Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: dam9an »

PowerMario1978 pisze: 02 sie 2022, 23:16 Skoda Octavia 4 to był mój pierwszy wybór zanim zamówiłem ceeda jako że od ponad 10 lat jeżdżę Oktavią 2.
Na pewno jest przestronniejsza, Style jest ładnie wykończony ma matrycowe ledy.. ale to chyba konoec zalet tego auta.
Polecam baaaardzo długi wątek na forum odnośnie usterek tego modelu i mega słabe opinie na autocentrum.
Skutecznie mnie to zniechęciło do zakupu
W o4 kilka rzeczy juz poprawili - wreszcie system multimedialny juz dziala, skrzynie manualne nie hucza niemniej jednak zdarzaja sie dziwne usterki typu rozladowany aku (bez przyczyny uzytkownika), czy inne usterki elektroniki jak brak mozlieosci wylaczenia radia czy grzania foteli xd
Sam mam zamowiona o4 i caly czas sie waham co wziac mimo teho ze ceedem jezdzi sie lepiej...
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

Na początku w oktawce to były głównie problemy z inforozrywką więc tak sobie pomyślałem że poprawią soft i będzie git. Ale tu okazuje się że im dalej w las tym ciemniej :?
Padające skrzynie, padające aku, ogólne problemy z elektryką, stukanie klapy, parujące ledy skrzypienie po 1-2 latach urzytkowania, wyskakujące błedy silnika ...
Ja kupuje auto na 7-10 lat więc strach pomyśleć co byłoby po gwarancji :lol:
Żeby nie było to w ceed też są wpadki i to dziwnym trafem pada to co ma skróconą gwarancje (przypadek :?: ) czyli sprzęgła w dct, hamulce czy cewki. Ogólnie jednak ceed sprawia dobre wrażenie a zamówiona wersja gt line ma sporo fajnych ficzerów więc mam nadzieję że jak już dojedzie to będę się cieszył z jego użytkowania przynajmniej do końca gwarancji :ugeek:
KobiBe
Posty: 46
Rejestracja: 24 kwie 2022, 19:35

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: KobiBe »

KobiBe pisze: 25 lip 2022, 17:31
Daryah pisze: 25 lip 2022, 14:18 Witam szanownych forumowiczów,

Podzielę się moją historią dot. zamówionego auta. Otóż, 29.04 zamówiłam auto Kia Ceed HB 1.5 BL +AEB deluxe white. Co miesiąc kontaktowałam się z dealerem ws.szczegółów realizacji zamówienia, za każdym razem otrzymywałam informację, że nic nie wiadomo. Dziś zadzwoniono do mnie z salonu i, jak to określił sprzedawca, w weekend wydarzył się "cud". Auto zostało wyprodukowane i obecnie znajduje się już w Polsce. Przedstawiciel salonu stwierdził, że auto będzie do odbioru najpewniej w przyszlym tygodniu. Oby.. Analizując wcześniejsze posty, obawiałam się, iż mogą pojawić się problemy z dostawą samochodu do salonu. Jednak dealer (z Bydgoszczy) twierdzi, że nie mają problemów z transportem. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy nadal czekają w niepewności.
Mam taką samą sytuację.
20 maja zamówiony ceed SW manual 1.5 (po anulowaniu M w DCT z MHEV po 7 miesiącach) dziś zadzwonił sprzedawca z informacją, że ma VIN, w tym tygodniu wystawi fakturę a odbiór w przyszłym tygodniu. Zobaczymy, jak będzie, w razie czego mam alternatywę.
I stało się. W dniu dzisiejszym stałem się posiadaczem SW L w manualu new infra red. Mojej alternatywy do SW L sparkling silver zamówionego 20 maja. Dwa tygodnie temu nadany VIN, w tym tygodniu miał być odbiór, niestety coś nie pykło (nawet wiem co..) .W przyszłym tygodniu zaczynam urlop i nie mogłem już dłużej czekać. Mam nadzieję, że Silver trafi w dobre ręce. Nie żałuję, bo mimo iż czerwony poekspozycyjny to wygląda naprawdę mega. Wrażenia z jazdy (tylko niby 20km) zaskoczyły naprawdę pozytywnie. Mimo, że Kia potraktowała mnie jak ... bezpodstawnie anulując pierwotne zamówienie, nie potrafię obrazić się na naprawdę dobre i mimo wszystko dobrze wycenione samochody. Mam nadzieję, że za 5-7 lat sytuacja się unormuje, a samochody Kia będą jeszcze lepsze 😁. Dziękuję forumowiczom za wiele przydatnych informacji, z których udało mi się skorzystać i życzę, aby wszyscy oczekujący, również szybciej niż później doczekali się swoich strzał 😉
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

Gratulacje. Oby długo cieszył i dobrze służył bez awarii.
Też czekam na InfraRed i myślę że w gtline z czarnymi dodatkami będzie wyglądał extra 8-)
Daj znać po jakimś czasie jak wrażenia, co na plus a co mogłoby być lepiej.
KobiBe
Posty: 46
Rejestracja: 24 kwie 2022, 19:35

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: KobiBe »

Dziękuję, napewno się podzielę, tylko w oddzielnym wątku, bo ten został stworzony w nieco innym celu 😉.
GT line w tym kolorze będzie mega. Zastanawiałem się nawet na dechromingiem, ale w L-ce nie ma to sensu, Czarne wstawki chociazby na zderzakach robią robotę.
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Fenix »

zamen133 pisze: 03 sie 2022, 10:18 Żeby nie było: Ceed mi się podoba. Jeszcze pół roku temu jego cena w połączeniu z wyposażeniem robiła robotę ale... polityka firmy i aktualizacja cennika (podwyżka) eliminuje dla mnie tą markę w przyszłości...
Bo z Kia geniusze myślą że to już marka premium więc i musi kosztować... Trzeba jedynie przyznać że koreańczycy poczynili mega postępy względem innych marek. Kia marka przyszłości? Bardzo prawdopodobne ale jeszcze nie teraz.
Killus
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2022, 07:51
model samochodu: KIA PROSEED

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Killus »

cześć.
Właśnie otrzymałem info z salonu że mój proceed w AUTOMACIE" ma nadany nr VIN. Więc chyba się doczekam ;)
Kurczab Mieczysław
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2022, 14:55
model samochodu: Kia Rio

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Kurczab Mieczysław »

Witam, to się cieszę, że automaty ruszyły i zaczęli produkować. Ja zamawiałem Rio w automacie 6 listopada 2021 i nadal czekam. Ostatnia informacja, auto jeszcze nie jest w produkcji. A kiedy był zamawiany Twój automat? Pozdrawiam
kolorynka
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2022, 13:55
model samochodu: Kia Stonic

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: kolorynka »

Cześć wszystkim forumowiczom :)
My z mężem zamówiliśmy auto w grudniu 2021 i do dzisiaj nie mamy informacji o tym, że auto zostało już wyprodukowane- zamawialiśmy na początku miesiąca. Prawdopodobnie to przez wojnę są takie opóźnienia jak również przez to że wybraliśmy Stonica z automatyczną skrzynią biegów :). Mamy nadzieję że w tym roku zobaczymy nasze nowe auto :D.
Kutafix
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2022, 10:32
model samochodu: Kia Ceed GT-Line '22

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Kutafix »

Witam wszystkich,

Z racji, że moja saga z oczekiwaniem na auto dobiegła końca, a forum okazało się niezwykle pomocne przy orientacji w aktualnej sytuacji, postanowiłem przybliżyć jak wyglądało to w moim przypadku.

Auto w automacie zamówiłem pod koniec listopada ub. roku. 17 maja dostałem info o anulowaniu zamówienia, 19 maja zamówiłem GT-Line w manualu bez AEB, kolor Black Pearl. Po długim oczekiwaniu i licznych mailach do centrali, 10 sierpnia dostałem info od dealera, że auto zostało wyprodukowane i do końca tygodnia znajdzie się w salonie. Pomimo obietnic nie dostałem od centrali żadnej informacji o nadaniu VINu. Zależało mi na szybkim załatwieniu formalności, gdyż chciałem zdążyć z odbiorem auta przed urlopem. Ostatecznie auto odebrałem w zeszły piątek, 1.5 tygodnia po informacji o wyprodukowaniu.

Poniżej najważniejsze daty:
19 maja - zamówienie auta po anulowaniu automatu
10 sierpnia (środa) - auto wyprodukowane, do końca tygodnia pojawia się w salonie
11-17 sierpnia - formalności z leasingiem, rejestracją i ubezpieczeniem
18 sierpnia - zarejestrowanie auta
19 sierpnia (zeszły piątek) - odebranie auta od dealera

Dodam, że kolor Black Pearl jest dość mało popularny i jestem w szoku jak dobrze się prezentuje z pakietem GT-Line, szczególnie szybami i tylnymi światłami, które także są przyciemniane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”