Awarie w Optimie

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Piotrek »

Sprawdź czy Ci jakis futrzany kolega nie podgryzl kabli od cewek. Może nie dostajesz prądu na jeden gar tyle ile trzeba.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Awarie w Optimie

Post autor: zetek »

A więc tak jeżeli chodzi o pierwszy model Optimy czyli TF. Z tego co wiem ( jestem drugim właścicielem / auto polski salon) Przy 7000 wymieniono przekładnię kierowniczą ( akcja serwisowa/brak objawów). Wymiana kamery cofania ( nie pamiętam przebiegu). Wymiana kolumny kierowniczej razem ze sterownikiem ( problem ze wspomaganiem / ciężko działa, tnie się kierownica temat poruszany w innym wątku). Teraz co było za moich czasów czyli od przebiegu 50300km. Wymiana przedniej szyby. Pękła od przepalającej się ścieżki od podgrzewania wycieraczek ( wymieniona na nową po małym bólu z Kia Polska). Druga ( rzecz, która bardzo mnie zniechęciła do tej marki i gdy by nie te 7 lat gwarancji to bym wolał kupić Fiata) to wymiana "krótkiego silnika" ( tak to się nazywa w ASO ) po przez wadę tych silników czyli "Piston Slap". Tutaj gówniane ASO we Wrocławiu. Trzeba było samemu przedstawić dowody na szczęście drugie ASO w Rydzynie zrobiło to bez najmniejszych problemów i bardzo szybko. Po za tym jeszcze to wymiana "gumki" na tylnym prawym cylinderku ( ale to wina tego co wymieniał kiedyś klocki ponieważ go rozerwał). Po za tym tylko rzeczy eksploatacyjne.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Eryk93 »

Piotrek pisze: 29 wrz 2019, 14:27 Sprawdź czy Ci jakis futrzany kolega nie podgryzl kabli od cewek. Może nie dostajesz prądu na jeden gar tyle ile trzeba.
Brak jest pod maską jakichkolwiek oznak gryzoni. Problem jest strikte związany z szarpaniem na zimnym przy silniku 1.6tgdi. Szarpniecie było na tyle długie że silnik przeszedł w tryb awaryjny. Trasę 150km udało się zrobić bez żadnych problemów. Od zgaszenia i odpalenia auta po problemie nie ma śladu. Mam nadzieję że zarejestrowało się w historii bledow i da to serwisowi niezbędne dane bo to szarpanie na zimnym przyprawia mnie o ból głowy. Auto za taką kasę z taką wadą.
mrjarro
Posty: 30
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:58
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 7DCT GT-Line

Re: Awarie w Optimie

Post autor: mrjarro »

Eryk93 pisze: 29 wrz 2019, 13:29 U mnie niestety pierwszy bardzo niepokojący objaw wystąpił przy 14300km. Silnik zaczął nagle bardzo przerywać, check zaczął migać na desce, auto wcale nie chciało jechać (brak doładowania). Po zatrzymaniu się silnik trzymał obroty w okolicach 1100 i strasznie się trzepal jakby chodził na 3 gary. Na ten moment nie miałem czasu tego zdiagnozować ale mam umówiony przegląd auta we wtorek akurat. Mam nadzieję że dojadę dziś 150km do pracy.... porażka
Coś się wyjaśniło ? Wyszło coś na przeglądzie?
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Eryk93 »

Wyszło wypadanie zapłonu na cylindrze nr 3. Zamienili cewki z 2 i 3 cylindrem i mam w przyszłym tygodniu jechać na sprawdzenie.
Dla mnie to i tak wina softu
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: Awarie w Optimie

Post autor: perlak88 »

kon pisze: 29 wrz 2019, 09:24 Nie masz po co jechać do serwisu.
Gwarancji na opony udziela ich producent. Pisz do niego bezpośrednio.
Miałeś rację. Na opony trzeba do producenta. Nexen odpisał na mojego maila ze wygląda im to na uszkodzenie mechaniczne z zewnątrz ostrym narzędziem. Porażka. Chyba sobie odpuszczę nerwy i dalsze boję, a najlepsza strategia będzie dodanie zdjec i negatywnych komentarzy w paru miejscach żeby inni wiedzieli co się może z tą okna zdarzyć i jakie jest podejście producenta. Właśnie zamontowalem nowa oponę - uznałem że wymienię tylko jedna bo pozostałe maja tylko 17 tys i 7mm bieżnika. Jak się zużyja to będę pamiętał żeby zakupić oponki innej firmy.
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Eryk93 »

Podejście porażka, u mnie mam Kumho zamontowane i też uważam, że coś z nimi jest nie tak, bo powyżej 130kmh delikatne drgania czuje na kierownicy. Potwierdzę to jak zmienię na zimowe Nokiany czy ustąpiło, jak ustąpi to będę atakował producenta opon
Fonsitio
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2019, 23:27
model samochodu: Kia Optima

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Fonsitio »

Ja natomiast mam inny przypadek z moja Optima. W czasie jazdy zapaliły mi się kontrolki informujące, że nie działają różne systemy bezpieczeństwa, takie jak asystent unikania kolizji, asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków, asystent świateł drogowych. Po diagnozie w serwisie stwierdzono ze do wymiany jest kamera znajdująca się za przednia szyba. I uwaga tu najciekawsze... cześć ta jest bardzo trudno dostępna i czas oczekiwania na nią może wynieść od kilku do nawet kilkunastu tygodni :!: w serwisie nie byłem osobiście wiec nie miałem okazji dopytać o szczegóły ale Jak to usłyszałem to zbaraniałem. Nie uśmiecha mi się tak długo czekać na naprawe. Na marginesie dodam że to nie pierwsza usterka. Wymieniany był już reflektor przeciwmglowy, który był zaparowany (czyt. nieszczelny). Samochód odebrany końcem kwietnia, przebieg 15 tys. km. Strach pomyśleć co będzie dalej...
Kia Optima Kombi 1.6 T-GDi GT-Line + Tech + Panorama
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Awarie w Optimie

Post autor: FISH »

No bez przesady z tym strachem :D
Ja mam na liczniku 91 tysięcy i jeżdżę dalej :mrgreen:
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Marabut »

Ale Ty masz L bez turbo... czyli około miliona rzeczy mniej które mogą się popsuć w GT Line... sam jestem ciekawy właśnie jak z tymi pierdółkami czy padają jak we francuzach... kamerki to częsta przypadłość optimy z tego co czytałem na forum...
Ostatnio zmieniony 11 paź 2019, 14:54 przez Marabut, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”