Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
wercc
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2022, 14:07
model samochodu: Ceed SW

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: wercc »

nikto pisze: 20 maja 2022, 10:38 Niestety mój ceed również spadł z listy produkcyjnej z powodu niemożliwości niezawinionej.... Jestem zawiedziony jak wszyscy, przeczytajcie punkt 8 warunków zamówienia:
W sytuacji gdy zamówienie nie może być zrealizowane we wskazanym terminie Dealer składa pisemne oświadczenie oraz zwraca
wpłaconą przez Klienta zaliczkę w terminie 7 dni od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu lub proponuje samochód o podobnych
parametrach co zamówiony albo udziela rabatu w związku z dłuższym okresem oczekiwania na samochód. Oświadczenie o
odstąpieniu od umowy w związku z niedotrzymaniem terminu realizacji zamówienia może złożyć również Klient. Dealer zobowiązany
jest do zwrotu otrzymanej od Klienta zaliczki w terminie 7 dni od daty otrzymania oświadczenia, chyba, że uprzednio strony postanowią
inaczej (nowy termin realizacji umowy, inny samochód, niższa cena)i potwierdzą nowe ustalenia na piśmie.
Absolutnie nie bronię Kii, ale każdy z nas to podpisał, mi zostało jeszcze 2 miesiące oczekiwania, a tak dowiedziałem się wcześniej co ma również swoje plusy.
Co do konfiguratorów na stronie niemieckiej, czy słowackiej to rodzi się pytanie co na to tamtejsi dealerzy, czy faktyczni są w stanie dostarczyć samochód z automatem?
Tam pewnie nie anulują zamówienia i dostarczą za 1,5 roku, ale to dlatego, że cena Euro będzie stabilna i nie będzie dużych zmian w cenniku. U nas ceny będą się zmieniały z powodu inflacji, a czasowo wyjdzie pewnie podobnie - automat wróci do oferty za 6 miesięcy i rok będziemy czekać na dostawę. Trzeba pamiętać, że to jest biznes jak każdy inny, nikt nie sprzeda nam auta z 2 letnim opóźnieniem i stratą -20/30K PLN, jak ma możliwość legalnie się wycofać.
Zanffu
Posty: 16
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:58

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Zanffu »

No nie do końca za 1,5 roku 😉. Postanowiłem trochę podziałać w temacie. Mam znajomego w Niemczech posiada stałe zameldowanie dobrze mówi po Niemiecku. Telefon wykonany dzisiaj dealer powiedział że bez problemu przyjmują zamówienia. Czas realizacji 6 miesięcy na Proceeda gt full wersja (co ciekawe w Niemczech nawet nie ma proceeda w manualu). Chaczyk tylko w tym że 1 rejestracja musiała by być w Niemczech. A i rabaty przy zamówieniu też daje, ale to już musiał by kolega w cztery oczy gadać z dealerem nie przez telefon. Zamiast gwarancji ceny wolałbym mieć gwarancję produkcji samochodu z ewentualną korektą ceny🙂. Takie czasy jedyne co nam zostało tak naprawdę to przynajmniej pokazywać nasze nie zadowolenie z sytuacji.
rejent
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2022, 08:17

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: rejent »

Mnie naprawdę mało interesuje co się dzieje w Skodzie, bo dlatego wybrałem ofertę Kia, że gwarantowali dostarczenie auta i to bez zmiany ceny.
Co do argumentów, że ich decyzja biznesowo się broni - tak zarobią na tych samych samochodach więcej pieniędzy. Tylko każdy dojrzały biznes kieruję się też czymś takim jak etyka biznesowa, budowanie relacji itd. Słynne 7 lat gwarancji Kia było tego alementem i długo budowali zaufanie, a teraz zaczynają to sami burzyć. Czy im się to faktycznie opłaci? Czas pokaże.
Jak bardzo ucierpi ich wizerunek, zależy głównie od postawy konsumentów.
Dla mnie to oni próbują się zachować jak ekipa budowlana Pana Wieśka. Mam umówiony termin u klienta, który czeka już 3 miesiące, ale nie przyjadę bo kto inny zapłaci 20% więcej i więcej zarobię.
Czy tak powinna wyglądać normalność?
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: shider »

@rejent ja zacytuje kolegę @nikto
nikto pisze: 20 maja 2022, 10:38 ... punkt 8 warunków zamówienia:
W sytuacji gdy zamówienie nie może być zrealizowane we wskazanym terminie Dealer składa pisemne oświadczenie oraz zwraca
wpłaconą przez Klienta zaliczkę w terminie 7 dni od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu lub proponuje samochód o podobnych
parametrach co zamówiony albo udziela rabatu w związku z dłuższym okresem oczekiwania na samochód. Oświadczenie o
odstąpieniu od umowy w związku z niedotrzymaniem terminu realizacji zamówienia może złożyć również Klient. Dealer zobowiązany
jest do zwrotu otrzymanej od Klienta zaliczki w terminie 7 dni od daty otrzymania oświadczenia, chyba, że uprzednio strony postanowią
inaczej (nowy termin realizacji umowy, inny samochód, niższa cena)i potwierdzą nowe ustalenia na piśmie.
...
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

rejent pisze: 20 maja 2022, 11:14 Mnie naprawdę mało interesuje co się dzieje w Skodzie,
Gdy pytalem o Octavie w Skodzie jesienia to rozmowa byla mniej wiecej taka:
Ile trzeba czekac ? - nie wiadomo, ale dlugo (na pewno 2023)
Ile bedzie kosztowalo? - nie wiadomo, ale na pewno drozej niz teraz :lol:
rejent pisze: 20 maja 2022, 11:14 Czy tak powinna wyglądać normalność?
Wg mnie nie. Powinni probowac wyjsc z sytuacji z twarza.
marekg_pl
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2022, 11:32
model samochodu: Kia

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: marekg_pl »

Dzień dobry,
Czy dawał ktoś w salonie zadatek i czy w takiej sytuacji anulowania xceed-a/ceed-a oddadzą x2 ten zadatek, ktoś miał z Państwa taki przypadek
Pozdrawiam
jankos
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2022, 11:50
model samochodu: KIA sportage

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: jankos »

Ciekawi mnie czy Sportage zamówiony w automacie też za moment nie podzieli tego samego losu?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Bugaloo »

Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę, o nic więcej. Brak DCT to przyjemna i skuteczna wymówka. Reputacji nie stracą, a większa kasa zawsze ładnie wygląda na rocznym zestawieniu. Jak euro będzie po 3.80 to cennika raczej na korzyść klienta nie zmienią ;)
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: kogi »

Sportage może nie anulują, bo ceny z DCT są znacznie wyższe. Na zachodzie cała grupa CEED jest dostępna bez większych opóźnień więc tłumaczenie KIA to farsa i robienie z ludzi debili w czasach powszechnego dostępu do informacji.
Najbardziej po dupie dostali przez to dealerzy, bo zostali postawieni przed faktem dokonanym i nawet nie ukrywają, że na zachodzie te auta są normalnie sprzedawane, a tu KIA poleciała sobie w ch***
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: shider »

kogi pisze: 20 maja 2022, 13:08 ... Na zachodzie cała grupa CEED jest dostępna bez większych opóźnień ...
Rozumiem, że bazujesz na rzeczywistych świeżych zamówieniach na zachodzie a nie dostępnosci kalkulatora online i tym co mówi dealer nowemu klientowi...
Jestem żywo zainteresowany rzetelną informacją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”