Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
chemikalius
Posty: 49
Rejestracja: 15 lis 2021, 16:27
model samochodu: Ceed 3 SW 2022

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: chemikalius »

Hej koleżanki i koledzy, po długich przemyśleniach po anulowaniu dct zdecydowałem zamówić manual. Reszta wyposażenia ta sama.
Generalnie nadal nie znalazłem na rynku nic ciekawego w tych pieniądzach, a kto wie, może życie się ułoży tak że za rok, dwa sprzedam tego, coś dołożę i kupię coś ciekawszego. Może nowsza generację, może cupre, czas pokaże. tymczasem potrzebuje jednak nowego kombiaka.
Data zamówienia 25.05, termin jakoś koniec listopada. Ale Kto wie, może się nic niż bardziej nie popierdoli i jakoś we wrześniu odbiorę ;)
Pozdrowienia i miłego wszystkim.
Ceed SW 1.5 7DCT Business Line + AEB Blue Flame zam.25.10.2021 anulowane przez kia.
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: dam9an »

pido pisze: 23 cze 2022, 16:45 Wiesz może ile upłyneło czasu pomiędzy produkcją auta a powiadomieniem od deleara o jego wyprodukowaniu?
Ciężko mi dokladnie ocenic natomiast pisalem regularnie co ok 2 tyg do infolinia kia wiec raczej nie za dlugo.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: shider »

dam9an pisze: 23 cze 2022, 21:50
pido pisze: 23 cze 2022, 16:45 Wiesz może ile upłyneło czasu pomiędzy produkcją auta a powiadomieniem od deleara o jego wyprodukowaniu?
Ciężko mi dokladnie ocenic natomiast pisalem regularnie co ok 2 tyg do infolinia kia wiec raczej nie za dlugo.
W moim przypadku infolinia miała gorszą wiedzę niż dealer. Samochód fizycznie produkował się 26.04 (data z COC - to tam znajdziecie realną datę). 27.04 infolinia odpowiedziała mi, że samochód nie trafił jeszcze do produkcji... ciekawe... 28.04 dealer z kolei poinformował mnie (sam) o nadaniu numeru VIN.
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: dam9an »

dam9an pisze: 23 cze 2022, 21:50
pido pisze: 23 cze 2022, 16:45 Wiesz może ile upłyneło czasu pomiędzy produkcją auta a powiadomieniem od deleara o jego wyprodukowaniu?
Ciężko mi dokladnie ocenic natomiast pisalem regularnie co ok 2 tyg do infolinia kia wiec raczej nie za dlugo.
W ramach uzupelnienia: na swiadectwie homologacji data produkcji to 3 czerwca. 9 czerwca dostalem info od dealera ze auto zostalo wyprodukowane. 13 czerwca dostalem info ze dokumenty beda ok 15 ale finalnie o gotowych dokumentach do rejestracji zostalem poinformowany 20.06
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Marcin_1976 »

U mnie dziś też salon potwierdził, że jest problem z brakiem kierowców na lawetach
KobiBe
Posty: 46
Rejestracja: 24 kwie 2022, 19:35

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: KobiBe »

Marcin_1976 pisze: 24 cze 2022, 11:39 U mnie dziś też salon potwierdził, że jest problem z brakiem kierowców na lawetach
Kłamią jak z 7DCT. Pewnie potrzebują czasu, żeby wgniotki po gradobiciu pousuwać.
Sprawdzajcie ślady po drutach od wewnętrznej strony blachy (np maska)
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Marcin_1976 »

KobiBe pisze: 26 cze 2022, 07:19
Marcin_1976 pisze: 24 cze 2022, 11:39 U mnie dziś też salon potwierdził, że jest problem z brakiem kierowców na lawetach
Kłamią jak z 7DCT. Pewnie potrzebują czasu, żeby wgniotki po gradobiciu pousuwać.
Sprawdzajcie ślady po drutach od wewnętrznej strony blachy (np maska)
A masz informację, że tam skąd wiozą auta było ostatnio duże gradobicie czy to kolejna teoria? :D ktoś kto nie ma z wyciąganiem do czynienia szanse na odkrycie napraw małe, no chyba że grad był wielkości jajka.
pido
Posty: 14
Rejestracja: 06 maja 2022, 22:46
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: pido »

Oby nie było żadnego gradobicia. Odnośnie dostępności kierowców, to jeżeli przez 100 dni roboczych mamy brak 10% kierowców, to na koniec tego okresu opóźnienie wynosi już 10 dni roboczych przy założeniu, że tempo produkcji i ilość zamówień są stałe. Wojna trwa grubo ponad 100 dni. Teraz dochodzi jeszcze sezon urlopowy i wakacyjne ograniczenia w ruchu ciężarowek, np. zakaz ruchu w piątki w godz. 18-22 i soboty w godz. 8-14.
KobiBe
Posty: 46
Rejestracja: 24 kwie 2022, 19:35

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: KobiBe »

Marcin_1976 pisze: 26 cze 2022, 08:43
KobiBe pisze: 26 cze 2022, 07:19
Marcin_1976 pisze: 24 cze 2022, 11:39 U mnie dziś też salon potwierdził, że jest problem z brakiem kierowców na lawetach
Kłamią jak z 7DCT. Pewnie potrzebują czasu, żeby wgniotki po gradobiciu pousuwać.
Sprawdzajcie ślady po drutach od wewnętrznej strony blachy (np maska)
A masz informację, że tam skąd wiozą auta było ostatnio duże gradobicie czy to kolejna teoria? :D ktoś kto nie ma z wyciąganiem do czynienia szanse na odkrycie napraw małe, no chyba że grad był wielkości jajka.
3 lata temu w lipcu będąc na Podkarpaciu grad obił mi Rio. >100 wgniotek. Fakt burza była taka, że spodziewałem się szkody calkowitej 😅. Chciałem dokonać naprawy na miejscu, ale niestety jedyny zakład zajmujący się PDR w okolicy pojechał na Śląsk "ratować" salony samochodowe. Nie można wykluczyć, że na Słowacji nie było takich anomalii. Samochody raczej w halach nie czekają na transport.
Bardzo łatwo to sprawdzić. Pod maską wystarczy obejrzeć powłokę lakierniczą. Jak są rysy po drutach to było bliskie spotkanie z gradem.
Taka moja teoria, ale bardziej dla mnie prawdopodobna jak to, że teraz Ukraińcy wracają do siebie. Dotychczas nie było tego problemu??? W każdej tv od marca pokazywali jak wracają się bić...
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Marcin_1976 »

To by musiał jakiś rzeźnik prostować...:) Już widzę jak rwę wygłuszenie i podsufitkę w salonie... A tak na poważnie, to bardziej bałbym się powtórnego malowania niż naprawy po gradobiciu. U mnie w rodzinie są osoby, która zajmują się wyciąganiem wgnieceń zawodowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”