Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
zamen133
Posty: 22
Rejestracja: 08 gru 2021, 16:52

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: zamen133 »

Golf w wersji Life. W standardzie ma wiele rzeczy które w ceed masz dopiero w wersji BL+. Są oczywiście wodotryski które cenę Golfa windują ale np. czy felgi 16 są dużo gorsze niż 17 w Kia? Kia ma navi fabryczną ale akurat ja jeżdżę na CarPlay i mapy Googla uwarzam za lepsze.
Do wersji Live dobrane zostały pakiety: Busines, Zimowy oraz kamera cofania. Oczywiście lakier też.
W dniu dzisiejszym taka konfiguracja to 128710
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: dam9an »

tata50106 pisze: 01 sie 2022, 21:30 Ja zrobiłem podobnie tyle że kupiłem Renault Megane IV w automacie tak jak chciałem i teraz już też nie żałuję. Pozdro dla wszystkich którym się powiodło i mają swojego ceeda,bo nadal uważam że to dobre auto
Tez patrzylem golfa i cena byla sporo wyzsza. Czy golf bedzie lepszy czas pokaże.
Mam juz ceeda bylem na jezdzie testowej octavia i wcale nie wydaje sie być lepsza jalosciowo/materialowo niż ceed. Oczywiscie oewne rzeczy wychodza po latach.
Ale widzialem stare paski czy octavie 2 z odklejajaca sie tapicerka w drzwiach, w skodzie o2 cala podsufitka leci (auto salonowe kupione jako nowe). Ceed 1 znow cala deska potrafi die rozchodzic. A w oplu choc sa inne bolaczki tapicerka trzyma sie elegancko. Nie bronie kii ale trzeba patrzec obiektywnie. Kia jest tańsza niz vw czy skoda

Octavie 4 w liftback mam tez zamówiona. W miedzyczasie podniesli juz cennik o kilka tys i mimo tego ze mam zlozone zamowienie przeszlo pol roku temu cena poszla w gore... Gwarancji ceny brak. A i auto ubozsze wyposazeniowo niz moje kombi. Tez mam rozkine czyw wziac skode a sprzedac kie czy zostac z kia, bo ceed jednak wydaje sie twardszy i bardziej zwarty niz octavia. Lepszy w prowadzeniu.
Kia ma drogi pakiet przegladow 4 tys vs 1.2 tys w skodzie (w kii sa 2 dodatkow wymiany oleju ale to nie usprawiedliwia tak wysokiej ceny pakietu).
Kupno danego auta to kompromis
pekaes
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2021, 08:47
model samochodu: C3 SW

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: pekaes »

zamen133 pisze: 02 sie 2022, 08:21 Golf w wersji Life.
Hmmmm... A nie było lepiej brać Style z nieco słabszym 1.5? Swoją drogą w konfiguratorze VW dzieją się cuda - nie da się dobrać 1.5 TSI w słabszej wersji do podstawowej wersji wyposażenia... A w lepszej już tak...

P.S. Bardzo żałuję, że nie zdecydowałem się poczekać na Golfa.
zamen133
Posty: 22
Rejestracja: 08 gru 2021, 16:52

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: zamen133 »

Wersja Style niestety nie mój budżet. Do wzięcia był 150 koni. Muszę powiedzieć, że ten silnik jest zajebisty. Jeżdżę niezbyt dynamicznie (już się najeździłem szybko w życiu a i mandaty wysokie) spalanie na autostradzie przy 120km/h (często włącza się tryb 2-cylidrowy) nieznacznie przekroczyło 5 litrów
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: dam9an »

pekaes pisze: 02 sie 2022, 12:16
zamen133 pisze: 02 sie 2022, 08:21 Golf w wersji Life.
Hmmmm... A nie było lepiej brać Style z nieco słabszym 1.5? Swoją drogą w konfiguratorze VW dzieją się cuda - nie da się dobrać 1.5 TSI w słabszej wersji do podstawowej wersji wyposażenia... A w lepszej już tak...

P.S. Bardzo żałuję, że nie zdecydowałem się poczekać na Golfa.
Zamow golfa a kie sprzedaj. Dostaniesz za nia podobna cene jak zaplaciles
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: dam9an »

zamen133 pisze: 02 sie 2022, 12:57 Wersja Style niestety nie mój budżet. Do wzięcia był 150 koni. Muszę powiedzieć, że ten silnik jest zajebisty. Jeżdżę niezbyt dynamicznie (już się najeździłem szybko w życiu a i mandaty wysokie) spalanie na autostradzie przy 120km/h (często włącza się tryb 2-cylidrowy) nieznacznie przekroczyło 5 litrów
Czyli pali mniej niz 1.5TGDI...
A sprawdzałes czy komp przeklamuje spalanie? Bo w kii zanizanie spalanie przez kompa to norma...
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: lethaljelly »

dam9an pisze: 02 sie 2022, 13:38
zamen133 pisze: 02 sie 2022, 12:57 Wersja Style niestety nie mój budżet. Do wzięcia był 150 koni. Muszę powiedzieć, że ten silnik jest zajebisty. Jeżdżę niezbyt dynamicznie (już się najeździłem szybko w życiu a i mandaty wysokie) spalanie na autostradzie przy 120km/h (często włącza się tryb 2-cylidrowy) nieznacznie przekroczyło 5 litrów
Czyli pali mniej niz 1.5TGDI...
A sprawdzałes czy komp przeklamuje spalanie? Bo w kii zanizanie spalanie przez kompa to norma...
Ceed w super warunkach pali prawie równe 5L przy 120km/h ale musi być słonecznie i sucho. Golf ma lepszy współczynnik Cx i napewno jest odrobinę lepszy w spalaniu ale nigdy to nie zwróci różnicy w cenie.
Pomijając fakt że Ceeda nie da się teraz kupić bo brak automatu a żeby manuala wziąć to musiałbym upaść na głowę
zamen133
Posty: 22
Rejestracja: 08 gru 2021, 16:52

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: zamen133 »

dam9an pisze: 02 sie 2022, 13:38
zamen133 pisze: 02 sie 2022, 12:57 Wersja Style niestety nie mój budżet. Do wzięcia był 150 koni. Muszę powiedzieć, że ten silnik jest zajebisty. Jeżdżę niezbyt dynamicznie (już się najeździłem szybko w życiu a i mandaty wysokie) spalanie na autostradzie przy 120km/h (często włącza się tryb 2-cylidrowy) nieznacznie przekroczyło 5 litrów
Czyli pali mniej niz 1.5TGDI...
A sprawdzałes czy komp przeklamuje spalanie? Bo w kii zanizanie spalanie przez kompa to norma...
O dziwo nie przekłamuje. Miałem dotychczas Astrę K 1,6 cdti i tam komputer jedno a faktyczne spalanie drugie
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

Skoda Octavia 4 to był mój pierwszy wybór zanim zamówiłem ceeda jako że od ponad 10 lat jeżdżę Oktavią 2.
Na pewno jest przestronniejsza, Style jest ładnie wykończony ma matrycowe ledy.. ale to chyba konoec zalet tego auta.
Polecam baaaardzo długi wątek na forum odnośnie usterek tego modelu i mega słabe opinie na autocentrum.
Skutecznie mnie to zniechęciło do zakupu
zamen133
Posty: 22
Rejestracja: 08 gru 2021, 16:52

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: zamen133 »

Żeby nie było: Ceed mi się podoba. Jeszcze pół roku temu jego cena w połączeniu z wyposażeniem robiła robotę ale... polityka firmy i aktualizacja cennika (podwyżka) eliminuje dla mnie tą markę w przyszłości...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”