Awarie w Optimie

forum użytkowników modelu Optima
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: Awarie w Optimie

Post autor: bondarek »

Właśnie stuknęło mi 100k km i w sumie auto było naprawiane na gwarancji dwa razy. Pierwszy raz przy ok 15k km pękła osłona obiektywy przedniej kamery i na wyświetlaczu była wielka ciemna krecha. Drugi raz przy przebiegu ok 80k km pękł gumowy przewód dolotowy do sprężarki. Oba przypadki były załatwione gwarancyjnie bez żadnych problemów. Jak już wcześniej było powiedziane czas oczekiwania na części, szczególnie tę gumę był dość długi, chyba ze trzy tygodnie. Na ten czas posklejali wszystko taśmą i nawet działało, scotch rządzi :D.
OPTIMA GT +tech 2017
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Awarie w Optimie

Post autor: hip81 »

Ja nie wiem jak to jest z waszymi autami bo ja to chyba mam jakieś felerne :D ,mam Optima z 2015 roku,kupiłem od dilera z przebiegiem 40tys k,masakra myślę auto najmłodsze i z najmniejszym przebiegiem to więc parę lat spokoju :D ,a tu dupą,nie chce mi się pisać dat ale okres 2,5 roku wyglądał tak:pasek osprzętu,przeciekająca tylna lampa,wymiana sprzęgła i dwumasa,pasek osprzętu,woda w bagażniku(uszczelniona lampa),wymiana wysprzeglika bo ciekl,wymiana tylnej lampy(po raz drugi ta sama),czujnik poziomu oleju, amortyzator tył,więcej nie pamietam :) ,ogólnie mega je Lucię i super się w nim czuje i za tą cenę NIEMA lepszego,pozdro
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Piotrek »

hip81 Ty masz optimę TF czy JF?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Awarie w Optimie

Post autor: hip81 »

2015 polift TF
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Jwara99 »

No tu mnie pomijając lampy , szarpanie na zimnym , skrzypienie kierownicy kręcąc to teraz mam nowy zajebisty problem otóż ząbkują mi opony od zewnątrz , oraz od 110. Do 170 km/h coś z zawieszenia przenosi się na kierownice i czuć jakieś wibro. Byłem na reklamacji przełożyli tył na przód skasowali 150zl I powiedzieli ze to wina opon. Dostałem tez wskazówkę żeby sprawdzić zbieznosc gdyż to nie wchodzi w gwarancje. Pojechałem ma sprawdzenie No i jest git wiec dzwonię do producenta opon, który oznajmia mi ze to wina samochodu jeżeli ząbkują i niech Kia nie pierdoli głupot. Od przełożenia opon z tylu na przód mija 2 gi miesiąc i już zaczyna drzeć opony. Jadę po raz kolejny i postanowiłem ze nie 3h diagnostyki tylko zostawiam samochód i czekam na telefon kiedy będzie to naprawione.
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Piotrek »

Zbierzność do d..py ustawiona. Jest też szansa, że jak samochód wyjechał z salonu było ok, ale w trakcie układania się gumy puściły i koła się rozjechały - mało prawodpodobne, ale możliwe.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Jwara99 »

Wstawiłem dziś do serwisu i wspomniałem o kierownicy która trzeszczy przy skręcie , w ceedzie jest kampania wymiany całej kolumny.
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Jwara99 »

Jak wstawiłem tak odebrałem ten typ tak ma 🤣 nie ma to jak Kia
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
lukaszz
Posty: 191
Rejestracja: 01 lut 2019, 21:21

Re: Awarie w Optimie

Post autor: lukaszz »

Przeważnie gra mi muzyka w samochodzie i tego nie słyszałem, ale ostatnio jak było cicho to rzeczywiście przy skręcaniu kierownicy da się usłyszeć dźwięk jakby coś ocierało. Trochę jakby gdzieś w układzie kierowniczym jakieś smarowanie się wytarło. W niczym to absolutnie nie przeszkadza, co więcej - nie ma tego dźwięku zawsze, no ale jednak jakiś tam problem widać, że występuje :)
Kia Optima 1.6 T-GDI GT Line +TECH
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Jwara99 »

Mniej problemów miałem ze starymi gratami niż tu , optima to niestety zakała marki i wadliwy bubel a jak masz problem jak ja to radź se pan sam bo my nie wiemy co jest z samochodem
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”