Problem z poborem prądu

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jarek62
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2019, 10:19
model samochodu: Kia Sportage III

Problem z poborem prądu

Post autor: jarek62 »

Cześć, od 2 miesięcy borykam się z problemem poboru prądu przy zamkniętym aucie, akumulator(nówka) rozładowuje się w przeciągu kilku dni, był w ASO 3-krotnie na diagnostyce i nic nie wyszło, kijanka według serwisu pobiera prąd na czuwaniu standardowo, czy miał ktoś może z was podobny problem? Dodam tylko ze to nie wina akumulatora byl testowany przez tydzien na innym aucie i wszystko gralo idealnie
Bardzo PROSZE o pomoc, bo teraz korzystam z auta w smieszny sposob, musze z kluczykami nosic klucz do akumulatora, bo jedynie odkrecenie minusa odcina doplyw pradu do zamknietego auta
Pozdrawiam, Jarek
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Problem z poborem prądu

Post autor: Piotrek »

Jeśli masz alarm to on może być powodem drenowania akumulatora. Ja miałem popodny przypadek - pojawiła się nieszczelność w syrenie od alarmu, wpadło tam troche wody I rozładowywało akumulator w dwa dni bo było zwarcie. Podobnie może byc z syreną od klaksonu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
jarek62
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2019, 10:19
model samochodu: Kia Sportage III

Re: Problem z poborem prądu

Post autor: jarek62 »

Dzieki za odpowiedz, gwoli scislosci jestem w stanie sam to sprawdzic czy jedynie wizyta u elektryka?
Pozdrawiam
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Problem z poborem prądu

Post autor: Piotrek »

Jeśli masz odpowiedni miernik to możesz sprawdzić jaki jest pobór prądu na postoju -czyli po około 30 minutach od zamknięcia samochodu, jak wszystkie systemy sie już zazbroją a pozostałe wygaszą. Niestety nie podam Ci jaka powinna byc wartość oczekiwana bo nie pamiętam, a zmyślać nie chcę.
Jak zweryfikować czy np syrena alarmu nie jest zalana - nie wiem - u mnie robił to mechanic. 1,5 dnia szukali co to I znaleźli wspomnianą syrenę od alarmu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
jarek62
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2019, 10:19
model samochodu: Kia Sportage III

Re: Problem z poborem prądu

Post autor: jarek62 »

Ok, dzieki wielkie za podpowiedz :)
Thomass9
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2018, 11:24
model samochodu: Optima

Re: Problem z poborem prądu

Post autor: Thomass9 »

Dokładnie mam taki sam problem. Jeśli znalazłeś rozwiązanie to proszę o podpowiedź. Serwis kia nie może znaleźć przyczyny :(
Marianh
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2019, 17:50
model samochodu: Hyundai i30

Re: Problem z poborem prądu

Post autor: Marianh »

Cześć. Kiedyś walczyłem przez 2 tygodnie z rozładowywaniem się akumulatora w aucie Ford-rozładowywał się na postoju co kilka dni. Przyczyną okazał się alternator... Chociaż mechanik sprawdzał alternator pod obciążeniem i mówił, że jest ok na 100%...
Wersja bezkosztowa ale czasochłonna:
Żeby wykluczyć błąd alternatora spróbuj odłączyć na jakiś czas alternator od akumulatora. Po odłączeniu jak akumulator będzie naładowany to wina alternatora. Jeśli alternator będzie ok.
To wyjmuj po kolei bezpieczniki zasilające różne obwody w aucie, może się uda znaleźć przyczynę (chociaż np. moduł komfortu bezpośrednio był zasilany z akumulatora).
Powodzenia
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Problem z poborem prądu

Post autor: romanhoks »

Znalazles? Moge ci zasugerowac co masz zrobic.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Hubert84
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2021, 02:30
model samochodu: Kia Soul

Re: Problem z poborem prądu

Post autor: Hubert84 »

[Hey wszystkim,po chwili przerwy znowu problem z centralnym. Pojechałem w końcu do magika 170 km od domu. Podpial 3 komputery i nic zero błędów czegokolwiek. Nawet szklanki posciagal, dalej nic. Doszedł do teorii że pewnie gdzieś coś kradnie prąd, po tym jak było dłużej aku odpiete. Wcześniej mi lusterka elektryczne się nie składały, teraz składają i takie pytanie :czy jest możliwość lusterka tyle mocy kradlo że centralny niedaje rady otworzyć. Przy okazji oczywiście nie działają lampki w kabinie, bagażnik tylko otwierany ze stacyjki. Teraz jest sygnał że gaz słychać że sie załącza i przy okazji jest krótkie piiiip😆
Bo to dziwne że kluczyki wysyłają sygnał i nie można ich zaprogramować. Może ktoś miał podobne kiedyś objawy? Może pomoże wyłączenie lusterek ale jak i gdzie. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone są dobre
Hubert84
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2021, 02:30
model samochodu: Kia Soul

Re: Problem z poborem prądu

Post autor: Hubert84 »

Hey wszystkim,po chwili przerwy znowu problem z centralnym. Pojechałem w końcu do magika 170 km od domu. Podpial 3 komputery i nic zero błędów czegokolwiek. Nawet szklanki posciagal, dalej nic. Doszedł do teorii że pewnie gdzieś coś kradnie prąd, po tym jak było dłużej aku odpiete. Wcześniej mi lusterka elektryczne się nie składały, teraz składają i takie pytanie :czy jest możliwość lusterka tyle mocy kradlo że centralny niedaje rady otworzyć. Przy okazji oczywiście nie działają lampki w kabinie, bagażnik tylko otwierany ze stacyjki. Teraz jest sygnał że gaz słychać że sie załącza i przy okazji jest krótkie piiiip😆
Bo to dziwne że kluczyki wysyłają sygnał i nie można ich zaprogramować. Może ktoś miał podobne kiedyś objawy? Może pomoże wyłączenie lusterek ale jak i gdzie. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone są dobre
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”