Urwana klamka

forum użytkowników Kia Stonic
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Urwana klamka

Post autor: jotes1911 »

camelleon pisze: 09 sie 2019, 11:41 PRAWA TYLNA klamka - tylko tam wystepuje ten problem. :)
Nieśmiało pozwolę sobie zasugerować, że zastosowany w Stoniku system automatycznej blokady drzwi może być powodem problemów z klamką. Pasażer wysiada i przy włączonym silniku usiłuje mocować się z prawą tylną klamką w celu wyjęcia z tylnego siedzenia np. torby na zakupy. Po kilkunastu takich próbach klamka wreszcie zostanie mu w ręku.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Urwana klamka

Post autor: camelleon »

jotes1911 pisze: 20 lip 2020, 19:51
camelleon pisze: 09 sie 2019, 11:41 PRAWA TYLNA klamka - tylko tam wystepuje ten problem. :)
Nieśmiało pozwolę sobie zasugerować, że zastosowany w Stoniku system automatycznej blokady drzwi może być powodem problemów z klamką. Pasażer wysiada i przy włączonym silniku usiłuje mocować się z prawą tylną klamką w celu wyjęcia z tylnego siedzenia np. torby na zakupy. Po kilkunastu takich próbach klamka wreszcie zostanie mu w ręku.
niesmialo kia kiedys przyznala przy okazji sportaga ze mieli taki problem bo jeden z robotów na tasmie montujacy klamki mial minimalnie zawyzoną moc dokrecania i w ten sposob cala jakas tam partia byla docisnieta na granicy pekniecia.. i kazda klamka odpadnieta ze sportaga byla wymieniana (a sporo ich tez mieli)
wiec zakladam ze tu podobny problem, moze dotyczyc pewnych tylko parti samochodów. (nie mozna jednak wykluczyc wady samej klamki)
Mess with the best
Die like the rest
grojek83
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2019, 20:03
model samochodu: KIA STONIC

Re: Urwana klamka

Post autor: grojek83 »

Niestety u mnie ASO uznało to jako uszkodzenie mechaniczne,koszt części jest nie duży bo około 40 zł ale lakierowanie tego małego elementu to już trochę ponad 180 zł,narazie klamka sklejona na superglu(notabene facet z ASO zasugerował żeby nie wymieniać tylko jeździć tak z poklejona na klej :twisted: )na 6 sierpnia jest umówiony na wymianę
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Urwana klamka

Post autor: camelleon »

grojek83 pisze: 22 lip 2020, 12:36 Niestety u mnie ASO uznało to jako uszkodzenie mechaniczne,koszt części jest nie duży bo około 40 zł ale lakierowanie tego małego elementu to już trochę ponad 180 zł,narazie klamka sklejona na superglu(notabene facet z ASO zasugerował żeby nie wymieniać tylko jeździć tak z poklejona na klej :twisted: )na 6 sierpnia jest umówiony na wymianę
trzeba bylo zanim pokleiles pojechac do innego ASO (moze normalniejsze) i powiedziec ze sie urwalo i ze jest sporo takich wad na rynku i .. wymienic jako gwarancja. na forum kia stonic na fb sporo ludzi mialo ten problem i wszyscy do tej pory wymieniali na gwarancji. wiec.. troche dales sie..
Mess with the best
Die like the rest
Piotrek61
Posty: 23
Rejestracja: 19 wrz 2019, 13:32

Re: Urwana klamka

Post autor: Piotrek61 »

jotes1911 pisze: 20 lip 2020, 19:51
camelleon pisze: 09 sie 2019, 11:41 PRAWA TYLNA klamka - tylko tam wystepuje ten problem. :)
Nieśmiało pozwolę sobie zasugerować, że zastosowany w Stoniku system automatycznej blokady drzwi może być powodem problemów z klamką. Pasażer wysiada i przy włączonym silniku usiłuje mocować się z prawą tylną klamką w celu wyjęcia z tylnego siedzenia np. torby na zakupy. Po kilkunastu takich próbach klamka wreszcie zostanie mu w ręku.
Witam. Ja pozwoliłem sobie na wyłączenie automatycznego zamykania drzwi. To samo pomyślałem, jak kilka razy ktoś szarpał klamkę z zewnątrz zanim saskoczyłem żeby najpierw odblokować drzwi.
grojek83
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2019, 20:03
model samochodu: KIA STONIC

Re: Urwana klamka

Post autor: grojek83 »

Nie ja pokleilem tylko w ASO skleili u mnie w mieście niestety nie ma serwisu więc jazda po innych miastach i koszty z tym związane przewyższyły by koszt naprawy ale co racja to racja tutaj ASO zawaliło równo w tym temacie na nic były argumenty że forum aż huczy od tych usterek myślę że centrala kia dobrze wie o tym problemie tylko,drugiej klamki już im na pewno nie popuszczę :twisted: a te niestety zrobię na swój koszt
Aga_z
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2020, 13:25
model samochodu: Stonic

Re: Urwana klamka

Post autor: Aga_z »

Aga_z pisze: 20 lip 2020, 13:33 Chciałabym trochę odświeżyć temat. Mam dokładnie ten sam problem: lewa tylna klamka została mi w ręce. Pękła ta mała, plastikowa część w gwincie, śrubka z częścią plastiku została w drzwiach. Problem z tym, że dzwoniłam już do dwóch serwisów i choć znają problem to i tak uznają to jako usterkę mechaniczna i naprawa niby nie na gwarancji. Musiałabym pisać reklamację do Kia i czekać, że być może uznają, może nie. Czy też mieliście problemy w serwisie z wymianą?
Aktualizacja: czekałam tydzień aż dojedzie nowa część do klamki. Jak teraz zadzwoniłam żeby umówić się na wymianę to Pan jednak potwierdził, że wymienią to na gwarancji. Wniosek chyba z tego taki, że trzeba się dopominać o wymianę na gwarancji, bo inaczej z góry zakładają uszkodzenie mechaniczne.
koalabis
Posty: 11
Rejestracja: 25 lip 2020, 11:14
model samochodu: KIA Stonic

Re: Urwana klamka

Post autor: koalabis »

Piotrek61 pisze: 23 lip 2020, 16:14 Witam. Ja pozwoliłem sobie na wyłączenie automatycznego zamykania drzwi. To samo pomyślałem, jak kilka razy ktoś szarpał klamkę z zewnątrz zanim saskoczyłem żeby najpierw odblokować drzwi.
Można to zrobić z poziomu użytkownika?
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Urwana klamka

Post autor: Piotrek »

Można - w ustawieniach samochodu jest taka opcja.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
koalabis
Posty: 11
Rejestracja: 25 lip 2020, 11:14
model samochodu: KIA Stonic

Re: Urwana klamka

Post autor: koalabis »

A możesz powiedzieć gdzie to się zmienia? Przewertowałem instrukcję i nie znalazłem. Posiadam ten podstawowy wyświetlacz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”