Aktualizacja map

forum użytkowników modelu Optima
trumpet
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2020, 22:31
model samochodu: Optima

Re: Aktualizacja map

Post autor: trumpet »

Cześć wszystkim,

Mam tą samą wersję co @bartreks. Aktualizowałem na początku tego tygodnia.
Jest trochę zmian w UI. Graficznie może ciut łądniej ale to kwestia gustu natomiast sporo rzeczy popsuli tą aktualizacją.
Jak już tu ktoś wspomniał, informacjie o telefonie (bateria i zasięg) nie są już ciągle widoczne w prawym górnym rogu tylko np podczas dzwonienia.
Ustawienie dzwięku przestrzennego też ciężej się zmienia.

Podczas testowania nawigacji po mieście mogę stwierdzić:
Mapy niby nowe a jednak stare :) . Od ponad roku ulica przy której mieszakm stała się jedno kierunkowa a NAVI kieruje pod prąd.
Kilka nowych tras po których się ostatnio poruszam nie istnieją w mapach (myślałem, że po aktualizacji to się zmieni).

Aaa i poprawili mi ledy bo na długich była luka pomiędzy drogowymi a mijania. Okazało się niby, że ustawienia były wgrane dla xenonów czy halogenów chyba. Nie wiem na ile to prawda. Na szczęśćie mam zainstalową kamerkę w samochodzie więc wiem co panowie w serisie z nim robili :D .
Nie wydaje mi się, żeby to była wina ustawień/oprogramowania (może nie tylko tego) ale widziałem jak regulowali poziom świateł śrubokrętem +.

Niestety nie uzyskałem informacji jak można samemu zaktualizować mapy. U mnie Naviextras nie wykrywa karty.

Także jak ktoś jeszcze nie aktualizował to nie wiele traci moim zdaniem ;)

Pozdrawiam
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Aktualizacja map

Post autor: kon »

trumpet pisze: 25 cze 2020, 22:49 ....
Aaa i poprawili mi ledy bo na długich była luka pomiędzy drogowymi a mijania. Okazało się niby, że ustawienia były wgrane dla xenonów czy halogenów chyba. Nie wiem na ile to prawda. Na szczęśćie mam zainstalową kamerkę w samochodzie więc wiem co panowie w serisie z nim robili :D .
Nie wydaje mi się, żeby to była wina ustawień/oprogramowania (może nie tylko tego) ale widziałem jak regulowali poziom świateł śrubokrętem +.
...
Tak, to jest kwestia ustawienia typu reflektora w komputerze. Zmienia się dzięki temu sekwencja ruchów wykonywanych przez światła (AFLS) przy uruchomieniu samochodu.
Po zmianie w komputerze należy dokonać manualnej korekty wysokosci świateł mijania.
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Aktualizacja map

Post autor: MarcinIKS »

trumpet pisze: 25 cze 2020, 22:49 Ustawienie dzwięku przestrzennego też ciężej się zmienia.
A czemu uważasz, że ciężej? Teraz masz ikonkę do włączenia dźwięku przestrzennego wyciągniętą na każdym ekranie źródła, które na taką zmianę pozwala (na pewno Bluetooth/AA). W prawym górnym rogu. Nie trzeba po menu krążyć.
trumpet
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2020, 22:31
model samochodu: Optima

Re: Aktualizacja map

Post autor: trumpet »

MarcinIKS pisze: 26 cze 2020, 10:16 A czemu uważasz, że ciężej? Teraz masz ikonkę do włączenia dźwięku przestrzennego wyciągniętą na każdym ekranie źródła, które na taką zmianę pozwala (na pewno Bluetooth/AA). W prawym górnym rogu. Nie trzeba po menu krążyć.
Wcześniej dało się za pomocą palca przesunąć centrum dźwięku, teraz działa to za pomocą strzałek. Chyba, że coś przeoczyłem.
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Aktualizacja map

Post autor: Dudek89 »

Czy znacie kogoś kto by się podjął zmiany oprogramowania z wersji USA na EU?
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Aktualizacja map

Post autor: KoLoLoLo »

Ktoś wrzuci jakiś manual opis jak się za to zabrać?
Za aktualizację map i całej reszty?
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja map

Post autor: Bandi »

Witam czy ktoś już zaktualizował nawigację, ja mam od kilku dni i coś jest nie tak z nią, najbardziej wykurza mnie ciągłe przechodzenie mapy z widoku 3D na 2D po każdym wyłączeniu samochodu, w poprzedniej wersji mapy nie było tego problemu miałem włączoną mapę w 3D i tak się wyświetlała ciągle. Może jest gdzieś w opcjach, ale szczerze mówiąc wszystko co możliwe to sprawdzałem, ale docenię każdą pomoc w tym zakresie
Kia Optima GT-Line SW
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Aktualizacja map

Post autor: kazaa »

Bandi pisze: 19 cze 2021, 20:10 najbardziej wykurza mnie ciągłe przechodzenie mapy z widoku 3D na 2D po każdym wyłączeniu samochodu, w
mam cały czas 3d
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja map

Post autor: Bandi »

:o :o :o no to mnie zasmuciłeś, ja po każdym ustawieniu 3D, mapa się utrzymuje do puki nie zgaszę samochodu. Jak tylko samochód wyłączę i ponownie uruchomię, mapa po uruchomieniu nawigacji ustawi się z automatu na 2D, więc nie wiem co o tym myśleć, czy coś się dzieje z nawigacją? czy jechać z tym do serwisu? może coś skopcili przy wgrywaniu?
Kia Optima GT-Line SW
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Aktualizacja map

Post autor: PanBambaryla »

Bandi pisze: 21 cze 2021, 17:11 czy coś się dzieje z nawigacją? czy jechać z tym do serwisu? może coś skopcili przy wgrywaniu?
Jak nie wiadomo, o co chodzi - spróbuj zrobić jej reset do ustawień fabrycznych, może się dzięki temu naprawi...
Pzdr, Bam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”