Aktualizacja map

forum użytkowników modelu Optima
magic01001
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2021, 16:43
model samochodu: Kia Optima GT 2017

Re: Aktualizacja map

Post autor: magic01001 »

Z dalszych spostrzeżeń to stacje radiowe są ułożone alfabetycznie i zawsze takie będą również po dodaniu nowej.
Na duży plus, poprawa prezentacji tych zapisanych stacji, teraz każda stacja ma nazwę a nie np. fragment nazwy wykonawcy uchwycony w jakimś losowym momencie.
adamkam
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2020, 21:07
model samochodu: KIA Optima

Re: Aktualizacja map

Post autor: adamkam »

Dobrzy ludzie,
pobrałem oficjalną aplikację do aktualizacji mapy "KIA Navigatin Updater", ale lista dostępnych aktualizacji jest dość enigmatyczna.
Obrazek

W serwisie polecono mi, żebym podał numer aktualnego oprogramowania, ale program nie ma wyników dla podanych wartości.
W zasadzie trochę biednie wygląda ekran z tymi danymi.
https://pic.infini.fr/gallery#Sce9MNJg/y4K06yMM.jpg

Czy możecie mi podpowiedzieć, która wersja mapy jest dla mnie odpowiednia?
Czy to prawda, że umieszczenie w porcie karty SD z niewłaściwą wersją mapy może spowodować jakieś trwałe uszkodzenie? (to informacja od pana z salonu).

Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja map

Post autor: renegade »

No ale to co nie wiesz jaką masz optimę ? który rok, model, itp. ?

Wnioskując po twoim pierwszym poście o Optimie z 2019 roku to soft OPTIMA MY'18 - będzie dobra dla Ciebie, to wersja standard.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
adamkam
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2020, 21:07
model samochodu: KIA Optima

Re: Aktualizacja map

Post autor: adamkam »

Nie ma jej na liście.

Również sądziłem, że będzie to wskazana przez Ciebie wersja, ale pudło. Po wyjęciu karty SD z poprzednią wersją i włożeniu nowej system w ogóle nie wykrywa nawigacji.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 18:30 przez adamkam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja map

Post autor: renegade »

adamkam pisze: 24 cze 2022, 18:28 Nie ma jej na liście.
No jak nie ma to jaką masz optime ?
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
adamkam
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2020, 21:07
model samochodu: KIA Optima

Re: Aktualizacja map

Post autor: adamkam »

VIN mówi tak:
Build Date: 2019-02-14
WAGON - 5DR 5P
DIESEL 1600 CC - NEW U
Model: D4W51JC57

Z tego, co czytałem 2018 i 2019 to jeden system, więc wskazna przez Ciebie werjs MY'18 powinna pasować, ale jakoś nie chce. A może ja się do tego źle zabieram?

Wgrałem nawigację na nową kartę SD i podmieniłem je. Po odpaleniu auta i przejściu do zakładki "nawigacja" otrzymałem info, że takowej nie ma.

Może trzeba ją zgrać na pendrive, wsadzić go w slot samochodu i zrobić update? (tam w którymś menu pojawia się button).
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Aktualizacja map

Post autor: MarcinIKS »

Albo wyjmujesz oryginalną kartę SD z auta i wsadzasz ją do czytnika w kompie, wtedy program do aktualizacji sam powinien wykryć tą kartę i podpowiedzieć właściwą wersję, albo wygrywasz aktualizację na inną kartę i jeśli wgrałeś poprawną wersję to od razu po włożeniu jej do czytnika w aucie i uruchomieniu zapłonu bez szukania po jakichś menu powinno pojawić się pytanie o uruchomienie aktualizacji
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja map

Post autor: renegade »

No jak masz kombika, to powinieneś tej spróbować: Optima WGN MY '17, choć jak patrzę na twoje zdjęcie obecnego softu i tabelkę ze strony

https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/669/pop2

to ewidentnie JF_PE.EU, należy do Optimy MY'18, ale skoro masz kombika to może dla twojej nie ma aktualizacji skoro nie rozpoznaje.


Tak jak kolega wyżej pisał wystarczy włożyć kartę do włączonego radia, jak jest ok od razu pojawi się komunikat, że jest aktualizacja i czy chcesz ją wykonać.

Jeszcze jedna sprawa, twoja oryginalna karta ile ma GB ?, teraz karty powinny być 32GB i najlepiej jej używaj do aktualizacji.

Wejdź jeszcze tutaj:
https://update.kia.com/EU/PL/updateGuide/04

I tam masz takie przyciski sprawdź Standard Gen5 i Compact Gen 5 porównaj z twoim menu, które masz, różnica jest w kolorze ikonek.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
adamkam
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2020, 21:07
model samochodu: KIA Optima

Re: Aktualizacja map

Post autor: adamkam »

Dzięki za pochylenie się nad tematem.

Oryginalna karta SD ma 32GB. Moje obecne menu jest najbardziej zbliżone do Standard-class Gen5 Navigation z tej strony https://update.kia.com/EU/PL/updateGuide/04. Ale to jest właśnie Optima (MY'18) i jak już ustaliliśmy – nie pasuje.

Dla klarowności podsumowałbym moje zrozumienie tematu. Dobrze myślę?
  • włożenie do czytnika PC oryginalnej karty przy uruchomionym programie powinno wskazać prawidłową wersję do aktualizacji
  • kartę SD można bezpiecznie włożyć/wyjąć ze slotu w samochodzie przy włączonym silniku
  • po włożeniu karty SD do samochodu, ten powinien wykryć dostępną aktualizację
  • aktualizacja to nie tylko podmiana karty, ale coś się wgrywa "do środka auta"

Czy próba aktualizacji przy użyciu niewłaściwej wersji mapy (np. Optima (MY'18) zamiast Optima WGN (MY'17)) może spowodować jakieś szkody?

Dzięki za pomoc.

Errata 1
Zgodnie z sugestią wsadziłem oryginalną kartę SD do PC i soft wskazał wersję Optima (MY'18)
https://streamable.com/es0dl0
Spróbuję zaktualizować ponownie. Dam znać nt. efektu.

Errata 2
Po ponownym wgraniu na SD poszło z wersją Optima (MY'18).
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 21:22 przez adamkam, łącznie zmieniany 2 razy.
adamkam
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2020, 21:07
model samochodu: KIA Optima

Re: Aktualizacja map

Post autor: adamkam »

Mam jeszcze bonusowe pytanie.

Czy w Polsce podczas serwisu w ASO (auto ma 3 lata, więc jest jeszcze na gwarancji) aktualizacja map jest darmowa? W UK życzą sobie £40.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”