. Można. Serwis kasuje za olej 200zl. Na rynku można go zakupić za ok 120-130 zl. Niestety serwis pobiera opłatę za utylizację starego oleju 50zl...i odpuściłem. Co ciekawe w jednym serwisie cena przeglądu to 650zl a w drugim 590zl. Widać że trzeba dzwonić jeśli jest kilka serwisów w okolicy. Zawsze parę złotych zostanie w kieszeni.
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: tomanek »

Blues Brothers pisze: 07 wrz 2022, 15:13 Na kolumnę jest akcja serwisowa? Jakie roczniki?
Tak jest akcja serwisowa. Wymieniaja wtedy jeżeli słychać szum przy szybszym kręceniu kierownicą. Robią bez problemu, wymiana nie jest czasochłonna. Robia to po ściągnięciu plastiku u nóg kierowcy. Akcja dotyczy ceeda III, model od 2018.
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: Sid »

2 godziny roboty. Tylko trzeba się upewnić, czy części na stanie mają. Ja musiałem dwa razy podjechać do serwisu, bo se nie popatrzyli za pierwszym razem, czy części mają :shock: :lol:.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: Blues Brothers »

Czyli żadna akcja, tylko naprawa gwarancyjna. Akcje serwisowe obejmują wszystkie auta od nr.... do nr. Tak miałem w Suzi, nikt nie pytał czy coś się dzieje, tylko z urzędu wymieniono np tapicerkę foteli, czy mocowanie baku.
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: tomanek »

No tak naprawa gwarancyjna... Nigdy sie nad tym nie zastanawiałem, i myślałem ze terminów "akcja serwisowa" i "naprawa gwarancyjna' można używać zamiennie.

A czy trwa rzeczywiście aż dwie godziny, to nie sądzę. Pewnie taki maja na to czas, ale sam szef serwisu przyjmując auto do serwisu mówił ze to jest nieskomplikowana i szybka wymiana. Tutaj akurat mieli na miejscu łożysko kolumny.
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: Gielu »

U mnie ostatnio wymienili razem z regulacja klapki wlewu paliwa w niecala godzine.
rkon1
Posty: 39
Rejestracja: 10 sty 2022, 19:10
model samochodu: Kia Ceed PHEV 2020

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: rkon1 »

To nie jest jeszcze akcja serwisowa ale problem jest znany serwisom Kia. Ja też teraz na przegladzie zgłosiłem głośną prace układu kierowniczego i nie było żadnego problemu aby umówić się na pn żeby wymienić felerne łożysko.
Manfredo90
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2022, 12:25
model samochodu: Ceed

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: Manfredo90 »

W zeszłym tygodniu robiłem pierwszy przegląd serwisowy do 15k km. Mieszkam na Podkarpaciu i najbliżej mam do Rzeszowa gdzie auto kupowałem, jednak terminy na serwis były odległe a czas mnie gonił to szukałem dalej. W Mielcu było podobnie z terminem. Udało się w Krośnie....koszt wyniósł 748 zł. ....no trochę dużo w porównaniu z tym co było pisane wyżej W gratisie zostało mi auto umyte
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”