Światła full LED

forum użytkowników modelu Optima
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Światła full LED

Post autor: HubertC »

Panowie mi chodzi o to, żeby sprawdzić jeżeli ktoś może czy są zamienniki lamp do Optimy i czy one są ewentualnie pozbawione wad konstrukcyjnych jakie posiada oryginał. Jeżeli tak to wtedy jak KIA nie rozwiąże problemu wymienić sobie czy samememu czy najlepiej w porozumieniu z ASO u nich na te wolne od wad zamienniki i zażądać zwrotu kosztów od KIA.
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Światła full LED

Post autor: schnapsik »

Hej,
przeczytałem (a właściwie zmęczyłem) cały ten wątek o tych Waszych światłach, regulacjach na bramie, ścianie itp itd. Poniżej macie zdjęcia z mojej Optimy, zrobione w lipcu po 23-ej. Najpierw zdjęcie na mijania, drugie na drogowych. Jeżdżę też sporo w nocy i to duże dystanse i albo jestem ślepy ale ja u siebie nie widzę tej czarnej dziury. Zdjęcie pierwsze nie trzeba wiele komentować.
Zdjęcie na drogowych :
świecą dalej - tak
mocniej - tak
lewe pobocze bardziej doświetlone - tak
prawe pobocze lepiej doświetlone - tak
gałęź (czytaj znak drogowy) po prawej stronie lepiej doświetlona niż na mijania - tak
widać w oddali czarny pasek - ?? - ja nie widzę
regulowałem sam światła - nie
czy ktoś regulował - nie, bo auto kupiłem nowe
https://zapodaj.net/de392237feaed.jpg.html
https://zapodaj.net/9f10610e659b7.jpg.html
czy będę regulował sam na bramie - nie, ponieważ jeden z was zrobi to bylejak, a drugi po pijaku zrobi to lepiej bo się przyłoży. Jestem generalnie przeciw, bo każdy z was ma różne umiejętności, każdy z was zna się najlepiej, ale później na drodze dochodzi do wypadków na prostej bo jeden drugiego oślepił. Chyba niektórzy z was nie zdają sobie do końca z tego sprawy, że lepiej mniej widzieć niż świecić innym po oczach, bo wówczas do rowu nie wjedziecie, za to druga osoba oślepiona wjedzie w was. Pamiętajcie o tym.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Światła full LED

Post autor: HubertC »

schnapsik pisze: 28 sie 2019, 21:00 Hej,
przeczytałem (a właściwie zmęczyłem) cały ten wątek o tych Waszych światłach, regulacjach na bramie, ścianie itp itd. Poniżej macie zdjęcia z mojej Optimy, zrobione w lipcu po 23-ej. Najpierw zdjęcie na mijania, drugie na drogowych. Jeżdżę też sporo w nocy i to duże dystanse i albo jestem ślepy ale ja u siebie nie widzę tej czarnej dziury. Zdjęcie pierwsze nie trzeba wiele komentować.
Zdjęcie na drogowych :
świecą dalej - tak
mocniej - tak
lewe pobocze bardziej doświetlone - tak
prawe pobocze lepiej doświetlone - tak
gałęź (czytaj znak drogowy) po prawej stronie lepiej doświetlona niż na mijania - tak
widać w oddali czarny pasek - ?? - ja nie widzę
regulowałem sam światła - nie
czy ktoś regulował - nie, bo auto kupiłem nowe
https://zapodaj.net/de392237feaed.jpg.html
https://zapodaj.net/9f10610e659b7.jpg.html
czy będę regulował sam na bramie - nie, ponieważ jeden z was zrobi to bylejak, a drugi po pijaku zrobi to lepiej bo się przyłoży. Jestem generalnie przeciw, bo każdy z was ma różne umiejętności, każdy z was zna się najlepiej, ale później na drodze dochodzi do wypadków na prostej bo jeden drugiego oślepił. Chyba niektórzy z was nie zdają sobie do końca z tego sprawy, że lepiej mniej widzieć niż świecić innym po oczach, bo wówczas do rowu nie wjedziecie, za to druga osoba oślepiona wjedzie w was. Pamiętajcie o tym.
Czyżbyś był pracownikiem KIA? To, że światła źle świecą nie ulega wątpliwości. Jak też to, że dotyczy to samochodów po ostatnim FL, bo wtedy zmieniono światła. Nie ulega też wątpliwości, że długie i mijania nie mają oddzielnej regulacji i nie można prawidłowo ustawić świateł. Gdybyś zapoznał się z wątkiem to byś wiedział, że długie świecą za wysoko, a więc oślepiają, zaś niedoświetlony pas pomiędzy światłami mijania a długimi to kilkanaście metrów nieoświetlonej drogi. Jadąc z większą prędkością nie widzisz nic na tym kilkunastometrowym odcinku co zagraża bezpieczeństwu. Poza tym twój wpis kulturą nie grzeszy. Każdy może swoje zdanie przedtswiać, ale proszę to robić z zachoeaniem kultury, bez uszczypliwych i chamskich odniesień.
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Światła full LED

Post autor: schnapsik »

ano tak to jest jak się włoży kij w mrowisko i powie trochę prawdy. Nie nie jestem pracownikiem żadnego salonu, czy też warsztatu. Nie jestem wogóle zawodowo związany z branżą motoryzacyjną. Zdjęcia przedstawiają światła w modelu 2018 przed face'm a więc JF.

I jeszcze jedno : bo tu często pada zdanie w stylu : "jadąc w nocy z większą prędkością". To że ma się ledy i założone zimówki nie zwalnia od logicznego myślenia i rozsądku. Tego brakuje przede wszystkim naszym zachodnim sąsiadom (ale my również nie grzeszymy). Widziałem już rozwalone zimą niebieski RS6 Avant z 2017 roku...

Mnogość udogodnień nie zwalnia z myślenia. Prawdą jest że zdjęcia świateł opublikowane przez niektórych z was, no są "interesujące", ale nie sądze by było to takie hop-siup do ustawienia w garażu. To już minęły te czasy kiedy można było wszystko samemu zrobić. Niestey pisze to z przykrością, aczkolwiek częściowo sami my użytkownicy jesteśmy temu winni, że nie wywieramy presji na producencie.
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Światła full LED

Post autor: GrzesB »

@schnapsik wybacz, ale regulacja świateł to nie fizyka jądrowa, a procedura jest opisana w instrukcji.
Optima GT (2018)
offtom
Posty: 18
Rejestracja: 01 mar 2019, 23:12

Re: Światła full LED

Post autor: offtom »

Szanowni,
Jeżdżę od kilku dni nową GT-Line 1.6. Faktycznie, jest pas niedoświetlony między krótkimi i długimi światłami. Czy mi to przeszkadza? Przejechałem póki co z 200 km w nocy po wąskich nieoświetlonych drogach i nie był to problem. Jednocześnie, to niedoświetlenie jest na tyle widoczne i oczywiste, że raczej skłałanibym się ku pojawiającej się w tym wątku tezie, że ma to spełniać określoną funkcję (nieoślepianie?). Oczywiście, mogę się mylić, ale trudno mi racjonalnie przyjmować, że tak oczywista kwestia mogłaby stanowić wadę. Przy czym ponownie podkreślam, że z moich dotychczasowych doświadczeń nie sprawiało mi to problemu w czasie jazdy.
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Światła full LED

Post autor: schnapsik »

ja to chciałbym, żeby któryś z szanownych kolegów wypowiedział się czy u mnie ten czarny pas występuje czy też nie. Po to w sumie dla was zrobiłem te zdjęcia. Ja osobiście tego nie dostrzegam. Wydaje mi się, że w ten spsoób powinniście fotografować wasze światła, tzn otwarty teren, czy droga poza terenem zabudowanym. Ktoś tam publikował takie już zdjęcie. Robienie zdjęcia świateł na białej ścianie, owszem czarny pas widać wyraźnie, ale pytanie jak to widać na drodze w warunkach naturalnych...
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Światła full LED

Post autor: HubertC »

Najlepej ten problem widać na jednym z filmików. Światła długie oświetlają widukt wysoko nad jazdnią. Można też zobaczyć dla porównania światła w innych modelach np. Stinger ale i inne modele nie ma tego pasa niedoświetlonego.
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Światła full LED

Post autor: Parada »

schnapsik pisze: 28 sie 2019, 21:57 ja to chciałbym, żeby któryś z szanownych kolegów wypowiedział się czy u mnie ten czarny pas występuje czy też nie. Po to w sumie dla was zrobiłem te zdjęcia. Ja osobiście tego nie dostrzegam. Wydaje mi się, że w ten spsoób powinniście fotografować wasze światła, tzn otwarty teren, czy droga poza terenem zabudowanym. Ktoś tam publikował takie już zdjęcie. Robienie zdjęcia świateł na białej ścianie, owszem czarny pas widać wyraźnie, ale pytanie jak to widać na drodze w warunkach naturalnych...
dzisiaj juz nie dam rady, ze wzgledu na godzine jak i stan dzisiejszy, ale jutro wieczorem pojade w las i porobie zdjęcia jak to u mnie wygląda (model z 2017 roku)
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Światła full LED

Post autor: Eryk93 »

schnapsik pisze: 28 sie 2019, 21:57 ja to chciałbym, żeby któryś z szanownych kolegów wypowiedział się czy u mnie ten czarny pas występuje czy też nie. Po to w sumie dla was zrobiłem te zdjęcia. Ja osobiście tego nie dostrzegam. Wydaje mi się, że w ten spsoób powinniście fotografować wasze światła, tzn otwarty teren, czy droga poza terenem zabudowanym. Ktoś tam publikował takie już zdjęcie. Robienie zdjęcia świateł na białej ścianie, owszem czarny pas widać wyraźnie, ale pytanie jak to widać na drodze w warunkach naturalnych...
Panie, nie obraź się, ale wpadłeś na to forum niczym robin hood i starasz się przeforsować swoją tezę. Zamieściłem filmik, w którym widać jak oświetlony jest wiadukt nad drogą, a droga w oddali nie. Próbujesz udowodnić coś co nie ma racji bytu. Dodatkowo przypomnę ci, że w wersji M regulacja manualna (przy załadowaniu bagażnika) reguluje tylko mijania, a w L'ce samopoziomują się tylko mijania, więc włóż do bagażnika z 5 worków z cementem, zrób te zdjęcia ponownie i życzę ci powodzenia ;)
Czy na danym zdjęciu - twoim - wygląda ok? Jasne, że wygląda OK i tak to powinno wyglądać. Wstawiałem tutaj też zdjęcia jak ty z "szosy" czy "lasu", wygląda to tak https://ibb.co/YDjrTww
czy ktoś regulował - nie, bo auto kupiłem nowe
haha chciałbym, żebyś to powtórzył jakbyś zobaczył jak moje światła mijania były ustawione na przeglądzie "zerowym" (!!!) i waliły wszystkim po oczach
offtom pisze: 28 sie 2019, 21:53 raczej skłałanibym się ku pojawiającej się w tym wątku tezie, że ma to spełniać określoną funkcję (nieoślepianie?
ty tak na poważnie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”