Aktualizacja map

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja map

Post autor: renegade »

Bandi pisze: 08 gru 2022, 12:30 Witam, dzisiaj zainstalowałem nowe oprogramowanie, na chwile obecną wszystko działa, ze zmian zauważyłem brak widoku 3D z niebem, albo nie umiem tego ustawić i również na kamerze cofania wyświetla się zegar. Co do prowadzenia to na krótkim odcinku jaki jechałem było OK, ale nie można na tej podstawie wskazać, że na dłuższych trasach tak będzie, oczywiście wszystko do przetestowania
A spróbuj znaleźć miasto Ołomuniec w Czechach, bo poprzednia wersja tego nie potrafiła, ogólnie miała problem z szukaniem miast w innych krajach.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
Luceed
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2020, 13:03
model samochodu: Optima SW GT 2016

Re: Aktualizacja map

Post autor: Luceed »

Wygląda na to, że dodali brakujące fragmenty S19.
Kia Optima SW GT
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Aktualizacja map

Post autor: KoLoLoLo »

A których brakowało?
#K#o#L#o#L#o#L#o#
VanB
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2019, 08:44
model samochodu: Optima GT

Re: Aktualizacja map

Post autor: VanB »

KoLoLoLo pisze: 10 gru 2022, 07:51A których brakowało?
Lublin-Rzeszów czegoś nie było.
Ogryzka S7 w Warszawie nie ma (Lotnisko-Piaseczno)

renegade pisze: 08 gru 2022, 14:20 A spróbuj znaleźć miasto Ołomuniec w Czechach, bo poprzednia wersja tego nie potrafiła, ogólnie miała problem z szukaniem miast w innych krajach.
Wpisałem swoją "wiochę" we Włoszech. Nie znalazło. Ale jak się wpisało <italy wiocha> to w szybkich podpowiedziach nie było, a po kliknięciu OK już ją znalazło. Mam wrażenie, że to działała tak samo jak w poprzedniej wersji.


Dodatkowo
Na plus wróciła w trybie live ikona "zgłoś fotoradar"
Na minus wycieli w pień tabelkę automatycznego skalowania od prędkości. Teraz są 3 prefabrykowane opcje Blisko, Średnio, Daleko. Jechać będę dopiero jutro więc nie wiem jak to działa w praktyce.
Optima GT 2.0T MY19
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Aktualizacja map

Post autor: KoLoLoLo »

Pytanie ile osób w ogóle korzysta z wbudowanej nawigacji?
Pewnie z 90% to Yanosik i Google Maps.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Aktualizacja map

Post autor: PanBambaryla »

Niczego specjalnego ta aktualizacja nie wnosi. Dodali jakąś kompozycję do dźwięków relaksacyjnych, być może zaktualizowali mapy (nie da się ocenić bez szukania w necie, co dostawca map dodał w tej wersji), język polski nawigacji wciąż kulawy. Wgrałem, ale nic mnie nie zaskoczyło.

Przy okazji jedna rzecz mnie zastanawia i nie do końca wiem, czy w Android Auto zależy to od map czy telefonu (Xiaomi Mi 10T Pro):
1) w nawigacji Google dźwięk multimediów jest całkowicie wyciszany w trakcie podawania komunikatu przez zestaw
2) podobnie w Yanosiku, ale tutaj odpalam na telefonie w trakcie nawigacji, z wyłączeniem obsługi programu w AA
3) ale już inaczej w Naviexpercie - który tylko przycisza media i na to nakłada swój komunikat

Najbardziej odpowiada mi opcja 3-cia, ponieważ dźwięk nawigacji "obejmuje" kierowcę i nie przeszkadza pasażerom, a jednocześnie nie przerywa im przekazu.

Jak to działa u Was?
Pzdr, Bam
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: Aktualizacja map

Post autor: optima12 »

Jest już naniesiony tunel na zakopiance?
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
Luceed
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2020, 13:03
model samochodu: Optima SW GT 2016

Re: Aktualizacja map

Post autor: Luceed »

Sprawdzałem i niestety tunelu jeszcze nie ma.
Kia Optima SW GT
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja map

Post autor: renegade »

optima12 pisze: 11 gru 2022, 16:16 Jest już naniesiony tunel na zakopiance?
Mapy są z II kwartału 2022 (kwiecień-czerwiec), więc o tunelu zapomnij :D
PanBambaryla pisze: 11 gru 2022, 13:06 1) w nawigacji Google dźwięk multimediów jest całkowicie wyciszany w trakcie podawania komunikatu przez zestaw
2) podobnie w Yanosiku, ale tutaj odpalam na telefonie w trakcie nawigacji, z wyłączeniem obsługi programu w AA
3) ale już inaczej w Naviexpercie - który tylko przycisza media i na to nakłada swój komunikat
To raczej będzie zależało od samych aplikacji w jaki sposób się dogadują z AndroidAuto danego auta przy obsłudze dźwięku, pytanie czy wcześniej Ci działało poprawnie ?
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Aktualizacja map

Post autor: PanBambaryla »

renegade pisze: 31 gru 2022, 14:43 To raczej będzie zależało od samych aplikacji w jaki sposób się dogadują z AndroidAuto danego auta przy obsłudze dźwięku, pytanie czy wcześniej Ci działało poprawnie ?
Nie rozpatruję tego w kategoriach błędu ale raczej świadomego wyboru takiego trybu działania audio przez Twórców aplikacji i żałuję, że nie można tego ustawić...
Pzdr, Bam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”