Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
lonewind
Posty: 61
Rejestracja: 15 lis 2021, 23:41

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: lonewind »

T-roca można dostać od ręki i to w automacie.

A na Golfa Varianta już jakiś czas temu dawali 24 msc oczekiwania (co tak na prawdę = nie wiemy kiedy będzie).

Także jak zwykle "to zależy"
sztandar
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2022, 09:36
model samochodu: Kia Proceed GT (zamówiona)

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: sztandar »

dam9an pisze: 21 maja 2022, 22:51
sztandar pisze: 20 maja 2022, 22:38
dam9an pisze: 20 maja 2022, 21:28

VW podobno szybko produkuje auta... Ponoc 3 miesiące. Wydaje sie, że pewne problemy VAG spowodowane bepzrawnymi lockdownami vag przelal na inne marki (np skoda) a te lepsze produkuje bez wiekszych zakłóceń. Ale trzeba by to potwierdzic
Muszę Cie zmartwić, ale VAG ma takie same problemy produkcyjne. Byłem dziś w Skodzie dają cenę już za rocznik 2023 z zastrzeżeniem że ta cena może sijeszcze zmienić. Realny czas oczekiwania 12 miesięcy, ale gwarancji nikt nie da.
Kolego vag jako calosc ma problem ale nie takiego problemu vw. I o tym pisalem. Trzeba rozróżnić koncern od poszczególnych marek. I jak wspomnialem SKODA MA DUZY PROBLEM ALE Vw juz takiego problemu ponoc nie ma i np Na TRocka czeka sie 3 miesiace. Czy to prawda nie wiem.
Wystarczy przejść się do dealera i zapytać. Na Passata poczekasz tyle co na Octavie czy Scale
szymi
Posty: 26
Rejestracja: 31 paź 2020, 20:19
model samochodu: Ceed lll SW [1,4 TGDI/7 DCT/BL+/MY20]

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: szymi »

SebaRJ pisze: 21 maja 2022, 17:37 Za parę chwil jak pozbędą się wszystkich klientów którzy zamówili po starych cennikach, oferta na Ceed'y GT z 1.6 T-GDI 204 KM i wszystkie inne modele z 7DCT znów się pojawi w ofercie. Oczywiście już za inne pieniądze. Zwykłe zlodziejstwo i cwaniactwo. UOKIK znowu będzie miał co robić.
Taaa, na pewno po to to robią :)
Chcą stracić klientów na zamówione auta, bo Porceed jest taki popularny, że nowi klienci już walą drzwiami i oknami by tylko go kupić 20% drożej :)
sztandar pisze: 21 maja 2022, 23:29 Na Passata poczekasz tyle co na Octavie czy Scale
Na Octavie rok. I nie chcą się zgodzić na gwarancję ceny w umowie.
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Fenix »

sztandar pisze: 21 maja 2022, 23:29
dam9an pisze: 21 maja 2022, 22:51
sztandar pisze: 20 maja 2022, 22:38

Muszę Cie zmartwić, ale VAG ma takie same problemy produkcyjne. Byłem dziś w Skodzie dają cenę już za rocznik 2023 z zastrzeżeniem że ta cena może sijeszcze zmienić. Realny czas oczekiwania 12 miesięcy, ale gwarancji nikt nie da.
Kolego vag jako calosc ma problem ale nie takiego problemu vw. I o tym pisalem. Trzeba rozróżnić koncern od poszczególnych marek. I jak wspomnialem SKODA MA DUZY PROBLEM ALE Vw juz takiego problemu ponoc nie ma i np Na TRocka czeka sie 3 miesiace. Czy to prawda nie wiem.
Wystarczy przejść się do dealera i zapytać. Na Passata poczekasz tyle co na Octavie czy Scale
Scala 6-8mies. wersja Monte Carlo która jest produkowana przy zebraniu określonej ilości zamówień
deftonsiusz
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2022, 12:47
model samochodu: KIA CEED 1.5 BL

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: deftonsiusz »

Może ktoś był w podobnej sytuacji i pomoże.. przy zakupie auta skorzystałem z pomocy taty - emerytowanego górnika (rabat 4%)...teraz nadchodzi czas odbioru auta i chciałbym wiedzieć co i jak po kolei załatwić i zrobić, żeby auto przepisać na mnie. Z góry dzięki
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Sid »

Jak przepisać teraz? Skoro rabat jest na tatę, to on musi być właścicielem. Nie lepiej, byś został współwłaścicielem? Jak tak synowi kupiłem auto. Rabat był na mnie, a jego "dopisałem" do dowodu. Ewentualnie ojciec może zrobić Ci darowiznę, ale od tego chyba byłby już podatek, bo wartość darowizny jest spora.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
lonewind
Posty: 61
Rejestracja: 15 lis 2021, 23:41

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: lonewind »

Sid pisze: 22 maja 2022, 15:30 Jak przepisać teraz? Skoro rabat jest na tatę, to on musi być właścicielem. Nie lepiej, byś został współwłaścicielem? Jak tak synowi kupiłem auto. Rabat był na mnie, a jego "dopisałem" do dowodu. Ewentualnie ojciec może zrobić Ci darowiznę, ale od tego chyba byłby już podatek, bo wartość darowizny jest spora.
W grupie 0 (m.in. ojciec/syn) nie ma podatku niezależnie od kwoty darowizny. Ale trzeba fakt darowizny zgłosić do US (obydwie strony niezależnie)
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Sid »

To i problem rozwiązany :).
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Lunar GT »

lonewind pisze: 22 maja 2022, 15:57 (obydwie strony niezależnie)
Na jakiej podstawie muszą to zrobić obie strony a nie tylko obdarowany?
lonewind
Posty: 61
Rejestracja: 15 lis 2021, 23:41

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: lonewind »

Tzn to wiedza z 2016 gdy bralem udział w dwóch takich darowiznach i wg US zarówno obdarowany i obdarujący musiał złożyć taką deklaracje. Możliwe, że coś od tego czasu się zmieniło. Ale jedno jest pewne: grupa 0 nie jest obciążona podatkiem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”