Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
dizzy3258
Posty: 7
Rejestracja: 04 cze 2022, 11:27
model samochodu: Ceed 2022 BLP

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: dizzy3258 »

W czwartek odebrałem Ceeda SW BL Plus 1.5 DCT yucca. Zamówienie z grudnia. Diler mówił, że ich salon sam anulował ponad 400 zamówienw. Miałem szczęście. Super auto jak dla mnie.
Wd10
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2022, 14:33

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Wd10 »

Cześć, mam parę pytań, może komuś będzie się chciało na nie odpowiedzieć :) nr Vin samochodu jest w systemie przed czy po produkcji samochodu? Jak długo po wyprodukowaniu auta wynosi czas oczekiwania na samochód? Czy ktoś z was po przekroczeniu czasu oczekiwania dostał jakiś rabat lub coś w ramach zadośćuczynienia?
Dzięki i pozdrawiam :)
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Marcin_1976 »

Wd10 pisze: 20 lip 2022, 14:35 Cześć, mam parę pytań, może komuś będzie się chciało na nie odpowiedzieć :) nr Vin samochodu jest w systemie przed czy po produkcji samochodu? Jak długo po wyprodukowaniu auta wynosi czas oczekiwania na samochód? Czy ktoś z was po przekroczeniu czasu oczekiwania dostał jakiś rabat lub coś w ramach zadośćuczynienia?
Dzięki i pozdrawiam :)
Tutaj masz przykład.
I dojechał.... Reasumując:
19.05. zamówienie do produkcji auta już z puli widocznych VIN w systemie,
21.05. info od dealera, że załapałem się i wyprodukowane,
08.06. dealer został zafakturowany. Auto w PL?
14.06. dealer dostał dokumenty auta, rozpoczęcie formalności z leasingiem i rejestracją.
23.06. auto zarejestrowane
11.07. auto dojechało do salonu.
13.07. mogę odbierać (przegląd 0, przygotowanie do wydania) lub 15.07. z zamontowanym podświetleniem wnęk.
Lecę na urlop więc odbiorę dopiero w czwartek 21.07.

Podsumowując 2 miesiące. ProCeed GT-Line 1,5, manual, biała perła.

Vin jest kilka dni przed produkcją.

Aktualnie są duże problemy z dostawami aut z placów w Polsce do dealerów
pumpplow
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2022, 16:00

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: pumpplow »

Marcin_1976 pisze: 20 lip 2022, 16:56
Wd10 pisze: 20 lip 2022, 14:35 Cześć, mam parę pytań, może komuś będzie się chciało na nie odpowiedzieć :) nr Vin samochodu jest w systemie przed czy po produkcji samochodu? Jak długo po wyprodukowaniu auta wynosi czas oczekiwania na samochód? Czy ktoś z was po przekroczeniu czasu oczekiwania dostał jakiś rabat lub coś w ramach zadośćuczynienia?
Dzięki i pozdrawiam :)
Tutaj masz przykład.
I dojechał.... Reasumując:
19.05. zamówienie do produkcji auta już z puli widocznych VIN w systemie,
21.05. info od dealera, że załapałem się i wyprodukowane,
08.06. dealer został zafakturowany. Auto w PL?
14.06. dealer dostał dokumenty auta, rozpoczęcie formalności z leasingiem i rejestracją.
23.06. auto zarejestrowane
11.07. auto dojechało do salonu.
13.07. mogę odbierać (przegląd 0, przygotowanie do wydania) lub 15.07. z zamontowanym podświetleniem wnęk.
Lecę na urlop więc odbiorę dopiero w czwartek 21.07.

Podsumowując 2 miesiące. ProCeed GT-Line 1,5, manual, biała perła.

Vin jest kilka dni przed produkcją.

Aktualnie są duże problemy z dostawami aut z placów w Polsce do dealerów
U mnie równo miesiąc po informacji o wyprodukowaniu auto (bez wcześniejszej zapowiedzi) dotarło. Teraz czas na urlop, w międzyczasie salon podokłada co trzeba.
Daryah
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2022, 14:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Daryah »

Witam szanownych forumowiczów,

Podzielę się moją historią dot. zamówionego auta. Otóż, 29.04 zamówiłam auto Kia Ceed HB 1.5 BL +AEB deluxe white. Co miesiąc kontaktowałam się z dealerem ws.szczegółów realizacji zamówienia, za każdym razem otrzymywałam informację, że nic nie wiadomo. Dziś zadzwoniono do mnie z salonu i, jak to określił sprzedawca, w weekend wydarzył się "cud". Auto zostało wyprodukowane i obecnie znajduje się już w Polsce. Przedstawiciel salonu stwierdził, że auto będzie do odbioru najpewniej w przyszlym tygodniu. Oby.. Analizując wcześniejsze posty, obawiałam się, iż mogą pojawić się problemy z dostawą samochodu do salonu. Jednak dealer (z Bydgoszczy) twierdzi, że nie mają problemów z transportem. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy nadal czekają w niepewności.
KobiBe
Posty: 46
Rejestracja: 24 kwie 2022, 19:35

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: KobiBe »

Daryah pisze: 25 lip 2022, 14:18 Witam szanownych forumowiczów,

Podzielę się moją historią dot. zamówionego auta. Otóż, 29.04 zamówiłam auto Kia Ceed HB 1.5 BL +AEB deluxe white. Co miesiąc kontaktowałam się z dealerem ws.szczegółów realizacji zamówienia, za każdym razem otrzymywałam informację, że nic nie wiadomo. Dziś zadzwoniono do mnie z salonu i, jak to określił sprzedawca, w weekend wydarzył się "cud". Auto zostało wyprodukowane i obecnie znajduje się już w Polsce. Przedstawiciel salonu stwierdził, że auto będzie do odbioru najpewniej w przyszlym tygodniu. Oby.. Analizując wcześniejsze posty, obawiałam się, iż mogą pojawić się problemy z dostawą samochodu do salonu. Jednak dealer (z Bydgoszczy) twierdzi, że nie mają problemów z transportem. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy nadal czekają w niepewności.
Mam taką samą sytuację.
20 maja zamówiony ceed SW manual 1.5 (po anulowaniu M w DCT z MHEV po 7 miesiącach) dziś zadzwonił sprzedawca z informacją, że ma VIN, w tym tygodniu wystawi fakturę a odbiór w przyszłym tygodniu. Zobaczymy, jak będzie, w razie czego mam alternatywę.
PatryQ
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2022, 20:40

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PatryQ »

Witam, moje zamówienie z 25 stycznia na ceeda hb 1.5 160 L lakier bez doplaty. Wczoraj meil od Kia Polska, że moje auto zostało wyprodukowane.
zamen133
Posty: 22
Rejestracja: 08 gru 2021, 16:52

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: zamen133 »

Może off top ale podzielę się wrażeniami. Kia zrobiła mnie w ch..a i anulowala zamówienie. Pół roku czekania i kopniak w dupę. Odebrałem Golfa. 1.5 150 km. Jechałem Ceedem i mogę porównać. Golf koledzy to inna bajka. Wyciszenie, kultura silnika, jakość materiałów...
Cena? Wznowione zamówienie w benzynie i manualu i lakierem oraz doposażenie do tego co jest w Golfie + prawie 125 tysięcy
Golf - około 127 tysięcy

I na koniec: co będzie łatwiej sprzedać w przyszłości za większe pieniądze, Golfa czy Ceeda?

Napaliłem się na Ceeda ale jak mnie wydymali to przejrzałem na oczy
tata50106
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2022, 06:53
model samochodu: Ceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: tata50106 »

Ja zrobiłem podobnie tyle że kupiłem Renault Megane IV w automacie tak jak chciałem i teraz już też nie żałuję. Pozdro dla wszystkich którym się powiodło i mają swojego ceeda,bo nadal uważam że to dobre auto
bagins666
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2022, 01:39
model samochodu: Kia Cee'd 1.5 tgdi BLP blue flame

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: bagins666 »

zamen133 pisze: 01 sie 2022, 14:00 Może off top ale podzielę się wrażeniami. Kia zrobiła mnie w ch..a i anulowala zamówienie. Pół roku czekania i kopniak w dupę. Odebrałem Golfa. 1.5 150 km. Jechałem Ceedem i mogę porównać. Golf koledzy to inna bajka. Wyciszenie, kultura silnika, jakość materiałów...
Cena? Wznowione zamówienie w benzynie i manualu i lakierem oraz doposażenie do tego co jest w Golfie + prawie 125 tysięcy
Golf - około 127 tysięcy

I na koniec: co będzie łatwiej sprzedać w przyszłości za większe pieniądze, Golfa czy Ceeda?

Napaliłem się na Ceeda ale jak mnie wydymali to przejrzałem na oczy
Nie jestem w stanie pojąć w jaki sposób skonfigurowałeś tego golfa, że wyszedł praktycznie w tej samej cenie. Ja czekam na Ceed'a w kombi BLP blue flame z wieloma dodatkami zapłacę 121900. Konfiguracja podobnie wyposażonego golfa jaką zrobiłem to ponad 150000 luźno. Więc trochę spora różnica.
Rozumiem rozgoryczenie ale nie piszmy bajek.
Większość prywatnych osób kupuje też samochód na dłuższy okres (przy matce kia zazwyczaj do 7lat) i nie myśli odrazu o spadku wartości. Patrząc na dzisiejszy rynek 7 letnie kia cee'd w kombi to średnio 40000 a golf variant około 50000. Różnica nie jest kolosalna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”